Procjena domene

Kako najbolje odrijediti vrijednost jedne domene?
Ako .com vrijedi xxxx dolara, dali onda .net ili org. vrijedi bar xxx $?

Ne.
Tisuću faktora utjeće na vrijednost domene. 100% je sigurno da nećeš dobiti točnu procjenu niti na plaćenom appraisalu, a besplatne neću niti spominjat. GoDaddy automatski appraisal mi je predložio mid $xx za domenu koju sam prije par dana prodao za mid $xxxx. Imao sam i domena procijenjenih na $xxxxx, a jedva sam ih prodao za $xx ili $xxx.

Koliko vidim za domene vrijedi ona stara “dok budala ima para i kramari trze” … nema toga koliko nesto vrijedi. Vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti za to.

1 Like

Ne slažem se. Domene itekako imaju svoju vrijednost, za one koji razumiju kako im može pomoći dobra domena.

Ima budala koje plaćaju puno za domene, ali su u manjini. Većina njih itekako zna zašto plaća velik novac za domenu.

Dali mi mitok mozes reci kako prodajes svoje domene?
Ako jos neko ima neki savjet u vezi toga kako najbolje prodaje domenu molio bih da kaze…

Na platformama i direktno onima kojima može koristiti. Bitno je i koja je domena, ne može se prodati bilo koja domena.

Mislis na flippa i sl?

Sedo, Flippa, Afternic, GoDaddy…
Ali puno bolje je direktno prodavati, a na platformama samo usput.

A kako nekoga da pronadjem za direktno prodavanje?

Lol,Pa moraš surfati firme vezane za domenu pojedince zvati slati mailove itd

Na to ne postoji odgovor u jednoj rečenici :wink:

Pa ti ga apisi opsirno :smile:

Najosnovnije je tu

Moze li mi netko predloziti sto s ovom domenom PeepJungle tocka com. Neki prjedlog. Vrijedi li išta?
Hvala