Procjena vrijednosti web stranice manutd-bih.com

[quote=“chida”]Stranica je aktivna skoro 6 mjeseci, broj posjeta se kreće izmedju 700 i 900, a 95% njih su sa prostora bivše Jugoslavije.
[/quote]

Dnevno ili mjesecno?

Dnevno, naravno!

Jasno je da alexa nije pouzdano mjerilo, al jedan moj sajt s oko 30 posjeta mjesecno ima 3x bolji alexa rating od tvog sajta s 800 posjeta dnevno.

Sad će ti neko pametan reći da alexa broji samo… Nije alexa nikakvo mjerilo…imaju instaliran plugin…

Pa kad je to istina.

Svojevremeno sam imao odličnu alexu za jedan sajt, koji nije ni do koljena (po posjetama) ovom sada (koji imam), a razlika u alexi je takva da je prvi sajt imao tri-četri put manju alexu - nezasluženo.

Kanite se alexe, i ako vas zanima sajt, tražite da vam da pristup google analistcsu i riješena stvar.

PS Ja mu vjerujem da ima 700-800 unikata/dan.

[quote=“mrcina”]Pa kad je to istina.

Svojevremeno sam imao odličnu alexu za jedan sajt, koji nije ni do koljena (po posjetama) ovom sada (koji imam), a razlika u alexi je takva da je prvi sajt imao tri-četri put manju alexu - nezasluženo.

Kanite se alexe, i ako vas zanima sajt, tražite da vam da pristup google analistcsu i riješena stvar.

PS Ja mu vjerujem da ima 700-800 unikata/dan.[/quote]

Ovdje je razlika ipak prevelika, njegov sajt je navodno 800 puta veci od mog sajta koji ima tri puta veci alexa rating. Bas TOLIKO neprecizna nije. Uvjerite me u suprotno i necu vise nikad u zivotu pogledati na alexu.

Jel tko vidio analytics?

Teško jer nema GA kod na stranici :slight_smile:

BTW, ja sam ga isto par postova prije pitao isto jer mi je baš vrlo visoka Alexa upala u oko.
600-700 UV dnevno, po mojoj nekoj evidenciji bi alexa trebala biti oko 1M.

Nisam postavio Alexa kod na sajt tako da ni ne moze biti u milion web stranica!

[quote=“SteelMaiden”]Ovdje je razlika ipak prevelika, njegov sajt je navodno 800 puta veci od mog sajta koji ima tri puta veci alexa rating. Bas TOLIKO neprecizna nije. Uvjerite me u suprotno i necu vise nikad u zivotu pogledati na alexu.

Jel tko vidio analytics?[/quote]

Covjek bi ocekivao za nekog s tolko postova i domena aktivnih u potpisu da razumije kako mozes npr imat 10 US visitora dnevno na webu i veci alexa score od 1000 visita/dan iz bosne.

Alexa je na pozicijama iznad 20k EXTREMNO smece tool. I uopce nije predmet ozbiljnih rasprava.
Nista ne kuzi. Npr, imam sajt s 1500 posjeta kojem je alexa 2.2 mil. Vec godinama.
Isto tako sajt s 500 posjeta, 2.4 mil. Godinama.
Pricam o daily visits, cisto za pojasnjenje.

Kako bi to objasnili? Da nemam te visite? Da je razlika između 500 i 1500 na dan u 200k mjesta?
Retorika.

[quote=“Nosf”]Covjek bi ocekivao za nekog s tolko postova i domena aktivnih u potpisu da razumije kako mozes npr imat 10 US visitora dnevno na webu i veci alexa score od 1000 visita/dan iz bosne.

Alexa je na pozicijama iznad 20k EXTREMNO smece tool. I uopce nije predmet ozbiljnih rasprava.
Nista ne kuzi. Npr, imam sajt s 1500 posjeta kojem je alexa 2.2 mil. Vec godinama.

Kako bi to objasnili? Da nemam te visite? Da je razlika između 500 i 1500 na dan u 200k mjesta?
Retorika.[/quote]

Pricas gluposti, otprilike isti postotak ljudi iz bosne i USA ima alexov cookie instaliran, to mozes i provjeriti na alexi ako malo prosurfas, a i praksa govori tako - Imam USA sajt s 300 posjeta i alexa 1mil. i HR sajt s 50 posjeta i alexom takodjer 1mil. Imam oko 4000 sajtova i domena s trafficom, sto stranih, sto domacih i na svima redovito pratim alexa rating i mogu sa sigurnoscu reci da sajt kojem je alexa 4mil. nema 800 posjeta dnevno kada bi se uzeo prosjek na 30 dana.

Alexa je vrlo neprecizan tool ali ne toliko koliko ti tvrdis.

Toliko sam siguran da sam se voljan s tobom okladiti, ovdje javno. Moze?

[quote=“Nosf”]Covjek bi ocekivao za nekog s tolko postova i domena aktivnih u potpisu da razumije kako mozes npr imat 10 US visitora dnevno na webu i veci alexa score od 1000 visita/dan iz bosne.

Retorika.[/quote]

A kako onda objasnjavas da mi USA sajt s 300 posjeta dnevno ima alexa rating 1mil, kao i HR sajt s 50 posjeta dnevno? Geografski polozaj posjeta nema nikakve veze s rankom, vise-manje jednaki prosjek ljudi iz bosne i USA imaju alexa cookie instaliran, a iz mog primjera vidis da USA posjeti sigurno nemaju prednost naspram nasih.

Alexa je vrlo neprecizan alat ali ne toliko koliko ti tvrdis.

Ajde mi nadji sajt s vise od 20k posjeta mjesecno, a da mu je alexa 4mil ili vise i ja ti dam 1000kn, na poklon. Moze?

Mislim da bi chida ovu besmislenu raspravu završio objavljivanjem svoje statistike. Pošto si javno objavio broj posjeta, ne vidim razlog da ne postaviš i screenshot.

I dalje stojim kod toga da je moguće da sajt ima toliko posjeta, i da alexa nema ama baš nikakvog pravila.

PS Nadam se da onda neće bit optužbi da je screen fotošopiran ili nekaj slično, jer onda k vragu i sve :zub:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja