Procjena vrijednosti

Molim da mi procijenite vrijednost stranice. Nikada nisam kupovao niti prodavao gotove web stranice. Stranica nije na prodaju, ali volio bih znati koliko vrijedi moj uložen trud, novac i vrijeme do sada.

Dakle stranica

Originalne Online Igrice i Igre

-Unikatan dizajn, samostalno programirane neke značajke. CMS sa licencom.
-PR 4
-Posjeta oko 200-300 unikata dnevno u porastu. Većina ih dolazi sa tražilica prema Google Analitics.
-Zarada je prošli mjesec bila 4.3€ mjesec prije toga je bila 3.5€. Ovaj mjesec do sada 4.7€ . Dakle zarada u porastu.

Također stranica vezana uz istu, na kojoj se može igrati i na kojoj je poseban unikatan dizajn samo za gamere sa facebooka

Koliko vidim ovdje neki govore da je vrijednost sajta 12mjeseci zarade. Dok se neki se protive.

A ovisi. Generalno gledano, vrijednost je ona koju je kupac spreman platiti.
Netko ti može frknuti nosom i reći da ti ta stranica ne vrijedi $20, a netko bi ti možda dao i 200 eura, ako ga uspiješ zainteresirati.

Po meni cijena licence + 600 kuna -700 kuna

Daj mi objasni ovu formulu, molim te.

@autor meni ta stranica ništa ne vrijedi i sigurno ti ne bih dao više nego što vrijedi domena, a to je cca. 80 kuna, s druge strane možad Šime vidi veliku vrijednost u toj stranici i sobzirom da već ima mrežu takvih stranica bi mogao na njoj natući veliki promet, te bi ti zato ponudio 8k kuna. Kužiš? Stvar vrijednosti neke stranice je stvarno individualna i teško je reći koliko ta stranica vrijedi realno.

Realna cijena na stranom trzistu za arcade sajt bi bila 12 - 24 months revenue, pa ako uzmemo da tvoj sajt mjesecno zaradi oko 4 eura onda bi cijena na stranom trzistu bila negdje izmedju 48 i 96 eura. Na hrvatskom trzistu prije ova donja granica nego gornja.

[quote=“CreatifCode”]Daj mi objasni ovu formulu, molim te.

@autor meni ta stranica ništa ne vrijedi i sigurno ti ne bih dao više nego što vrijedi domena, a to je cca. 80 kuna, s druge strane možad Šime vidi veliku vrijednost u toj stranici i sobzirom da već ima mrežu takvih stranica bi mogao na njoj natući veliki promet, te bi ti zato ponudio 8k kuna. Kužiš? Stvar vrijednosti neke stranice je stvarno individualna i teško je reći koliko ta stranica vrijedi realno.[/quote]

Sam si ponudio odgovor, netko tko ima već mrežu stranica iz te niše njemu vrijedi, stranica bi trebala biti bar 90+% s googla, donosi autopilot zaradu, i sl.
A u ostalom bilo kakva posjeta vrijedi nešto novca, e sad svatko ima svoju cijenu.

Uzmimo 18 mjeseci po 4€ s tečajem 7,4
cca. 530kn a tu još ima mjesta za prodaju linkova.

A još dolazi zima i posjeta će biti bar 10-20% više.

hvala.

Malo je to i korisnika i dnevnih posjeta. Da je npr. 200 registriranih korisnika, vjerojatno bi joj i vrijednost skočila 5-6 puta.
U 6 godina 19.000 posjeta… malo je to.

Ja bih malo “utoplio” dizajn, dodao po 2 atraktivnije igrice u svaku grupu (ili pak neku legendarnu kojoj ne možeš odolit) i trebaš popraviti SEO. Za pojam “igrice” zauzimaš 3. stranu na googleu, a svaki klinac ili roditelj će odabrat nekaj u prvih 5 i to im je dosta. (vjeruj mi znam, imam klince). Navuci neku škvadru na Fejsu, nek malo prošeraju i napravio si pol posla (ali najprije ovo prvo sredi).

EDIT: Kako me živcira kad mi ispravlja kratice (S-E-O). Kak se to sredi?

[quote=“CreatifCode”]Daj mi objasni ovu formulu, molim te.

@autor meni ta stranica ništa ne vrijedi i sigurno ti ne bih dao više nego što vrijedi domena, a to je cca. 80 kuna, s druge strane možad Šime vidi veliku vrijednost u toj stranici i sobzirom da već ima mrežu takvih stranica bi mogao na njoj natući veliki promet, te bi ti zato ponudio 8k kuna. Kužiš? Stvar vrijednosti neke stranice je stvarno individualna i teško je reći koliko ta stranica vrijedi realno.[/quote]

Kad si me već spomenuo da komentiram što sam JA spreman platiti:

• Unikatan dizajn, CMS, skripta - Nisam spreman izdvojiti novac za to jer i sam znam napraviti lijepi dizajn, CMSova ima na pretek, skripta mi ne treba. - 0 bodova.
  • P.R - P.R bi trebalo znaćiti dobar s.e.o? e pa onda radije gledam nešto konkretnije, zatražim analytics i vidim precizno koliko je dobar s.e.o a ne PR. - 0 bodova.
  • Zarada - napokon nešto što ima vrijednost, ali pošto se radi o maloj zaradi onda bi platio od 6 mj do godišnje zarade jer tu ima zajebancije puno za malu lovu. Recimo da se radi o sajtu koji zaradi 10 eura dnevno e onda ide 1-2 godišnje zarade. Na sajt koji zaradi 100 eura dnevno se već gleda kao biznis i ulaganje i mislim da je realna cijena 2-3-4 godišnje zarade.

To su neki osnovni faktori koje gledam, ali neki sajt može imati neku drugu vrijednost što ovisi od sajta do sajta.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja