Problemi sa login formom

pa kod koji si ti stavio radi ocekivano i ispravno…
imas u mysql queryu uvjet da trazis u bazi korisnika kojemu username i pass odgovoraju onome sto je uneseno… posto u bazi nema korisnika kojima ima stvarni username i izmisljeni pass, sve radi kako treba…

da li ja imam korisnika u bazi “admin” i pass je “admin”, a kada u formu upisem korisnika “admin” a pass “user” ili nesta slicno trebalo mi mi izbacit Invalid username password combination, a ako upisem admin admin logira se normalno, znaci samo taj dio mi nije jasan zasto mi kaze da korisnik ne postoji ako je u bazi a samo se lozinka ne podudara s korisnickim imenom

pa ne bi… opet… imas query u kojemu gledas da li npr. postoji korisnik koji ima username “admin” i pass “user”…
taj korisnik ne postoji

postoji onaj koji ima username “admin” i pass “admin”

query je taj koji ti ‘radi’ probleme…

rijesis tako da u queryu gledas da li postoji username… ako postoji, onda usporedis pass i onda mozes dobiti da li pass pashe ili ne… ovako, ako radis to preko querya, uvijek ce ti vratiti da ne postoji takav user (sto je istina, jer postoji korisnik s drugacijim passom)

znaci trebo bi napravit drugaciji query ili jos 1 query za provjeru toga

pa napisao sam ti…

napravis query koji ce provjerit da li postoji takav username…
ako ne postoji, echo “Username don’t exist”;
ako postoji, provjeris da li uneseni pass pashe s onim u bazi, ako ne pashe, invalid combination
odokativno… brijem da kad bi obrisao drugi uvjet iz querya da bi naislo sve…
dakle, nesto ovako

$checkuser = mysql_query("SELECT `username`, `password` FROM `users` WHERE `username`='".$user."'") or die (mysql_error()); 

hvala ti puno tu je bio problem u tom query samo, maknio sam samo taj dio sto si ti maknio iz querya i sve radi ko po loju :slight_smile:

np…
kod je radio ispravno, problem je bio u tome kako si ga postavio… ako query provjerava da li postoji korisnik s tim username-om i passom, neovisno o tome da li si unio ne postojeci username, ne postojeci pass ili i jedno i drugo, on nece biti ispunjen… tako da nikad ne mozes provjeriti kroz daljni kod da li pashe username/pass jer je to query vec prije odradio

Ok, hvala svima na odgovorima sad sam napokon nesta i naucio, makar 1 dio :slight_smile:

kao što je moj stari jednom pitao, kad je vidio da se nešto mrštim za kompom:
“šta je, jel’ radi kako si mu rekao da radi?” :slight_smile:

hehe, sad radi :slight_smile:

eto mene nazad sa problemom. izbacuje mi sljedecu gresku Fatal error: Call to undefined function is_logged() in C:\xampp\htdocs\cms\login.php on line 4

bio logiran ili ne i to samo kad udjem preko adrese na login.php localhost/cms/login.php

evo login.php

u index.php mi je includano

a login.php pozivam preko <span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">include&nbsp;(</span><span class="syntaxstring">"login.php"</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span>

a u _func.php mi se nalazi sljedeci kod

sve radi kako je zamisljeno samo kad probam otic na localhost/cms/login.php onda mi izbaci onaj error sto sam naveo gore

ako odes na direktas na login.php
onda ti se ne ucita _func.php…

samim time ne postoji funkcija is_logged()

da ali ako stavim _func.php u login.php onda mi nestane login forma sa stranice nema nista sve bjelo a kad odem na login.php tamo ima forma i kad se probal logirat na direkt izbaci mi

i svi fileovi su mi u root folderu nemam subfoldera

moj guess je da u conn.php imas neke funkcije koje se spajaju na mysql server…
njih takodjer trebas onda ucitati… posto ti je takva konstrukcija, onda pretpostavljam da ce ti u nekom vremenu zatrebati i core.php :slight_smile:

gle u core.php mi je samo session_start(); a u conn.php

cak i ako includam sva 3 filea ne radi mi login pa sam probo samo 2, pa 1 i nista

radi sve ok samo dok nijedan nije includan u login samo sto kad odem na stranica/login.php mi baci onu gresku, bio logiran ili ne

pa stavi ispis na query mysql_error pa ces vidjeti sta ce ti izbacit… moj guess je da nisi spojen s myslq serverom…
takodjer linija

<span class="syntaxdefault">$r&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">mysql_fetch_assoc</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$query</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> je isto malo nasilna :slight_smile:

imas $query…

pa napravi, if query
pa onda if mysql fetch assoc… nemoj pretpostavit da ce sve vratit nesto nazad

evo sad sam probo

i probo sam stavit na or die(mysql_error()); i ne baca mi nikakav error dok su includani _core, _func i _conn ali onda nemam login formu na indexu di sam ju includo a ako sad odem na stranica/login.php forma je tu i kad se logiram tu imam linkove i ostalo a na main index strani sam includo welcome_msg.php i tamo mi pise u cosku ako sam logan username ako nisam guest i vidim da sam logiran al nema forme di bi trebala bit to mi nikako nije jasno. ako imam index.php i u njemu je includano login.php, kad se pokrene sessija korisnik je logiran, ne razumijem zasto bi moro imat sve te include u login.php kad su vec includani u indexu i s njim je sve povezano

pa ono… napravio si takvu ‘strukturu’ da kroz index includas fileove…
i tako ti radi…

sad kad ides drugom logikom, ne radi… hm…
ne kuzim? ako si napravio takvu strukturu da kroz index includas login.php, i tako ti je radilo… zasto si onda isao direktas na login.php, ako si postavio ‘strukturu’ da radi preko indexa?

nisam isao nego sam htjeo vidio jel ima kakvih gresaka i zabranit direktan pristup datoteci pa sam savio gore header(“Location: index.php”); a onda mi opet izbaci gresku too many headers sent zato sto vec imam dole ako se korisnik logira header(),
znas sta hocu rec, ne zelim da neko moze kad se logira ili ne otvorit file sam kad upise stranica/login.php

uf…
pogledaj malo kako je to rijeseno na nekim opensource rijesenjima… pogledaj malo po netu…
nepotrebno si zakompliciro stvar

inace, iza svakog headera u kojemu radis redirekciju, odnosno “location:nesto”, stavi liniju

da se prestane s izvrsavanjem koda

ali, ako imas u login.php redirekciju na index.php, onda kad includas to kroz index, desi se sto? mislim, gdje si stavio taj header? postavi kod