Problemi sa CSS-om i browserima

Radim sajtove u php html css …

Uvijek kada radim neki sajt mora doci do problema sa dizajnom.
Kada uradim da bude dobro u IE onda nije dobro u firefoxu… ili kada podesim css za firefox onda nevalja u IE…

Kako rješavati ove probleme?
Jel se css mora podesavati pojedinacno za svaki broswer :S ?
nadam se da nije tako.

Dakle znam dovoljno i css i html… tako da kad uradim obicnu html stranicu sa 4 div-a… i onda za njih uradim css dizajn. i to najobicnije propercije kao sto su margin, float, width i height… i u FF bude ok a u IE jedan div bude pomjeren u desno za par pixela, dok u google chrome drugi div pobjegne za 10px…

Jel problem do mene ili se to inace desava svakome… i kako riješiti ove probleme…
Hvala…

Moraš imati osjećaj kojeg stekneš iskustvom. Ništa drugo. (+ postoji hack za IE, al da ne trošim riječi, sve se na googlu može naći s dvije riječi “hack IE”)

[quote=“SaNTaA”]Radim sajtove u php html css …

Uvijek kada radim neki sajt mora doci do problema sa dizajnom.
Kada uradim da bude dobro u IE onda nije dobro u firefoxu… ili kada podesim css za firefox onda nevalja u IE…

Kako rješavati ove probleme?
Jel se css mora podesavati pojedinacno za svaki broswer :S ?
nadam se da nije tako.

Dakle znam dovoljno i css i html… tako da kad uradim obicnu html stranicu sa 4 div-a… i onda za njih uradim css dizajn. i to najobicnije propercije kao sto su margin, float, width i height… i u FF bude ok a u IE jedan div bude pomjeren u desno za par pixela, dok u google chrome drugi div pobjegne za 10px…

Jel problem do mene ili se to inace desava svakome… i kako riješiti ove probleme…
Hvala…[/quote]

Problem je do tebe. :slight_smile: Inaće nemam tih problema, primarni razvoj je u FF+Firebug, nakon završetka 99,9% sadržaja u 99,9% slučajeva je onako kako bi trebalo biti u svim bitnim preglednicima Opera, Safari, IE 7,8, FF, Chrome. A ako baš negdje nešto gadno ne šitma onda to popravljam. Dosad, u zadnjih 7 godina, koliko radim u ovom području informatike nikad nisam koristio eksterni file za IE, samo par puta conditional comments.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja