Prodajem stranicu s igricama domaća

moze javi se na pm
2222

Da skratimo priću cijena je 150€ tko je zainteresiran nek se javi na pm i da se prekine spam.
Moderator ako moze lock i da se spam komentari pobrišu.

Samo mi reci na koju osnovu i po kojoj računici si došao do ove cifre ? Stranica ti zarađuje konstantno 15 eura mjesečno zadnjih 12 mjeseci,ili ti to nekako drukčije računaš ?

1 Like

Čekaj malo jel ja prodajem stranicu ili ti da određujem cijenu?
Malo se informiraj stranice mlađe od 1 godine se prodaju za 10-12mj zarade a one starije od 2 godine idu za do 24mj zarada.
Tako se barem prodaju stranice koje zaraduju od adsense i imaju seo posjetu.

A reci ti meni koliko si ti stranica prodao, kupio? gdje to pravilo kolika cijena treba da bude? koliko mjesecnih zarada ako je stara toliko? sto imas potrebu da se mijesas? mislis da ces spasit nekog da se ne zajebe? ili sta? ne razumijem. mislis li da je tvoje misljenje presudno za formiranje cijene za tudji sajt?

Da,spasit cu nekog da se ne zajebe,upravo tako. Jer i sam imam 15tak stranica s igrama i znam o cemu pricam. I zna se kako se racuna cijena za takvu vrstu stranica. Ja cu onda kupiti deset domena,staviti gore igrice, i u roku od 3 mjeseca svaka ce zaradjivat 30 tak eura mjesecno. Znaci ulozio sam 250 eura za domene i hosting,i nesto vremena. A po vasoj racunici ja za takvih 10 stranica mogu pitati 3600 eura. Pa fin biznis,bogami, ne znam sto se ja onda mucim po godinu dana sa stranicom. Samo sto vam to,decki moji, ne prolazi. Jer konkretno u biznisu sa stranicama na kojima su flash igre bitna je konstanta i trajanje zarade. Stranicu mozes prodati za 12mjesecnu zaradu u slucaju da ta stranica zaradjuje najmanje 12 mjeseci. Doduse uvijek se nadje neka budala pa se zajebe i kupi.

1 Like

@drmrgood kralju opet neće tako lako doći same stranice na dobre pozicije na googlu i za svaki sajt ti treba hrpa vremena dok nađeš dobar kw,dobre igre,linkove itd ali ajde neka bude da si ti u pravu i eto ja prvi hoću kupiti te tvoje stranice za zaradu od 3-4mjeseca bitno da je sva posjeta s googla pa makar stranica bila stara i 1 dan i ako sumljam da ispod 2-3mj možeš doći na top 5 mjesta.
Također ne vidim što komentiraš dali je cijena velika ili mala kada nisi zainteresiran za kupnju i nemaš nikakve konkretne argumente i pretpostavljam da nemaš iskustva u prodavanju stranica.
Lp

https://flippa.com evo ovu stranicu ti preporučujem da malo pogledaš kako se cijene stranice i vjeruj mi da sam prodao već par stranica s igricama preko tog sajta i dobio sam čak 14mjesečnu zaradu za stranicu s igricama koja je bila stara 4mj a stranica je imala samo jednu dosta popularnu igru.
@drmrgood

Super, onda se bacam u biznis, jer je to puno isplativije nego guranje stranica po godinu dana da bi dobio nekakvu pristojnu zaradu od nje, hvala na informaciji.

1 Like

Zarađuj čovječe kako hoćeš i koliko hoćeš, koga briga :slight_smile:

@drmrgood potpuno govori istinu, te se slažem s njime… No, sretno u prodaji…

Zarada od 0.5 eur dnevno tesko da se moze zvati biznis. To je neka druga meni nepoznata sfera poslovanja koju do sada nisam susreo u profesionalnim vodama, a vidim da je cesta tu na forumu. Cini se da developeri koji imaju ozbiljne projekte kojima treba pro support se tu bas i ne javljaju. Nhf :smiley:

Prodavač je ovdje u pravu, on određuje cijenu stranice. Nisam znao da negdje postoji neko pravilo ili formula za određivanje cijene stranice, cijena je ona koju kaže vlasnik stranice i to je jedina formula. Uostalom ja sam svoje domaće stranice sa igricama prodao za x30 mj. i to ne jednu nego sve u paketu.

Greške se prave u svakom poslu. Ako čovek prodaje stranicu po toj ceni zašto to osporavati, čemu ta doza ljubomore na svakom oglasu ovde može da se pročita “Prevarant”, “Ti si lud po kojoj ceni to prodaješ”, “Daj čoveče ko će to kupiti” i slično.

Ima ljudi koji mogu da vide potencijal u tom sajtu, drugačije razmišljaju i imaju iskustvo da posle 6 meseci taj sajt dovedu do pristojne zarade, možda će neko kupiti taj sajt i propasti posle mesec dana, nema pravila.

Ako se sve osporava, onda idemo i logikom prevoda tekstova. Ovde ima ljudi koji prevode za neku “siću” tekstove i njih onda treba osuditi, jer je nekome ispod časti da to radi za taj novac, onda pisci isto tako neko piše za 2$ tekst, neko piše za 20$ i sad treba takve ljude osuđivati što to rade i prodaju uslugu po toj ceni. Možda je kod te osobe od 2$ kvalitetniji od one od 20$ jer ima reputaciju kao vrhunski pisac, a taj od 2$ želi da se dokaže u poslu pa grabi na sve moguće načine i gradi svoj portfolio.

Normalno je da neko može biti ljubomoran jer ako se pojavi osoba koja kaže “Ja u affiliate za određenu nišu nisam uložio ni lipe, a imam zaradu od 1k$ mesečno”, normalno da takvu osobu neće niko uzeti za obiljno, nego odmah na stub pa sve po redu, jer se pojavi neko ko je uložio 5k$ u marketing, SEO i slično i nema takvu zaradu i to je to.

Jednostavna formula: Svaka roba ima svog kupca u bilo kom biznisu, a na prodavcu je da dođe do tog kupca na ovaj ili onaj način.

2 Likeova

Ide lock teme, nema potrebe za ovim raspravama u oglasima. Autor: ako zelis, napravi novi topic i napisi minimalnu cijenu za koju prodajes, a svaki nepotrebni komentar ce se brisati.