Prodajem domaći website sa stabilnom zaradom već više godina (mogućnost prodaje 100% ili 49% vlasništva)

Prodajem kvalitetnu domaću web stranicu (posjeta pretežno iz Hrvatske, a onda BiH, Srbija i dijaspora) koja konstantno i stabilno zarađuje, a starija je od 5 godina. Web stranica nema troškova, osim nebitan godišnji trošak hostinga i domene.

Posjeta dolazi vjerojatno preko 90% sa Googlea (trebam točno pogledati, ali tu je negdje), stabilno. Nešto posjete je direktna posjeta na URL, a nešto dođe sa nekog backlinka koji netko negdje neforsirano ostavi.

Da sve ostane kako je, nema troškova (niti troška vremena). Nije potrebno plaćati pisce, neke objave, oglase itd. Doslovno nema utroška niti novca niti vremena.
Razlog prodaje nije neki pad zarade/posjete ili slično (statistika će pokazati da je sve isto već dugo vremena) nego moj primarni posao ipak nisu webovi, a ovdje je šteta da se više ne angažiram oko te web stranice jer bi se lako mogla znatno dići i posjeta i zarada. Kod mene stagnira što je grehota, a kod nekog drugog može puno bolje „raditi“. Mogu kupcu i savjetovati što točno može raditi da značajno podigne zaradu. Vrlo je jednostavno, ali velim, moj osnovni posao nije zarada od webova pa se ne trudim oko svojih webova i imam ih onako samo za gušt. Prije par godina sam se išao malo potruditi pa je zarada bila odmah parsto posto veća nego sada. Znači uz malo truda, ovaj web odmah značajno podiže zaradu. Sada zarada nije u padu jer je ista zadnjih godinu dvije, a razlog što je manja nego prije je što više ne radim backlinkove, ne promoviram, nisam angažiran itd. Prodajem trenutno stanje, ne potencijal niti kako je bilo tako da je cijena realna i fer.

Prodajem isključivo po 36x mjesečna zarada formuli, što je standard za cijenu svakog kvalitetnijeg starijeg weba koji dokazano stabilno zarađuje. Ne računam potencijal, koji je realno jako velik. Cijena je više tisuća eura pa molim one koji nemaju dovoljan budget ili ne kupuju webove za toliko da si ne trošimo vrijeme :wink:

Podatke o niši i naravno link, kao i podatke o točnoj posjeti i mjesečnoj zaradi (kao i izvoru zarade) će ozbiljno zainteresirani dobiti na privat.

Oko weba nema skoro uopće posla. Ako ste zadovoljni da zarada ostane kakva je trenutno, nije potrebno gotovo ništa raditi, čisti stabilan pasivan prihod koji ne oduzima vrijeme. Ako se želite malo angažirati, zarada može jako brzo drastično skočiti, pa time i vrijednost cijelog weba za eventualnu brzu preprodaju. Ovo je stvarno odlična prilika za ozbiljne kupce!

Ako koristite društvene mreže (ja ne koristim skoro uopće) i pogotovo ako imate neke Facebook stranice ili Instagram/Twitter profile sa dosta pratitelja, vrlo lako je u jako kratkom roku podići posjetu (time odmah i zaradu) za najmanje nekoliko stotina posto (mogu objasniti na privat, ali ukratko, ja ne dovlačim posjetu sa društvenih mreža pa je to totalno neiskorišteno). Dakle, ako kupac ima npr. jake Facebook stranice i/ili jak profil na FB/Insta/Twitter uz povremene objave sa linkom na web stranicu može se vrlo jednostavno značajno podići posjeta, vrlo lako za više stotina posto. To automatski znači veliko povećanje zarade jer je EPV (zarada po posjetiocu) iznimno visoka.

Što se tiče sadržaja, ima ga jako puno! Kompletan sadržaj je autorski i nije potrebno dodavati novi da bi zarada ostala jednaka kao sada (ali se naravno može). Web je na prvoj stranici Google pretrage (u puno slučajeva i na prvom mjestu) za dosta pretraga koje imaju više tisuća pretraživanja mjesečno. Kada bi se netko malo dao u backlinkanje, onda bi se SEO značajno pojačao jer ovoliko puno sadržaja koji je pretežno dobro optimiziran može rasturiti SEO uz malo backlinkanja. Znači radi puno kvalitetnog sadržaja postoji i ogroman potencijal da se podigne posjeta sa Googlea uz jednostavno backlinkanje. Tko razumije SEO, zna da je kvalitetan i dobro optimiziran sadržaj temelj, ali da SEO i ranking (pa time i posjetu sa tražilica) podiže backlinkanje koje se radi na kvalitetan temelj.

Molim bez prozivki što nema statistike u oglasu, ali to je zato što smatram da ozbiljno zainteresiranima nije problem javiti se na privat. Mislim da je ovako u uvodnom oglasu dovoljno reći da je posjeta i zarada stabilna (što će naravno biti dokazano ozbiljno zainteresiranima) i da je prodajna cijena 36 x mjesečna zarada.

Dodatno…

Nudim dvije mogućnosti, standardnu kupnju cijelog weba (100% vlasništva, ali i kupnju 49% vlasništva, a da zaradu dijelimo 50%-50%. Ako se dogovorimo za prodaju 49% vlasništva tada je cijena 18x mjesečna zarada, ali i to je iznos od više tisuća eura. U tom slučaju dijelimo zaradu ravnomjerno, pola-pola, ali ja zadržavam 51% vlasništva weba da imam prednost kod eventualnog donošenja nekih važnih odluka. Ako bi bila prodaja 49% vlasništva, onda bismo važne stvari riješili ugovorno. U tom slučaju ja nastavljam raditi na webu kao i do sada (skoro ništa, ali povremeno kad uhvatim volju dodam sadržaja, postavim neki backlink itd.), a kupac ako želi može raditi na poboljšanju posjete/zarade, ali i ne mora raditi ništa ako ne želi.

U oba slučaja ja idućih 12 mjeseci obavljam sve što je potrebno, a što kupac ne želi obavljati sam. To su stvarno sitnice koje ne oduzimaju vrijeme, ali eto ako kupac ne želi baš doslovno prstom mrdnuti, ja mrdam svojim prstima idućih 12 mjeseci.

Znači, sve što nije navedeno u oglasu ozbiljan kupac će saznati u direktnoj inbox komunikaciji. Prodajem kvalitetan web sa stabilnom zaradom, cijena 36x mjesečna zarada (primam i crypto), odnosno xx,xxx eur iznos (niži peteroznamenkasti u eurima), ili prodajem 49% vlasništva, cijena 18x mjesečna zarada, odnosno x,xxx eura (četveroznamenkasti iznos u eur). Molim da si ne trošimo vrijeme ako nemate dovoljan budget i niste ozbiljni u razmišljanju o kupnji. Cijena je fiksna i ne ide dolje :slight_smile:

Moja preferencija bi bila prodaja 49% vlasništva, nekome tko ima posjećene web stranice ili još bolje portale i/ili publiku na društvenim mrežama i tko ima volje objavljivati po društvenim mrežama (npr. povremene kratke objave sa linkom na website). Može i tako, a može i klasična prodaja 100% vlasništva.

Molim da ako ima ozbiljno zainteresiranih da se jave na privat.

1 Like

Pozdrav mitok, zanima me o cemu je rijec, trazim dobru investiciju za pasivnu zaradu, pa mozes mi poslati vise info, s obzirom na trenutni budzet za web ne bi izdvojio xx,xxx, plan je da ganjam altcoinove sad haha :smiley: pa vjerovatno idemo na ovu opciju za 49% vlasnistva.

Budem ti poslao poruku kad odgovorim na ove koje su mi se nakupile.

Plz info. Zainteresiran. Hvala

Last call :slight_smile:

Bilo je upita, ali web još nije prodan pa evo da dopišem još nešto što se nadovezuje na napisano u prvom postu.

Web nije novi i cijena je 36x mjesečna zarada.

Mjesečnu zaradu računam kao tromjesečni prosjek. Neki preferiraju 6-mjesečni prosjek, ali i tako je skoro potpuno isto. Nema nikakvih padova niti u prosječnoj posjeti niti u prosječnoj zaradi.

Dakle, ne prodajem potencijal nego trenutno stanje, po cijeni na temelju formule 36x.

Što se potencijala tiče, on je ipak jako velik. Ja ne radim na promociji niti na povećanju posjete na bilo koji način. U tome leži veliki potencijal jer se dokazalo da kad iz nekog razloga privremeno skoči posjeta onda skoči i zarada.

Zapravo sam kroz razgovor sa potencijalnim kupcima shvatio da sam kreten što nisam radio neku plaćenu promociju. Ako se ne nađe kupac u idućih par dana mislim da ću ipak početi sa plaćenim oglašavanjem jer sam tek sad shvatio koliko sam zarade propustio što to nisam radio. Nisam htio ništa forsirati i webovi nisu moj primarni biznis pa sam cijelo vrijeme držao kako je prirodno i bez rada na povećanju posjete na bilo koji način. Nisam se trudio niti sa besplatnim načinima, tipa Facebook. Zapravo, društvene mreže su totalno zapostavljene pa je i to još jedan veliki potencijal.

Idealan kupac je netko tko jednostavno želi stabilnu totalno pasivnu zaradu, a koju vrlo vjerojatno može u bilo kojem trenutku značajno povećati ako poradi na povećanju posjete bilo preko društvenih mreža, plaćene promocije ili na neki drugi način, ili ako doda nešto novo, novu ponudu i sl. Web ima jako puno sadržaja i može se širiti u raznim smjerovima (po potrebi dodatno pojasnim).
Također, netko tko ima ili želi kupiti neke Facebook stranice, Instagram profile i slično sa puno pratitelja može vrlo lako od tamo slati puno posjete na ovaj web, a to bi također trebalno značajno podići zaradu, a time i buduću vrijednost cijelog weba u slučaju kasnije preprodaje. Isto vrijedi i za vlasnike nekih dobro posjećenih web stranica i portala.

U obzir dolazi i prodaja 49%. U tom slučaju ja trajno radim sve kao i do sada (zaradu dijelimo 50%-50%) i kupac ne mora doslovno prstom mrdnuti, ali u ovakvoj soluciji bih preferirao da kupac ima neku web stranicu, portal ili jak profil/stranicu na društvenim mrežama da bar pošalje nešto posjete na web. Zapravo bih tako najradije, da dobijem nekog kao partnera koji će bez mog truda oko posjete pridonjeti povećanju posjete, a zauzvrat dijelimo zaradu.
Ako bi prodaja bila 100% tada ja nastavljam raditi sve jednako kao i do sada idućih 12 mjeseci i kupac ne treba ništa (osim ako želi raditi na poboljšanjima), a u međuvremenu kupcu objasnim što povremeno treba raditi kad se ja totalno povučem nakon godinu dana. To je zapravo sitnica i uopće ne oduzima vrijeme.

Eto, ako je netko zainteresiran molim da se javi na privat. Ali molim samo ozbiljne :slight_smile:

1 Like

Mogu li dobiti vise informacija o stranici?

Poslano
Znakovi…znakovi

Molim lock i po mogućnosti brisanje teme pošto se radi samo o oglasu. Hvala :slight_smile: