[Prodajem] Nove affiliate stranice po principu ključ u ruke

Kao što sam i najavio prije par tjedana, odlučio sam napraviti i prodati nekoliko Amazon affiliate stranica. U nastavku ću detaljno pojasniti što nudim.

Ova ponuda primarno cilja webmajstore/programere/dizajnere koji imaju novca, ali nemaju znanja/vremena za praviti affiliate stranice.

Kad kažem da je ponuda po principu “ključ u ruke”, doista to i mislim. Sve sto mi od vas treba je vas hosting i domena. Vjerujem da vecina vas vec posjeduje svoj hosting, a domenu cete kupiti po mom naputku nakon sto odradim keyword research.

FAQ:

Kakav ce biti glavni keyword?

Komercijalan, pogodan za affiliate marketing. Low competition, na 1. stranici googlea nalaze se veliki online trgovci tipa amazon, ebay i sl. Konkurencija vam nece biti druge affiliate stranice. Rezultati na prvoj stranici googlea bit ce s vrlo malo ili pak bez backlinkova uopce. Neka vas ne zavaraju zvucna imena tip ebay, amazon i sl. jer takve stranice je u vecini slucajeva vrlo lagano prestici, njihove “product page” stranice nisu “on page” optimizirane i one se nalaze na 1. stranici samo zato sto Google nema nista drugo relevantno za prikazati.

Koliko članaka će biti objavljeno na stranici?

1 glavni, veliki clanak (2000+ rijeci) i 4,5 manjih (600-1000 rijeci). Sasvim dovoljno za stabilan početak. Dakako, ovo može varirati ovisno o tipu keyworda. Neki keywordsi ce zahtjevati vise clanaka pa cemo ih i napisati…

Koliko traje proces izrade stranice?

Maksimalno 30 radnih dana, vrijeme se racuna pocevsi od izvrsene uplate na moj paypal racun. U vecini slucajeva stranica ce biti zavrsena osjetno prije roka, ali ovo sam si uzeo malo rezerve u slucaju da budem imao problema s piscima i sl.

Kada mogu ocekivati povrat investicije?

Prva zarada ocekuje se 2,3 mjeseca od zavrsetka izrade stranice. Ukupan povrat investicije ocekuje se kroz 8-12 mjeseci. Racunica moze varirati, imao sam stranice koje su vratile ulozeno kroz 3,4 mjeseca…

Povrat novca

Ukoliko stranica ne vrati uloženo kroz 16 mjeseci, ja cu vam nadoplatiti razliku.

Paketi:

Golden paket

  • glavni keyword s 12 000 - 20 000 mjesecnih pretrazivanja
  • sporedni keywordi s nekoliko 1000 mjesecnih pretrazivanja
  • premium tema s www.mythemeshop.com , optimalna za vas keyword
  • 6+ članaka
  • logo
    Cijena : $1200

Silver paket

  • glavni keyword s 6 000 - 10 000 mjesecnih pretrazivanja
  • sporedni keywordi s nekoliko 1000 mjesecnih pretrazivanja
  • premium tema s www.mythemeshop.com , optimalna za vas keyword
  • 6+ članaka
  • logo
    Cijena: $800

Po meni, najpametnije sto mozete napraviti je kupiti Golden paket, drzati stranicu u svom vlasnistvu 12-16 mjeseci i onda je prodati. Ovakve stranice obicno postizu vrlo dobru prodajnu cijenu (20x mjesecna zarada), sto po nekim mojim procjenama iznosi $5000+.


Pošto idem na kvalitetu, a ne kvantitetu, prihvaćam maksimalno 3 narudžbe istovremeno. Sve van toga ide u red čekanja, kupac će dobiti precizan datum kada se počinje s radom na njegovom siteu.

Sva pitanja, savjeti i primjedbe su dobrodošli.
Cheers :beers:

4 Likeova

Zaboravih napomenut, komplet SEO radim ja, jer ipak je to kljuc u ruke sistem :smile:

1 Like

Sve mi se cini da je onaj prosli topic bio sam Sale topic za ovo makar sam mislio da je stvaran hahaha

Oprosti al 1000 puta viđeno na stranim forumima. Frajeri tvrde da zarađuju hrpu love, ekipa se napali i svi pricaju o tome liku i onda on iz vedrog neba počne prodavat “svoju čarobnu formulu” jer eto htio bi pomoć drugima i ima vremena. A ovo garancija nakon 16 mjeseci e moj frende tko živ a tko mrtav za godinu i pol .

Znaci tvoja racunica prodas tri paketa po 1200 $ = 3600 $ zarade za tebe(minus Seo i tekstovi). Kazes povrat investicije od 8- 12 mjeseci(uzmimo nek bude kao 10 mjeseci), prvih 2-3 mjeseca je bez zarade sto znaci da ima 7 mjeseci sto bi znacilo 1200/7 = 171 $ mj. je potrebno da bi se vratila ulozena cifra, no ao sto znamo i sami ta krivulja zarade postepeno raste pa 4 mjesec zaraduje recimo 20 $ peti 40$ i tako dalje pa po toj nekoj kalkulaciji zadnji 10. mjesec bi trebao imat cc 350 $ zarade što znaci da taj site u tom trenutku vrijedi = 350 $ x16(racuno sam minimalnu cifru al znas i sam da moze vise) = 5600 $ x 3 sajta = 16800 $ Daj mi onda objasni jer nije ti bolje radit za sebe i dobis 5 puta vise nakon 10 mjeseci ako je to sve tako kao što tvrdiš?

1 Like

Ne vjerujem da će ti netko dat 1200$ za novi sajt koji će možda povratiti uloženo.

I ja mislim da se kod nas nema tih para, ali pratim i nadam se da ce kupci doci ovdje i napisat kako im ide.

Za usporedbu:
Pravim jedan affiliate site koji ima 25 clanaka. Koje sam kupio na iwriteru. Ulozio dosad sveukupno 150$ odprilike u taj site. Malo, jer sam dosta toga radio sam. Ali citaj dalje, potrosio sma mjesec dana jer sam se natezao na iwriteru sa tim clancima, pa kad sam napravio logo i icone, podesio wordpress i template i sve. Mjesec dana.

Tak da ovako na ooko mozda cijene nisu velike. Ali oept treba se iamt tih para i ulozit, a znamo da je svaki ulog rizik. Pa mozda dali se tu nudi neko osiguranje?

Ne vjerujem ni ja iskreno, mozda eventualno 1,2 covika…

@petarcro
Napravi i ti onda onakav topic, pomozi desecima ljudi i za pola godine slobodno prodaji sta te god volja, ja se necu bunit.

Onaj kome je 16 mjeseci daleka buducnost, taj ne spada u grupu ljudi s kojima bih ja suradivao. Takvima je bolje da se ostave ikakvog businessa i neka pronadu 8-16h posao u drzavnoj upravi.

Ko kaze da ne radim takve sajtove i za sebe? Mozda upravo i nudim ovu uslugu da uberem dodatnog kesha da mogu jos vise investirati u svoje sajtove?

Pa sudeci po onom topicu i zaradi nebi trebao imati nikakvih problema sa financiranjem novih projekata.

Moje financije prepusti meni, to nije nesto oko cega trebas razbijati glavu :wink:

Pa ti si ih prvi spomenuo zar nije tako?

Nije, ti si mi u prvom postu pravio nekakve izracune koliko cu ja “zaraditi”. Dosta offtopica, nemam se ja sta pravdati.

Nije ovo offtopic to su pitanja koja me zanimaju. Da nisam taj sistem vidio vec puno puta mozda bi i ja nasjeo. Pozdrav i sretno s prodajom

Iz mog ugla…

Pozitivno:

  • ovo (izgradnja takvih siteova) planiram mjesecima pa se nisam makao s mrtve tocke, najvise zbog nedostatka vremena, znaci ova usluga bi mi dobro dosla

Izazovi:

  • lova koju imam mi treba za drugi projekt koji guram, a i njega dosta sporije od predviđenog vremena, nisam siguran da ce mi biti dosta za dvije strane (iako mislim da hoce)
  • promjena googlovog algoritma - ako za par mjeseci nacin linkbuildinga koji gura Anteloff bude proslost )OK, ovdje ima garancija povrata novca)
  • autorova motivacija - sta ako lik za nekoliko mjeseci jednostvno odustane od ovog, nestane, moram li ici u Split ga traziti :slight_smile: A sta ak ode na Bali, jer je skupio dosta love i boli ga ona svar za Hrvatsku i nas webmajstore :wink:
  • mozda se ovo iznad trenutno cini glupo, ali sve je moguce
  • koja je uopce garancija povrata novca nakon 16 mjeseci, kako biti siguran u to

Generalno gledajuci, Anteloff mi se cini OK lik, i ova usluga koju nudi je OK (posebno sto garantira povrat novca), no kazem, sta izgleda dobro danas, ne mora tako biti za 6 ili 10 mjeseci. Jbg, svasta se događa

U principu ako bi on sve ispostovao sto ovo pise, uvjeti koje nudi su OK

Hocu li uzeti uslugu? Ne znam, razmisljam.

Dva puta sam se zeznuo na ovom forumu jer nisam usao u biz koji se cinio OK, no isto tako ovdje ima gomila likova koji bi te zajebali za 2 eura doslovno, bilo u novcanom obliku, bilo kroz neke usluge koje ne bi bile ni izbliza onakve kakve su navedene da ce biti.

1 Like

Eto tocno to, dali on stoji iza toga kao tip sa foruma Anteloff ili sa imenom i prezimenom, adresom, pismenim ugovorom, sastankom uzivo itd…
Ako stoji iza toga u potpunosti onda je vrhunska ponuda ali nek se izjasni onda i sa tom stranom price.
I jos jedno pitanje posto vjerojatno koristi isti nacin linkanja tj. isti sistem i jednog dana to pokupi penal i padnu svi sajtovi na kojima je radio dali ima financije sa kojima ce ispostovati dogovor?

Da se razumijemo ja sam prodao i kupio dosta stranica tokom godina ali nisam davao ovakve garancije iako je 80 % sajtova ostalo na svojim pozicijama tokom duljeg vremena a dosta njih se i poboljsalo nakon prodaje. Realno sve je preriskantno da bi davali ovakve garancije.

Najveca budala ovdje sam ja, jer se izlazem sprdnji zbog par sto dolara sto bih potencijalno zaradio na ovome. Molim @apazinjan da zakljuca topic, ne nudim vise ovu uslugu. U biti, ne nudim vise nikakvu uslugu, molim vas da mi vise ne saljete PM-ove jer na iste necu odgovarati.

ma ne izlazes se sprdnji, osobno mislim da je OK to sto nudis. Jbg nekome ce odgovarati, nekome ne, a forum je takav kakav je, na svakom topiku o nekoj prodaji ima svakavih komentara…

1 Like

Ma nemoj odustati, naci ces nekoga, ionako si rekao da trazis za pocetak 2, 3 njih. Moj savjet ti je da linkas u pocetnom topicu ka onom tvojem tutorial topicu da potencijalni kupci mogu vidit.

1 Like

@Anteloff nemoj se živcirati, ne sjedne svaka nova ideja i ponuda na prvu. Ja osobno vjerujem da možeš pronaći kupce za svoje usluge, a kasnije tko zna… možda upotpuniti ponudu, prodavati savjete ili analizu neke postojeće stranice isl…
u svakom slučaju, nemoj odustati radi par negativnih komentara.

2 Likeova

Mozda nije lose, zbog sumnje ljudi, staviti da plate, navedeni iznos 1200$, u par rata, na nekoliko meseci.
Na taj nacin bi im mozda sve ovo izgledalo manje rizicnije.

je samo tko onda njemu garantira da ce netko placati te rate, prije da nece nego da hoce

@anteloff Dobrodošao na Balkan druže. Do juče si im bio dobar na onoj temi kada si delio savete i pisao duže i kvalitetne stvari, sada čim si pomenuo da bi mogao neki dolar zaraditi, odmah kreće drvlje i kamenje. Tako ti je to ovde nažalost. Ako želiš zaraditi od kvalitetne usluge koju nudiš, vidi da ovo ponudiš na stranim forumima, tu ćeš moći da nadješ ozbiljnih ljudi, a na domaćim forumima uglavnom će ti samo neko skakati po živcima a nema potrebe da to radiš sebi. Živeo i srećno u radu :slight_smile: Mi smo se čuli ono još pre i ta opcija i dalje stoji.

3 Likeova