Prodajem UHODANI posao (firma + webovi)

Dakle, dobio sam ponudu za odlazak u inozemstvo, te stoga prodajem tvrtku i posao.
Radi se o oglašavanju smještaja u Hr. Posao je uhodan i radimo ga od 2011. godine, ukupno ima 15-16 portala (za hrvatsko, englesko, njemačko, poljsko, slovačko i talijansko govorno područje) na kojma se prikazuju ti oglasi.
Posljednje 2 godine posao se radi preko tvrtke registrirane u Hr (jdoo).

Promet u 2017. bio je 134.989,57kn, a u 2018. godini (do sada) 127.705,31kn. Provjera uplata prilikom posjete ili osobnog susreta (putem internet bankarstva).

Obvezan osobni sastanak (naravno). Kupca uhodavam u posao i po potrebi pomažemo (supruga ili ja) i nakon kupnje (stvar dogovora i ugovora).

Godišnji troškovi za “pogon” prihoda su:

  • 15 domena
  • hosting (Švicarska) = 85 CHF

Uz domene prepuštam i regica gold account i naravno hosting.

Uz te stranice ide još par drugih servisa (u sastavu firme, sve vezano uz web, o čemu više u razgovoru s kupcem, sve legalno) koji također donose ponešto zarade (definitivno bi mogli više ali to nije bitno prilikom kupo/prodaje).

Tvrtka nema dugova niti kredita, niti leasinga, papiri uredni.
Cijena je, po mom osobnom mišljenju, poštenih 15.000 Eur (manje nego godišnji promet).
Ponavljam (da netko pogrešno ne pročita i shvati) prodajem CIJELI UHODANI POSAO.

Kontakt PM, pa se možemo čuti telefonom.

Lokacija: Zagreb

Šta da kažem osim sretno u inozemstvu. Mislim da mi kvart ostaje bez čovjeka.

2 Likeova

Koji je vid zarade, koliko iziskuje dnevno vremena? Da li je moguće prebaciti posao u BiH? U svakom slučaju sretno vani.

1 Like

Kaj da ti velim… Nisam niti ja (još) presretan zbog toga. Najgore je kaj nisam navikao raditi za nekog drugog…

1 Like

@dmitrecic Znači prodaješ svoj jdoo, sa svim aktivama, dugovima (kojih kažeš da nema), itd?
I nisi zainteresiran prodati isključivo online stvari (webove, domene, itd), pa se gnjaviti sa opremom i sličnim inventarom koje se vode u vlasništvu tvrtke?

Nemam problem sa prodajom onoga što čini posao i generira promet i profit, bez tvrtke, ako na to ciljaš. Nije nužno da se proda i sama tvrtka (nju mogu zatvoriti nakon prodaje), međutim smatram da je lakše samo nastaviti posao sa svom postojećom ‘infrastrukturom’. Međutim, ako kupcu odgovara uzeti samo ‘proizvodnju’ bez tvrtke - uopće nema problema.
I nije to ‘kako ja kažem da nema dugova’, već se može provjeriti gdje god se želi provjeriti. :slight_smile:
Prodaja posla bez tvrtke ne mijenja cijenu, a lakše je odmah nastaviti raditi (bez promjene računa na koji postojeći korisnici izvršavaju uplate). Ali kažem, nije uvijet.

Ma sve pet, samo sam “dugove” naveo kao dio paketa, i spomenuo odmah da si ti naveo da dugova nema. Ne znam kako to napisati a da ne zvuci krivo :smiley:

1 Like

Sve ok, rekoh da ne napadaš mene ni krivog ni dužnog :smiley:

2 Likeova

Pozdrav dmitrecic,
moze malo više informacija ovdje ili u privatnoj poruci (kako ti odgovorala).

  1. Oglasi se na portalu prikazuju od neke mreže ili direktno od vlastnika smještaja? ( znaci od koga naplaćujes oglase)
  • na koji naćin se naplaćuje mjesećni paušal, prikazi, klikovi itd ?? (ima nekih ugovora več potpisanih itd)
  1. j.d.o.o prenosi se i bankovni račun ili se otvara novi (kako ide sa time)?
  • koje djelatnosti ima registrovane firma ( oglašvanje, programiranje itd)?
  • firma nije u sustavu PDV predviđam?
  1. promet je OK, a koliko je čista dobit (i koji su glavni troškovi i koliko)?

  2. Može se posao voditi iz inostranstva s povremenim/mjesečnim dolascima u ZG na par dana?
    Naravno imali bi osobu iz HR koja bi bila na supportu(telefon, email) i brunula za administraciju + support firme.

  3. jel firma radila još neke druge poslove pored ovoga (poput markeinga, izrada webstracina itd)?
    Jel ima nekih postoječih klijenata, ugovora, garantovanih prohoda za 2019 itd?

A oko cijene, može se još razgovarati…
Iako promet nije glavno mjerilo za postavljanje cijene ( cijena se ne postavlja na osnovu gonišnjeg prometa ). Ako bi se postavljala na osnovu prometa imam projekata za prodati mnogo večih i odoh ja lagano u “penziju” :wink:

  • I da zaboravio sam, kuda ideš u koju zemlju (jos uvijek Nizozemska ili Njemacka), koji grad?
    Sretno :wink:

Pozdrav!

1 Like

Bok, ako nije prodano možeš li se javiti u inbox?

Molio bih moderatore lock topica :slight_smile: hvala

1 Like

Ako si prodao čestitam. Neka je sretno u novim pustolovinama. … ostat ćeš na forumu, iako sa druge IP adrese, pretpostavljam :slight_smile:


:+1: :o: