Procjena WebSajta sa Facebook pageom

Ne radi se o tome, koja tema, i jeli nullana, i ne radi se o tome koliko čak tvoj pejdž ima lajkova, radi se o tvom ponašanju, pa jarane ti pljuješ ovdje po ljudima koji min 10 godina rade u ovom poslu, pa prvi ja da ti pokažem svoje isplate od raznih projekata, išao bi sebi tražit štrik da se obijesiš, i onda glumiš tu nekog faktora i ispada da smo mi jebene neznalice, a NISI NIŠTA KONKRETNO napisao, nit statse ni ništa, i još si tražio da procjenimo taj tvoj projekat, dobiješ glupe odgovore na glupo pitanje, tako ti to ispadne…

P.S
Ti si tražio procjenu, dobio si ono što si tražio, jer nisi u biti ništa dao dobro da se procjeni, star domen par dana, izgleda nullana tema, neaktivan pejdž i tu se kurčiš, čak se nisi potrudio i preveo temu na domaći jezik koliko sam vidio… Misliš što znaš installirat wordpress, i aktivirat temu, pa sad dirao Boga za muda, pa si se pozlatio…
Nikad se ne spustam na nivo ponašanja likova poput tebe, ali ti si debil, i drugačije ti se ne može objasniti…

1 Like

Iako se ne bavim ovom tematikom, pokusati cu ukrakto da pojasnim.

Ono sto dize cijenu sajta je njegova zarada, a zarada je proprcionalna njegovoj posjecenosti.

Eh sada, kada kazemo posjecenost ne mislimo na posjete sa FB Page, vec direktno sa Googla (organic valjda).

Zato, najbolje da okacis Google analitiku gdje se tacno vidi odakle dolazi posjeta, pa tek onda neko iskusniji neka procijeni.

Vrlo jednostavno, ukoliko su posjete 70%+ sa google-a organic, vrijedi onoliko kolika je zarada zadnjih 12 do 24 mjeseca zavisi od dogovora.

Sve ostalo, ima potencijala, treba se razraditi, ulozeno puno truda i slicno su gluposti.

Stranica vrijedi koliko kosta domena.

Najači webovi po zaradi od benera u RH (oko 1.500 €/day) dobivaju samo 30-35% prometa sa organica.