Profile links

Ako stavljam razne linkove po profile podacima kao npr

http://www.lonelyplanet.com/members/andrewpill75

-koliko dugo ce mi to trajat ako imam nula postova
-oce li mi to azijat samo zamjenit drugim linkovima kada mu platim :slight_smile:

OMG. Nisam bio dosta vremena na forumu, i ugodno sam iznenađen. Dosta novih aktivnih lica.

Helou martko,
Koliko sam ja upućen u BH SEO, trajat ce ti, ali nemoj biti naivan pa direktno linkati na svoju stranicu koja ti stvara profit. Mislim da ces da shvatis.

Ugodan dan zelim.

Vidim ti u sutu odradio masu postova. Mislis da ne linkam direktno na sajt koji zelim da naraste nego na neki blog koji ce linkat na taj site koji zelim progurat? Koja je opasnost ako linkam direktno na page koji donosi profit?

opasnost, jer stvaras spam linkove.

odmah dolazis u taj neki cheap neighborhood, tako da ce te google smatrati spamom, te ce ti spustiti SERP ili cak deindexirati.

Dosta ima oprecnih informacija, mnogi govore kako je to dobro, drugi govore da na radi, evo ti kazes da je spam. Kuzim da treba probat sve sam i vidjet. Jos jedino nisam siguran koji je najbolji put za promovirat novi site uz naravno da se “sam” promovira jer je dobar i ima dobar sadrzaj, opet uz to nisam siguran uz toliko sadrzaja i konkurencije dali i kada bi nesto isplivalo makar dobro.

Pa, gledaj.

Sve zve zavosi od toga koliko si ulozio novca u to. Kontaš?
Potrebam ti je softver za internet marketing, i naravno iskustvo IM svijetu.

[quote=“xapuc”]Pa, gledaj.

Sve zve zavosi od toga koliko si ulozio novca u to. Kontaš?
Potrebam ti je softver za internet marketing, i naravno iskustvo IM svijetu.[/quote]

Možeš mi molim te reći na koji si ‘‘softver za internet marketing’’ mislio. hvala

Neki kažu da ovi linkovi mogu biti korisni ako čine oko desetak procenata od ukupnog broja linkova.
pokušao sam sa jednim sajtom i imam jako loše rezultate neki ipak napreduju uz korišćenje samo ove vrste linkova, ovo sam lično video koristeći neke backlink checkere!

Meni su ovi linkovi iz profila tj. potpisa zakon zato sam i otkucu ovu poruku.

Profile linkovi su samo linkovi sa stranice o tebi (vidi se kad klikneš na korisničko ime)
dok su ovi iz potpisa nešto drugo.Ljudi se registruju na više stotina foruma popune profile stranicu ubace link i zaborave taj forum.

Aaa kontam. I to sam radio, ali napredak nisam osjetio, ovi iz potpisa su bonbona za tražilicu.

[quote=“xapuc”]opasnost, jer stvaras spam linkove.

odmah dolazis u taj neki cheap neighborhood, tako da ce te google smatrati spamom, te ce ti spustiti SERP ili cak deindexirati.[/quote]

U svom profilu, na ovom forumu, imas nekoliko linkova…Linkaju na tvoje webove…ili?

Moguce je da bi te penalizirao ako ti je to preko 90% svih linkova ali ovako ako imas raznolikih linkova, indexirani profilni linkovi ti mogu samo pomoci.

podrzavam komentar…

da, linkaju na moje webove. ali WM je na istom jeziku na kojem su ti webovi. a nisi gledao kontekst tog citiranog posta. mislio sam na veliki broj takvih profile linkova.

ah…onda ok :wink:

SE Nuke je dobar software za ovo

A Xrumer jos bolji :smiley: (ali i skuplji). Kazu da nova ver.7 rastura… :kalashnik Ah, šta ti je Rus.

koji xrumer ovaj
http://www.xrumer.co/

ili ovaj
http://xrumerseo.com/

?

zar nije jeftinija verzija dati indijcima da odrade nekoliko link kotaca za par dolara?