Prodaja .hr domene

Ovako,
pošto pri svakom oglasu prodaje .hr domene ili site-a viđaju se poruke tipa:
“kako misliš prodati hr domenu”, “hr domena se ne prodaje” i sličnog stila pisanja…

Zadnje vrijeme već ljudima dosta takvih poruka pa mi to podiglo sumlje da je ipak moguće to izvesti…
Ako netko ima iskustva s prodajom ili otkupom .hr domene neka javi na koji način ste to izveli… (može i na PM ako ne želite u javnosti…)

BTW. znam da će član foruma @tsereg pojaviti se s svojim linkovima i objašnjenjima o zakonu i slično, ali kako se ono kaže “zakon je tu da se krši” tako da vjerujem da i u ovoj situaciji ima nekh rupa tj. grubo rečeno “mafije”…

(tsereg - ništ zamjeriti i dalje su Tvoji postovi najkvalitetniji :slight_smile: )

Pošto par dana ne dobivam odgovor ovdje a ni na PM sumnjam da je itko uspio tako nešto… :confused:

Kako promijeniti vlasnika postojeće hr domene?

Ja nemam niti jednu .hr domenu baš zbog toga što se ne smiju prodavati, a za osobne potrebe me .hr ne interesira.

Da želim prodati .hr domenu, otvorio bih account, registrirao domenu, i kod prodaje bih dao username i password od tog account-a. To sigurno nije posve legalno, i možda bi moglo biti naknadnih problema, ali mislim da je to najjednostavniji način.

Evo ja sam jednom promjenio vlasnika jedne .hr domene, bez ikakvih problema.

Točno kako je opisano u linku 2 posta iznad mene.