Prodaja domena putem Sedo-a i slicnih?

Je li imao tko iskustva sa prodajom domena preko tih serverisa? Da li ima smisla domace domene tamo stavljati?

Takodjer, konkretno kod Sede, da li bez obzira sto prodaju oglasavam kod njih mogu prodati domenu i nekim drugim kanalom (bez da imam obaveze prema Sedu). Nisam nasao na stranicama, a ako ih idem pitati cekati cu par dana + morao bih se prije registrirati.

Naravno da nemaš nikakvu obavezu prema njima, pa samo nameservere mjenjaš i postavljaš na njihove ako domenu želiš parkirati kod njih, a mislim da čak ni ne moraš.
Domace nema puno smisla stavljati, tek toliko da se vidi da su na prodaju, a to mozes i bez njih… no i nekretnine.net su bile na sedu, samo sumnjam da je išlo preko njih…

[quote=“Ibiza”]Naravno da nemaš nikakvu obavezu prema njima, pa samo nameservere mjenjaš i postavljaš na njihove ako domenu želiš parkirati kod njih, a mislim da čak ni ne moraš.
Domace nema puno smisla stavljati, tek toliko da se vidi da su na prodaju, a to mozes i bez njih… no i nekretnine.net su bile na sedu, samo sumnjam da je išlo preko njih…[/quote]
Odlicno, znaci prema njima ima obvezu samo ako oni dovedu kupca.

A nemam gdje zapravo domace oglasiti, tako da ovo samo moze pomoci.

Thanx!

ps.
Mozes mi dati adrese jos nekoliko najpopularnijih/najvecih servisa tipa Sedo?

ne znam sad koji su još legitimni… ali puno je više onih šta te navuku, pa ti navodni kupac traži procjenu domene koju platiš - tih se pazi :wink:

Ja sam registriran na Sedu već duže vrijeme, dobra stvar je što dijele dio zarade od klikova na reklame dok je parkirana kod njih.
Sedo ima neki ugovor s googlom, pa njihove reklame stavlja na parkirne domene. Iskreno mislim da je Sedo jedan od najboljh imaš i Parked, SnapNames, NetworkSolution, AfterNIC…

Dali se tako može prodati i .EU domene, imam jednu atraktivnu pa bih želi prodati. Otvorio sam i novu temu o tome, koja bi mogla biti korisna i drugima koji imaju cool domene.

OVDJE:

http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=21020

[quote=“Gun”]Dali se tako može prodati i .EU domene, imam jednu atraktivnu pa bih želi prodati. Otvorio sam i novu temu o tome, koja bi mogla biti korisna i drugima koji imaju cool domene.

OVDJE:

http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=21020
[/quote]
Moze se.

ps.
Kada ce napokon netko otvoriti domace aukcije ili katalog domena? :slight_smile:

Ja sam prodao par preko Sedo servisa.
Sve štima.
Njegova prednost je u escrow servisu. tako da nema bojazni da ćeš ostat bez para - njima sjedne lova od kupca, transferiraš domenu i uplate ti u banku.
I dobra je stvar parkiranje domena i zarada preko reklama.

Koristim još i afternic, no bez nekih rezultata a i plaća se članarina.

Koje domene su u pitanju?

[quote=“marko.radelic”]Moze se.

ps.
Kada ce napokon netko otvoriti domace aukcije ili katalog domena? :)[/quote]

Hmmm, kad bi postojao, recimo, domenolovac.com i kad be se uz hvatanje domena tamo moglo i kupovati/prodavati domene :slight_smile:

Zna li netko za koliko su prodane nekretnine.net?

Pa domenolovac.com (
http://www.domenolovac.com/
) postoji vec neko vrijeme :slight_smile: No zasad nista od komercijalizacije servisa, mozda jednom, ako nitko prije ne napravi.

[quote=“marko.radelic”]Pa domenolovac.com (
http://www.domenolovac.com/
) postoji vec neko vrijeme :slight_smile: No zasad nista od komercijalizacije servisa, mozda jednom, ako nitko prije ne napravi.[/quote]

Možda bi tu i bilo kruha.
Često me potencijalni kupci kontaktiraju preko e-maila koji pronađu u whois-u i ja ih uputim na Sedo.

Dosta njih otpadne. A što je problem?
Pretpostavljam da je problem još uvijek u nepovjerenju kod kupnje karticama preko interneta i nepoznavanja engleskog.

Tako da bi možda to moglo i upalit za sve one na “našem” govornom području.

Ima već nešto na balkanu takvog tipa. Upitajte ih za skirptu, možda bi prodali:

http://www.limundo.com/ponude-Domen---realestate-montenegro-com-10053

Kad prodam neku domenu na Sedo, da ti taj novac sto dobijem za domenu mogu primiti na paypal racun?

Brijem da ne… tj. znam da ga nemožeš dobit isplaćeno na račun… Za Hrv. još nema…

u svom accountu na Sedu imas link u lijevom meniju:
“account data” .
kliknes na njega i upises “personal information”

nakon toga klikni na mali sitniji link “bank details” -“make changes here”

kada ti se otvori stranica mozes izabrati:

  • pay always via wire (wire je na racun kod banke)
    -pay always via PayPal
    -pay >$ 1000 otherwise PayPal

pay-out limite sam odredjujes tj.nakon kojeg minimalnog iznosa ti ide placanje:
20,50,100,250,500,1000 EURA ili USD (zavisi koju valutu si obiljezio)

unesi tocno sve podatke i kod placanja wire moras unesti ispravan IBAN i/ili SWIFT banke,a kod PayPala naravno email.
mozes izabrati i

“for further credit card” ali onda podatke o kartici moras unesti u to polje koje se otvori…

kad (ako) domenu prodas ,zavisi dali kupac placanje prolazi kroz “escrow” ili ne,s to je samo vremenski duzi postupak…al uvijek ces novac dobivati onako kako si trenutno oznacio.

Znam ja;) Nešto sada listam i naletim na ovaj post star 4 godine, pa pošto nije još nitko odgovorio budem ja usput:)
Za 4000 EUR, kupio je Plavi Oglasnik preko Seda. Sjećam se da mi je ta prodaja zapela za oko, možda zato što mi je djelovalo kao kad si u inozemstvu pa slučajno sretneš frenda :smiley:

Hvala!

Jel netko prodao domen bez placanja promocija, aukcija i sl putem Sedo?