Problem - Wordpress menu mi ne radi

Preko phpmyadmina… sorry sto nisam to napisao u prethodnom postu.

Nista ne brises nego folder(ne file) plugina preimenujes.

Google adwords mi je blokirao adse zbog zlonamjernog softvere-a :confused:

Ajde netko tko je stručan u ovom, neka mi se javi pa da mi riješi problem… Plaćam po dogovoru.

Meni na jednoj stranici nije htjelo objaviti novi post nakon zadnjeg updatea. Svaki put kad sam kliknuo na “new post” izbacilo mi je bijeli ekran.

@s.perkovic pises mail supportu i trazis ih da rucno provjere oglase, tj. natezes se s njima par tjedana ako uopce ikad odgovore jer se i oni sad izvlace na koronu 🤦

Obrisao sam stranicu kompletno, promijenio hosting… i zapravo ostala je samo ista domena.

(veliki) Problem: google mi još uvijek ne dozvoljava da ponovno objavim bilo kakav oglas. Svaki oglas bude odbijen uz objašnjenje “zlonamjeran softver”. Pokuša sam slati na ponovni pregled, ali bez rezultata.

Ima li tko ideju šta da radim?

Pa imas neko sranje na sajtu, to je ocito. Ili si prije imao.

Imao sam virus na stranici… Ali sve sam kompletno izbrisao, promijenio hosting itd… Nije moglo ostat ništa unutra :unamused:

Ja nemam pa mi to izbacuje. Nekad davno je mozda imala domena koju koristim, ali nitko to ne zeli opet provjeriti. Isto tako, prije skoro 4 mjeseca sam poslao 10ak prigovora za fake DMCA prijavu i takoder nitko ne zeli provjeriti. Jedino mi je jednom neko googla ads agentica (jer su mi naravno i to blokirali) rekla da bi bilo najbolje da pokusam preko odvjetnickog drustva ako se ne slazem sa odlukom googla, ali da ne moze vise reci jer nije zaduzena za to. Po tome ispada da ja mogu prijaviti bilo koju domenu i ona automatski odlazi sa googla. Dobra taktika ako vam fali malo do vrha.

Znači da se mogu pozdravit sa domenom koju firma ima već nekih 15 godina?

Moja stara skoro 6 godina je nepovratno shebana jer je netko poslao fake DMCA prijavu koju sad nitko ne zeli rucno provjeriti jer bi time pokazali da je shebo netko od zaposlenika koji je nakon prijave isti tren izbacio domenu iz pretrage i google ads. Slao sam mail na sve moguce kontakte koje sam nasao na googlu i dobivao samo automatske odgovore. Druga je bila stara oko godinu dana, ali je donosila cca 600 usd/mj da ne radim nista, samo vrtim google ads.

Ako netko zna neki live chat, broj telefona ili neki drugi nacin za kontaktirati google, slobodno predlozite

1 Like

evo i odgovora od googlea… svi mogući alati za analizu stranice kažu da site nije zaražen, no oni tvrde da je.

Što dalje?

Isplati li se kupiti plugin: https://www.malcare.com/pricing/

I opet, plugin kaže da malwarea nema -.-"

Imaš li instalisan Enable jQuery Migrate Helper?

nemam taj plugin? …

Privremeno deaktiviraj cache plugin, kontaktiraj Google i reci im decidirano da je malware uklonjen te da tražiš reaktivaciju.

Usput, nije ova tema, ali u par minuta surfanja stranicom sam naišao na nekoliko tipfelera ili bugova pa bi bilo dobro da se netko pozabavi i time… :slight_smile:

Ok, pokušat ću i to. Malo me strah da me google ne bi banao skroz zato što je kontaktiram već 3. put a u njihovim očima ne rješavam problem na koji me upozoravaju.

Znam za sve, u postpuku je rješavanja.

Ma frigaj ih, posao im je da provjeravaju. Ti njima plaćaš za oglase pa im neće biti teško provjeriti.

Meni je cache na tvom webu servirao verziju od prije 20 dana. Tako da postoji realna šansa da su oni pri provjeri gledali nešto prastaro, a da si ti možda u međuvremenu uklonio malware. Svejedno, pročešljaj dobro FTP da vidiš ima li nešto neobično.

Na kraju sam odlučio još jednom sve obrisati i raditi ponovno. Ovaj put na avalon.hr hostingu umjesto xhosting.hr . Očajnički potez…

Btw, što mislite, može li se virus prenijeti ako na novi site prebacim elemntor pro tamplete-a pojedinih dijelova stranice koje sam koristio na trenutnoj stranici? Prebacuje ih se u zip-u

može naravno, uzmi neki VPN, upali ga, izaberi hrvatsku IP adresu, otvori u incognito tabu i potraži u source kôdu te domene koje je google naveo, traži ime domene bez ekstenzije … i tako uradi sa npr. njemačkom i irskom adresom … u phpmyadminu imaš opciju za pretragu kompletne baze, pretraži i bazu za navedene domene bez ekstenzija … ugasi cache plugin i svoj sajt provuci kroz Crawler u Google Webmaster Toolsu, mislim da se opcija zove Inspect URL, tako nekako … imaš i stare alate u GWT-u kao što je Web tools, tu imaš Ad Experience i još neke stvarčice … poveži domenu sa GWT-om i provjeri sve opcije koje GWT nudi

Moj prijedlog a nije direktno vezano uz tvoj problem, ali možda i za to pomogne

  • Registriraj se ne https://report-uri.com/ i podesi CSP na report only da ti javlja. Prati par dana kod njih na logovima. Ukoliko ne nađeš ništa postavi report-only wizard da ti predloži postavke za tvoju stranicu (to drži baremo mjesec dana, a može i više). Tu bi mogao pronaći što te zeza (ako uopće ima što). Jer kao što kažu možda su oni vukli iz cachea koji je star sa virusom

  • Da bi zaštitio svoju stranicu postavi ovo u .htaccess (prvo napravi backup)

IfModule mod_headers.c>
Header set X-Content-Type-Options “nosniff”
/IfModule>

IfModule mod_headers.c>
Header append X-Frame-Options “SAMEORIGIN”
/IfModule>

Prije IfModule stavi <

Ima još postavki koje ti mogu pomoći, pa pogledaj na https://perishablepress.com/7g-firewall/

Ja osobno ne koristim Wordpress pluginove za sigurnost, već koristim 7G firewall prilagođen mojim potrebama koje sam ručno unio i izmjenio u htaccess datoteci.

Skeniraj si stranicu i sa https://securityheaders.com/ za preporuke kako još zaštititi web stranicu (ocjena moje stranice je A … ima i A+, ali ne težim tome i jedna stvar koju bi još volio dodati mi je malo prekomplicirana i ne znam kako to jednostavno napraviti bez plugina).