Prodajem muzicki youtube kanal 230K subscribera

Dali netko zna neki sajt za prodavanje kanala, al evo usput cu i ovdje stavit? Nemam vise vremena za vodit to, htio bi u neke druge vode krenut, uglavnom zarada je oko 3k$ mjesecno, monetiziran je ali je oko 100 dolara od oglasa jer muzika ima copyrightove od artista, sva lova ide od artista koji plate promo, americko trziste naravno, hiphop muzika,cijena kanala $220 000, ako netko zeli vise info nek se javi u privatni, poz!

Možeš probati preko flippa.com … koliko znam, to je najozbiljnija i najveća platforma za prodaju online biznisa.

1 Like

73 mjesečne zarade - neka uđe u zapisnik. :slight_smile:
Sretno s prodajom i svakako nam javi po koliko mj. zarada si uspio utržiti. :wink:

Znači, ti uploadiraš tuđu muziku, kršiš cijeli niz autorskih prava i inih zakona i netko te još i plaća za to? :grinning: I to Youtube?

Samo u mislima je tako. :grinning:
Taj kanal, ako i postoji, pitanje je - do kada? :o:

1 Like

Imam prava na muziku koju uploadujem, artisti mi je salju kao sto rekoh.

Od 2014. postoji, vec je uhodan biznis

Cijena je takva jer se moze i vise zaradit, moze postat nesto jos vece kao tipa worldstarhiphop, samo sto eto, zelim neke druge stvari sad

U danasnje vreme youtube-a ova situacija je nemoguca.
Sada se gubi monetizacija i za manje stvari a ne za ovako krupnu kao sto je krsenje autorskih prava ili ona obicna opomena za muziku u pozadini,sada ceo kanal mora biti originalan i bez ijedne opomene.

Odakle onda opomene ako imas prava.

Kakve opomene o cemu vi pricate? nemate blage veze o jutjubu, copyright notice nije copyright strike, notice je samo da muzika pripada artistu i da njemu ide lova od oglasa

Znam youtube u svaki cosak i znam sta je copyright strike i copyrigt notice ako imas sva prava kako mozes imati copyright notice.
On unovcava a dao ti prava pa kakva ti onda imas prava?

Po najnovijim pravilima davno si trebao dobiti zabranu unovcavanja zbog tih aktivnih copyright noticed.

Biznis izgleda ok. Ali cijena ne.

Biznis tog tipa se moze racunati maksimalno na profit pomnozen sa 36 mjeseci, i to ako imas srece i nekoga ko je u istom biznisu i zna realnu vrijednost i ocekivane peakove i dropove.

LP

ozbiljno si mi poslo link klinca od 12 godina koji snima majnkraft vjv, malo se raspitaj kako artisti distributiraju i osiguravaju svoju muziku na yt, distrokid, imusician i tako te stvari, to sto ima copyright ne znaci da ne smijes objavljivat, naprotiv, to znaci samo da prihod ide autoru muzike, i da naravno da ti moze opalit strike ako bez njegovog odobrenja objavis, zato ja imam formulare koje ispunjavaju prije uploada

Poslao sam ti link gde ima kako izgleda copyright notice,da oni koji se ne razumeju,bolje razumeju o cemu pisemo.
Artisti i razni ostali veliki kanali zaradjuju pomocu id sistema,sto znaci da oni uploaduju negde pesmu gde ima content id i onda svako ko njihovu pesmu postavi na svoj kanal ili video koji sadrzi tu pesmu koja se cuje i u pozadini kao song…on zaradjuje preko toga.
Ja sam isto uradio kao ti ali sam ja dao kanal da ljudi prave video snimke i postavljaju na moj kanal a da delimo zaradu.Isto smo se dogovorili da me nece teretiti za autorksa prava dok saradjujenmo i dok su snimci na mom kanalu,ali ako raskinemo saradnju ja moram da brisem snimke da mi ne bi udarili strajk.
Neko je na ovom forumu pisao da promovise amaterske snimke od raznih rep izvodjaca i da im to naplacuje.
Nije ni tvoj sistem los sa tim ali mi je cudno da imas monetizaciju jer je to od pre 2 godine sve poostreno jako mnogo.

Sve ok, ja ništa ne prigovaram. Svatko ima pravo definirati svoju cijenu.

Ovdje se inače na forumu vodila rasprava o cijenama…pa su mnogi tvrdili da je prodaja po 24mjesečne zarade već puno.

Ja osobno isto nebi prodavao dobro uhodan biznis ispod tako nekih 60 mjesečnih zarada. A i više…naravno, sve ovisi o mnogo faktora.

Kao što rekoh, svatko nek izvoli kako voli.
Al eto, ako uspiješ na nekom većem servisu prodati svoj biznis, budi dobar pa nam javi ovdje kako je prošlo :wink:

Da sad kada si sve to objasnio vidim da mozes uzeti tu dobru lovu i ako bi ukinuli monetizaciju,jer preko tebe se reklamiraju i zaradjuju pomocu content id tako da ko god ovo kupi i po ceni koju trazis moze zaraditi duplo sa dobrom reklamom i daljom promocijom a i ti ako bi to nastavio mogao bi mnogo vise zaradjivati.
Tu je jedini problem i najveci rizik to sto youtube kanali nisu nase vlasnistvo i mogu ih ukinuti kada zele i ako ne krse nista.Pa je rizik dati tako ogromnu lovu.I tebi kada naplate promociju na kanalu moze da ispadne problem ako bi ti ugasili kanal a ovi reperi u pokusaju platili reklamu.

Evo teme gde se pisalo o tome

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey