Prodajem web o kineskim mobitelima

Nakon dosta razmišljanja, ipak sam odlučio prodati stranicu sa kojom sam imao velike planove, ali nažalost novac koji sam mislio ulagati u nju mi je veoma potreban. Engleski jezik mi nije baš najbolji, te stoga ni ne mogu pisati članke sam, tj. mogu ali izgubim jako puno vremena. Iskreno, mislim da u ovome ima jako puno potencijala, tematika baš i nije zastupljena na internetu, a sve više i više su poznati ovakvi uređaji. Ovdje ću napisati sve što je potrebno da znate vezano uz stranicu, a ukoliko pak imate još neka dodatna pitanja, slobodno možete komentirati pa ću odgovoriti ovdje.

Nakon prodaje stranice slične tematike na HR jeziku, odlučio sam dio novca uložiti u nešto slično, samo na ENG jeziku. Razlog je šira publika, a tema i ovako i onako nije baš dobro pokrivena. Inače, moram napisati da sam s ovom stranicom zaradio u prvih par dana više nego s bivšom stranicom na HR, a razlog je vjerojatno to što ljudi na Balkanu i dalje imaju određene sumnje u kupovinu internetom.

Stranica je sa radom počela 08.11.2014. godine, a do 09.01.2015. godine ostvarila je 1.136 posjeta, od 659 različitih korisnika. Prosječno trajanje posjete je čak 2:34 minute, a stopa napuštanja 60ak%.
Posjeta je dolazila od sljedećih izvora: Social - 400, Refferal - 386, Direct - 252, Organic Search - 98.
Od 10.01.2015. na Fiverru sam zaokupio reklamiranje narednih 15 i narednih 30 dana, tako da je trenutno posjeta oko 300 ljudi dnevno, ali to su ljudi koji vrlo malo budu na stranici.

Plan zarade je isključivo affilliate, a odabrao sam Banggood.com, jer mi se je pokazao kao jedan od najboljih webshopova za tu tematiku. Do sada ostvarena je prodaja od 633.26$, tj. zarada od cca 25$. Inače na Banggoodu dok ne ostvarite prodaje u vrijednosti 4000$ dobivate 4%, kada ostvarite dobivate 6%, a kada ostvarite prodaje od 10000$ dobivate 8% od prodaje.

Na stranici se trenutno nalazi 23 recenzije od kojih svaka ima preko 500 riječi. U svakoj recenziji postavljene su slike i refferal linkovi ka proizvodima. Od tuda i ide zarada.
Facebook stranica ima 7950 PRAVIH lajkova, te od tuda i ide glavni dio posjeta.
Instagram profil ima preko 500 PRAVIH followera, te također od tuda dolazi veliki dio posjeta.
Nakon prodaje dati ću vam i link ka botu kojeg možete koristiti za reklamiranje Instagram profila po veoma niskoj cijeni od 10$ mjesečno. Inače, taj bot sam lajka slike, komentira, followa ljude i na taj način vi stječete popularnost. Ima opciju i da lajka i komentira fotografije samo s određenim tagovima, što je još jedan plus.
Twitter profil ima preko 15000 followera, ali to su većinom fejk profili. Svejedno mislim da to utječe na ranking stranice.

Mislim da je u stranici veoma veliki potencijal, te da bi se uz punjenje kvalitetnim sadržajem mogla dovesti na visoku razinu. Također, kineski mobiteli postaju sve popularniji, te samim time i popularnost stranice raste.

Ispod su slike vezano uz zaradu/posjetu:

Koliko cijeniš stranicu?
Može na PM

Jel to wordpress (cini mis e da nije, al da pitam).
Gdje nabaviti clanke? Ono ako imas neki ancin, ak en enam problema.

Najbitnije kako si monetizirao stranicu?
Vidim imas bandagoo reklame, pa sad me zanima jel oni isplacaju lovu ili mroas potrositi na njihovom shopu, ako isplacuju, kako, jel die preko paypala?

P.S. koliko je cijena stranice.

Pozdrav, zaboravio sam napisati. Sajt je na Bloggeru, a domena je registrirana na dynadot.
Za članke ima raznih mogućnosti, ali pročitao sam da je za affilliate sajtove najbolja: http://www.natashanixon.com/
Da, stranica je monetizirana Banggoodom, a lovu možeš isplatiti preko PayPala.

Sa cijenom ne bih išao ispod 1000kn. Ukoliko uzmem u obzir sve utrošeno na stranicu, plaćanje za članke, odrađen marketing, mislim da je cijena ok. Svejedno bih volio ukoliko mislite da je to previše, da pošaljete vašu ponudu na PM, te u slučaju da ne dobijem ni jednu dobru ponudu prodam za najveću koju sam dobio ispod nje.

BUMP!
Ima nekih ponuda, ali i dalje ih ne smatram dovoljno dobrima.
Također dodao bih još to da je domena jako dobra i usko vezana uz tematiku stranice.

STRANICA VIŠE NIJE NA PRODAJU!

• Sreća je što nisam dobio ni jednu ponudu za novac koji sam tražio, jer je u zadnjih par dana posjeta s Googlea dosta narasla i dnevno ide preko 15 posjeta. Također našao sam i pisca za veoma jeftine novce, te ću još puniti stranicu sadržajem, pa ćemo vidjeti. Također sada je i narasla želja za radom na stranici, pa sam se još posvetio marketingu i mislim da će izroditi plodom. Sve u svemu hvala svima na interesu! :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey