Procjena vrijednosti web stranice manutd-bih.com

Jos nisam 100 % siguran, ali najvjerovatnije da ću prodati
http://www.manutd-bih.com

Stranica je aktivna skoro 6 mjeseci, broj posjeta se kreće izmedju 700 i 900, a 95% njih su sa prostora bivše Jugoslavije.

Zanima me koliko bi vi dali za tu stranicu u eurima.

Unaprijed hvala!

samo posjeta ti ne znaci nista ako stranica ne ostvaruje zaradu
kolko ti zarađuje stranica mjesečno puta 2 god =cijena stranice

S obzirom na potencijal (mal) i sadašnji broj posjeta možda nekom bude interesantna za 50 - max 60 euro.
Ne vidim Adsense, ako je domena banana teško da išta vrijedi.
Osobno ne bih dao ništa jer mislim da ne vrijedi truda.

gle oko 50 eurića

Evo, dosli su specijalisti!

Na temama ispod pisu “kako da dobijem 5 visita s gugla?!?” a ovdje “ako nema para dzabe ti samo posjeti”.

Slazem se evo i ja da je para okvirno najbitnija, ali za web s 25k posjeta mjesecno (iako nisam vidio analytics pa vidit kolko je to new visita, kako rangira stranica i to), recimo nemas trazit ispod 250-350€. To je onak, jedna blaga procjena mene koji pojma nemam kakvi su CTR ovdje, jesi li radio s adsense u proslosti, kakve su mogucnosti affiliate zarada…itd. Ukratko - pojma o webu nemam, al cisto da bacim kontru iluzionistima gore.

Jako sam slab sto se tice sporta i nisam nikad pumpao ove webice di se mozda nesto moze s kladionicama, affiliate i te fore, pa ne znam, al sigurno se moze nesto.

Uostalom reko bih da 800 posjeta na dan moze napravit dovoljno na adsense da se u 2 godine skupi preko 500€. Yebo sebe ako ne.

Opet, ako das za 50€, evo imas kupce, cini se.

Niša dotične web stranice je vrlo uska, čak bi rekao i preuska. Samim time krug potencijalnih kupaca je sveden na minimum.

@chida
Možeš li specificirati radi li se o 600-700 posjeta dnevno ili mjesečno?

10 lira. Turskih!

Yebate nisam ni znao da gugle ima toliki trafik! :rocjena:

[quote=“iggysick”]10 lira. Turskih!

Yebate nisam ni znao da gugle ima toliki trafik! :rocjena:[/quote]

:D:D:D:D

Prodao sam vec nekoliko reklama od po 80 €, a najnovija reklama su ‘nogometne igre’.

Prije sam pokusavao sa Adsenseom i islo je veoma dobro te sam u 20 dana skupio 13 €.

Poslije sam uzeo reklame sa
http://www.httpool.ba
te sam za kratko vrijeme (uzimajuci u obzir kakve su reklame oni pustali) skupio 21 €.

[quote=“chida”]Prodao sam vec nekoliko reklama od po 80 €, a najnovija reklama su ‘nogometne igre’.

Prije sam pokusavao sa Adsenseom i islo je veoma dobro te sam u 20 dana skupio 13 €.

Poslije sam uzeo reklame sa
http://www.httpool.ba
te sam za kratko vrijeme (uzimajuci u obzir kakve su reklame oni pustali) skupio 21 €.[/quote]

E viš, ako hoćeš procjenu onda moraš navesti i takve stvari jer to utječe na cijenu. Isto tako moraš navesti odkud dolaze posjete (gugle,bukmarkići,drugi sajtovi) i koliko vremena potrošiš na održavanje sajta tj ako ti je trafik više-manje isti ljudi to bi značilo da se redovno moraju dodavati svježe vijesti e da bi isti ostao na dostignutoj razini.
Sve to utječe na cijenu sajta.

Stranica lijepo izgleda i navijaču/ima Man Utd-a ta stranica bi vrijedila dosta. Nekome ko kupuje stranice isključivo zbog profita, možda bi ti dao cifru cca. MJESEČNA ZARADA puta 10 do 12 (mjeseci).

Svojevremeno sam jednu klubsku/navijačku stranicu trebao prodat za 300€ jednom navijaču koji bi je kupio s par frendova, također navijači, održavao stranicu iz gušta, ali se to izjalovilo. Kasnije sam dobio ponudu od 80$ od jednog lika koji gleda samo profit stranice, i odlučio sam ugasit stranicu jer sam puno truda uložio u stranici i ne dam ju za samo 80$!

Takve stranice se rade eventualno iz gušta, nema tu zarada niti vrijednosti kad se gleda ona komercijalna strana sajta.

Točno. Ali se i kupuju iz gušta. :slight_smile:

E sad ti pričaš o trogi a mi o sajtovima! :potboy:

genijalno, s tim mu nisi ništa pomogao.

A što ako nitko ne da? Vrijedi li ona još uvijek toliko? Zašto ne bi tražio i 10 000?
Stranica vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti. Ovdje pricamo o eurima (koliko stranica može vratiti/zaraditi budućem vlasniku) ne o ljubavi.

Još jedan parametar je bitan, koliko je rada u stranicu uloženo i koliko treba potrašiti minuta/sati godišnje da bi se barem održala ova posjeta.
Siguran sam da prvi vlasnik ne može povratiti uloženo, ali siguran sam da je ovo tip stranice na kojoj bi se non stop trebalo nešto raditi da bi se dnevno zaradio koji cent. Kome se to da…

Svaki dan je potrebno barem 20 minuta za objavljivanje nekoliko vijesti na sajtu.

Mislim da to mnogi mogu uraditi!

[quote=“chida”]Svaki dan je potrebno barem 20 minuta za objavljivanje nekoliko vijesti na sajtu.

Mislim da to mnogi mogu uraditi![/quote]

Pa mogu samo onda koliko ti ispadne satnica…

200 eura, jer se otprilike toliko od nje moze zaraditi na Adsensu godisnje, ako su te posjete stabilne.

Kakvi sajtovi…ajde molim vas! :smiley:

Posjete ne da su stabilne, nego se povecavaju iz dana u dan.

Ipak sacekacu kraj nogometne sezone, mozda Manchester United dovede neku mega zvijezdu ili osvoji neku titulu, pa bi i broj posjeta porastao.

U svakom slucaju, hvala svima na komentarima!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja