Prodavac mi vratio novac na Paypal, ali je balance ostao isti?

Ako si platio preko PayPal-a novac ce ti natrag sjesti na Paypal racun, dobit ces mail od paypala kad to bude. Ne sjedaju ti odmah novci, moze proci i nekoliko dana. Ako hoces na karticu, vise nemaju besplatni automatic widthdrawal krajem mjeseca za HR vec moras raditi manualni i to ce te kostati 5 dolara…

Uglavnom izbjegavaju™ da izvrse automatski transfer prvog u mjesecu.
Ali ne mora se placati, treba im poslati upit zasto nije prebaceno i oni ce odgovoriti da to uradite sami, a da ce oni nadoknaditi $5 transfer fee. Naravno, ovo se moze koristiti u bilo kom momentu, ali tada sumnjam da ce izvrsiti nadoknadu.

Dio poruke od podrske:

If you would like to manually withdraw your funds now we will refund you the $5.00 fee, please follow the steps below on how to do so.

, te su navedeni poznati koraci za withdrawal.
Plus su rekli da je to navodno neki problem diljem Evrope za Visa kartice.

Nije neka pomoc OP-u vec samo iskustvo u prebacivanju love bez naplate usluge.

A da? Ajd budem probao onda, hvala :smiley:

1 Like

nekad moras cekati 24 do 48 sati

Mislim da ovo ide na karticu direktno, trebalo bi scekati 2-3 radna dana :smile:
Samo me prepalo pise vracen novac a na balansu nista, nisam skonto da je vratilo na karticu niti da moze na karticu.

Znaci povrati idu direktno na karticu i bez 5$ fee. Pa super :smiley:

ne ide ti na paypal a ti prebacujes onda na karticu i oduzima ti 5$ ako zelis da izbjegnes to ne diraj nista i paypal ce ti na kraju mjeseca prebaciti sam na karticu bez tih 5$

E,ali informacije na netu kazu da odnedavno HR vise nema to pravo na automatic withdrawal. Sve sad mora ici manual i 5$ fee. Doduse topojka tvrdi da ih mozes zatrazit da ti refundiraju taj fee. Tebi su automatikom prebacili, ali mislim da je tebi to islo automatikom i bez 5$ fee jer je to bio povrat sredstava od nekog servisa kojem si ranije platio te novce preko paypala, a nije bila uplata za nesto(tvoju uslugu il sto vec). Da ti netko uplati novce na tvoj paypal racun pitanje jel bi imao automatic withdrawal .

Ako je novac prilikom plaćanja bio na PP onda se vraća na PP.
Ako je bio na kartici (PP balance 0, povlačenje sa kartice) onda se vraća na karticu, automatski.

1 Like

Ma valjda ce leci uskoro na karticu, prepalo me samo to sto pise da je vraceno a nema u blansu.
Hvala :smile:

Tako je.
S tim sto mi se cini da PP prvo potrazuje sumu s kartice ukoliko je dostupna za placanje,
a tek onda koristi PP balans ako nije.

Plasticno:
Koristi se PP za kupovinu proizvoda/usluge vrijednosti $100.
U slucaju da na povezanoj kartici ima dostatnih $100 (po PP kursu u momentu placanja), placanje ce se izvesti sa kartice.
Ako nema dovoljno sredstava na kartici, placanje ce se izvrsiti sa PP balansa.

ako si povlacio novac sa kreditne kartice, paypal treba par dana da povuce novac, a recimo ta tvoja narudzba je u roku 24 sata stonirana tako ce i paypal stonirati povlacenje novca sa tvoje kartice, zato ostaje na paypal 0,00, iako u zadnjih par dana i paypal treba malo da pokaze tocnu sumu.

Ne, upravo je obrnuto.
PP prvo proverava stanje u valuti u kojoj plaćaš na PP Balace. Ukoliko nemaš, onda proverava da li imaš na drugoj valuti (recimo EUR, GBP…) Ukoliko nema ni tamo proverava da li ima na kartici. S tim da ne može vršiti konverziju sa dve valute.

Recimo ako plaćaš $100 i na PP imaš
$70
30 EUR
onda će ti ponuditi da 30 EUR konvertuješ u $ i tako platiš.
Međutim ako nemaš ništa u $, a imaš pola u GBP, a pola u EUR, onda prvo moraš ručno sve konvertovati u $, pa tek onda platiti.

Ili, recimo imaš $70 i 10 EUR, onda će ti tražiti da $30 povuče sa kartice. Karica mu je krajnja opcija.

1 Like

Ako je tako onda je ok.
Ali mislim da sam skoro nesto plac’o, i povuk’o mi je pare sa kartice iako je bilo dovoljno na PP-u.

Sve što je napisao @snisson u ovoj temi je točno. A ono što je napisao @tpojka vezano za refund $5 od strane Paypala za povlačenje novca na karticu nisam znao, ali ću svakako probati. :slight_smile:

Sto vas vise citam, sve manje nade imam da ce ovo nastaviti ovako kako sam opisao.
Nasao sam i na forumu temu direktno vezanu za ovo sto sam pricao.

Prije par dana sam htio da kupim domen koji je kostao oko 9 dolara, imao sam na balansu 50 dolara ali nije moglo da se izvrsi placanje, pokusao sam 2/3 puta (nisam imao na kartici). Morao sam prvo da povucem novac sa pp na karticu da bih mogao platiti. E sada isto sta mi je zapalo za oko, prije kada sam povlacio novac na karticu cekao sam 3/4 dana sada povuce za nekih 20ak minuta :slight_smile:

Imam pitanje, dali si ti uspio vratiti novac ja imam istu situaciju kao i ti pa me zanima kako si je riješio.

1 Like

zadnji odgovor prije tebe u ovoj temi je bio 2015
objasni problem mozda neko pomogne

Trgovina mi napravila povrat novca na paypal, ali nije mi leglo niti na racun ni na paypal