Prodaja stvari putem ebay-a

Ako ostali nude po 29-33, on nek stvari na 24,97 i plati promociju 2-6/7% (zavisi koliko ga kosta).
Kad proda 50 komada ondanek podize cijenu, sad mu je bitno da se probije

bilo je jače od mene :smiley:

1 Like

E to bi moglo biti to. Samo je situacija malo zeznuta. Do jučer sam slao u UK, danas mi kaže da ne može više u UK. Do jučer nisam mogao u Austrailiju, otkazao te ordere …danas provjerim, kaže može u Australiju.

Predinamično im se to mijenja, tako da je malo zafrknuto. Zapravo, ako ebay nema ništa protiv cancel-anja ordera, onda je to zapravo najlogičnija opcija.

Ja se ionako moram strpiti…ispucao sam svojih 10 limitiranih itema i moram čekati idući mjesec xd. Ionako je ovo bilo testa radi, rekao bih test success. (Mada sam od 10 prodaja morao otkazati njih čak 6 …i to mi nisu vratili na stanje zalihe)

Ovo je sve ponajviše testa radi, konačnu cijenu ću tek odlučiti. Mislim ovo su već finalni testovi, jer sam tržište testirao još prije godinu dana dok nisam imao niti proizvodnju niti baš plan kako proizvesti. :slight_smile:
Al kao što reče @simeon, trenutno na ebayu mi niti nije do zarade, samo da steknem profil od povjerenja na ebayu. Tu je odličnu ideju dao @keisuke, jer ne moram to povjerenje niti sticati sa svojim artiklima. Heh, jednostavna ideja, time odlična. :slight_smile:

S druge strane, pumpanje cijene smatram kratkoročnom zaradom…tržište će se ionako normalizirati prije ili kasnije. Meni je prioritet optimizirati proizvodnju da mogu ostati konkuretan sa ovakvim tipom proizvoda. Ovo nije jedini artikal koji ću nuditi, imam u planu proizvesti 40-ak različitih artikala. Iako su svi iznimno kreativni, neće svi ići dobro kao ovaj, ali ići će. S ovim sam prvim krenuo jer je pokazao najbolje odlike dok sam testirao tržište. Bez obzira što drugi neće ići ovako dobro, kvantiteta ponude će odraditi svoje i očekujem solidan broj prodaja.

Malo je jedino zeznuto što me razvoj proizvodnje po artiklu košta 500 - 1000eura …trebat će nekako zasukat rukave da se dođe do planiranih 40 artikala, heh. Ali jednom kada imam razvijene alate za pojedini artikal, dalje štancanje ide poprilično efikasno(jeftino). A uz ovakvu prodaju otplativost uloženog bi mogla ići poprilično brzo…

…eto, kad ste već znatiželjni, ja se raspisao malo.
Ma i nije ovo tolika tajna, velik put sam odvalio i nije baš da će to svatko ići iskopirati. Ali opet nekako u momentu kada sam ja krenuo sa ovime, nitko ama baš nitko na svijetu ovo nije prodavao. Pa sam nekako osjećao da imam vrijednu informaciju i odlučio sam je držati samo za sebe.

Sada je već skoro godinu dana od tada, i dalje jako malo ljudi to prodaje.
No fora je da sam ja dobio nešto još vrijednije. Uvid kako saznati gdje se pojavljuju ovakvi noviteti u društu i kako sa idućima biti prvi (tj. među prvima). Pogotovo što ću sljedeće dočekati puno spremniji. Em ću imati razvijenu proizvodnu liniju, em ću imati razvijene prodajne kanale (ebay account + shop)…em ću imati svoj asortiman proizvoda u toj niši. Em imam besplatan marketing, jer kada se pojavi novi artikal u društvu, prvo je zanimljiv influencerima koji ga odmah prezentiraju pred jedno 20-ak milijuna pratitelja. I onda sva ta masa želi kupiti nešto što još zapravo nitko ne prodaje. Zato jer inovatori na ovom polju nisu tržišno orijentirani…samo se zabavljaju i inoviraju. :slight_smile:

Ja sam eto tako bio jedan od tih koji je samo htio kupiti ovaj artikal…i kako ga baš nigdje-nigdje na svijetu nisam mogao pronaći, odlučio sam ga proizvesti.

Eto…puno sam i rekao od poslovnog plana. :smiley: :smiley:

žž.

5 Likeova

Zato sacekaj 3 dana prvo pa onda vidi.

Ima :smiley:

Zato uradi ono sto sam ti rekao gore, nema potrebe da cekas.

Najteze je krenut, al ako si istrazio trziste i vidio da imamjesta- kasnije je laganica :smiley:

Ja bih ti predlozio onako kao sto sam napisao… Makar radio i bez profita, stavi manju cijenu pa da sledecih 30-ak dana prodas 20+ komada, onda mozes polako povecavati. Nije samo da ces imati social proof, nego ce se i sam proizvod dosta bolje rangirati kad imas prodaje.

1 Like

Eto drago mi je da sam pomogao.
Iskreno osobno se nisam dugo igrao s ebayom, ali nikad problema s njima, pogotovo jer imam “jak” profil.

Iz svog iskustva volio bih reci da nikako ne prodajes za minimum ili bez zarade.
Pitanje vremena je kad ce te netko iskopirati i ponuditi istu stvar jeftinije i tu si u totalnom gubitku.

Ja uvijek gledam da imam 15-40% zarade od ukupne vrijednosti itema, ukoliko si ubo zlatno jaje i prodajes nesto sto “nitko” ne prodaje, postavi veci profit, kada ce te netko kopirati (a hoce) ti uvijek mozes spustat cijenu i biti u profitu, ako nejdes tim putem zavrsit ces u minusu.

Jednom kad dodjes na minimum ostavi da prodajes s profitom od 5-10% i posveti se novom itemu zaboravi na taj :wink:

Naravno ukoliko se item prodaje kao lud moci ces i naci kompaniju koja ce ti izraditi odredjeni item za jeftine pare, no otom potom.

Super da si nasao nesto unikatno to je rijetkost i uzimaj profit dokle god ide, takodjer ako ima jos nekih itema koje mozes prodavat uz taj svoj navali dok ne dobijes konkurenciju :wink:

A vidis ja imam potpuno drugacije misljkenje. Ako je proizvod dobar, i ako se prodaje dobro, on kad na ebayu ima veliki istoriju prodaja moze povisit cijenu, jos dodat i promociju (uz dosta vecu marzu) i bole ga rige za ostale. Evo ja sam za mjesec dana na eBayu prodao oko 7000-8000$ setova onih sa sarafcigerima i cistacima za one neke kosilice il sta vec… Krenuo sa profitom od 2$ na item od 18$… Kasnije povisio i nasao jeftiniji proizvod na Amazonu. Zaradjivao po 5-6$ na prodaju, i kopirali me, al dzabe. Dobra slika, dobra istorija prodaja, top seller, dobar naslov i dobar feedback. Prodaje isle svaki dan ko po loju

3 Likeova

Super, “jak” profil puno znaci, a njegov je nov.
Uvijek se mozes igrati, ali on je rekao da ima unikatnu stvar, to znaci da moze postaviti cijenu koja je normalna za tako nesto i raditi odmah s profitom.
Nisu te kopirali dzabe, ako ti je uzeo 100 prodaja to je 200$ zarade, ovo je samo primjera radi, ali svidja mi se nacin razmisljanja i to je ono kako treba raditi, igrati se s vise stvari istovremeno, mijenjati “postavke” i ulagati u nove stvari.

Jos bih dodao primjer on prodaje nesto po 30$ i ima 1$ zarade, ja cu na to naici, napravit cu istu stvar za 27$ s profitom od 5$, ja imam “jak” profil, puno prodaja od prije i za bubnut koju stotinu dolara u marketing, automatski sam ga deklasirao, zato sam i rekao ako je nov nek odmah radi s profitom i kad vidi da “gubi” lagano se orijentirati na novi proizvod, no na njemu je da odluci kako ce raditi :slight_smile:

Prodaja preko interneta ce se utrostruciti u naredno vrijeme i biti ce para za sve tko ce se snac.
Samo naprijed :slight_smile:

Još malo pitanja. :slight_smile:

1. Tracking number format

Ako na onom papiriću trancking broj izgleda: “R RC 39333958 2 HR”

…i kada mi kucamo taj tracking number na ebay ili paypal…ili gdje već… da li kucamo sve to iz navodnika ili?

Btw. na papiriću ovo prvo “R” je i drugačijeg fonta i ne izgleda baš da pripada ostatku … ali mi nije jasno niti da li ovo RC pripada tracking broju?

2. Jeli tracking number nužan

…kada prodajemo na ebayu, jel nužno da mi pošiljku šaljemo sa tracking numberom?

3. Dozvoljeni linkovi u opisu oglasa

Jel dozvoljeno u opisu oglasa postaviti link na nekakav vanjski shop za srodne artikle onom koji se prodaje?

Da, ali kako god okrenem…ne mogu setupirati profil da kažem striktno od kuda se ne može zadati order. Tj. mogu, ali moram blokirati rigorozno…i opet postoji šansa da će uletiti ordrer od nekuda gdje više ne mogu isporučiti. (a moglo se kada sam radio restrikcije na profilu)

Ako kažeš da cancel ima utjecaj na novi profil…onda baš nije zgodno vrijeme za gradit novi profil…

Ne znam da li se iz okolnog teksta čini da je takva situacija kod mene…ali zapravo nije. Unatoč što sam cijenom daleko povoljniji od drugih i dalje imam sasvim finu marginu od 12eur zarade po artiklu. Ako je cijena 18.5 eur, to je čak 65% margine.

Ponajviše me muči što sam vremenski bukiran i sa svojim ostalim projektima i ne treba mi ovo da se bakćem sa ebayom i sličnima, više bi se htio fokusirati na daljnu proizvodnju i optimizaciju proizvodnje. Ja sam robotičar i to mi je struka…ovu prodaju vidim ko nužno “zlo”. xd
Ovo je ionako bilo testa radi…bum se morao nekako organizirati…

1 Like

Na eBay… uatomatski ce onda biti dodan na paypal.

Ovo je ono kao soft pravilo. Pozeljno je, al nije bas da se mora… ali ako se kupac zali da mu nije stiglo onda ces morati.

Nikako… niti bilo kakav email ili nesto slicno

Jel radis promociju?

Nisam mislio na to…nego nisam siguran što sve sa papirića iz pošte spada pod tracking number. Jer velim, broj počinje sa nekim čudnim velikim R …i zatim nastavlja RC 39333… 2 HR.
Pa mi nije jasno što sve sa tog papirića je tracking broj. Taj veliki R? Isto tako piše li se taj “RC”?
Možda je i nebitno ako sam suvišno napisao taj “RC”, ako taj broj ne prolazi nekakve automatske provjere…i služi samo za ručnu obradu prilikom potrebe.

Što će mi promocija, kada sam i ovako stukao limit u tri dana. xd
Morat ću ih kontaktirati za veći limit…ti si preporučio poziv, ali tragajući za Help centrom, nije baš da su mi iskakali njihovi brojevi? Sve neke beskonačne liste FAQ pitanja…nezz da li sam i email njihov našao…niti kontakt formu.
Imaš taj broj možda? :slight_smile:

Ok…format tracking broja se vidi ovdje: https://www.posta.hr/
Prvo veliko R ne upada u tracking number, zatim RC upada … pa sve do HR. (uključujući HR)

Bit će zanimljivo vidjeti što se dešava sa poštom koja je otišla prema UK prije nego je UK zatvorila granice…hmm…

Ova ebay mi je uspio naplatiti 12$ fee na 4 prodaje od 18.5$ …što ispadne 3$ po prodaji, ili ti ga 16% po prodaji.

Iskreno se nadam da je taj fee zaračunat i na one ordere koje sam morao otkazati, jer tek tada je to suvislih 6% po prodaji…

Nece ti racunati fee za te otkazane

Ali čini se da itekako jesu. Mada mi je malo nejasan inovice koji su poslali. Znači, imao sam 10 ordera, od čega sam otkazao njih 6 …a na računu fee zaračunat za njih 9 haha. Što god je autor inovice-a htio time reći xd. Uglavnom, time se trenutno ne zamaram…

Nego, čini se da imam priliku ući u suradnju sa više osoba koje bi napravile novi ebay account i bile moji prodavači. Znači, od mene odkupljuju artikal po nabavnoj cijeni i onda ga dalje prodaju sa marginom. Oni se bore za svoj ebay account i handlaju ordere, ja se bavim proizvodnjom…ugalvnom, čini mi se dobar koncept.

Nego, zanima me dali to može biti kako sumnjivo ebayu da se sada odjednom pojavi novih 5 prodavača, svi iz HR i svi prodaju isti proizvod.
To može izgledati kao da sam ja napravio 5 fake profila, kako bi zaobišao njihove limite. U jednu ruku, time jesam zaobišao njihove limite…ali profili su legit.

Dal nekakav TOS ukazuje da se nebi smjelo raditi ovo što predlažem?

Nemas brige.

Bice kasnije otkazano, ne bude isntantno

1 Like

hej haj, čitam sve vaše, za sad “dropam” ručno,
mislim da sam pohvatao sve,
ja bi sa aliexpressa na e-bay našao sam i testirao prodavače, (kupovao od njih) opremu za tetoviranje.
Ne bi slao po americi i neke ljeve zemlje ( čije ime ne znam ni upisati, ono ne znam jeli liku to ime ili adresa ili grad :D)
i koliko je shipping do njega.
Muče me tracking brojevi ta konverzacija, jel koliko sam skužio e-bay ne voli da se šalju ti brojevi sa aliexpresa a prodaje kod njih, ili sam ja to nešt’ zabucao.
My Store;
https://www.ebay.com/usr/dejazube_0?fbclid=IwAR3yF8RsVzvLbwC_E6iyCSYjB4jWYSuhxwS7XYu6YYgKOt_8QTEU5CbX3fQ