Prognoza vremena widget- može li se prodati?

Bok ljudi,
Razvio sam jedan, usudio bih se reći koristan, widget- radi se o vremenskoj prognozi za par dana unaprijed i to s geo lokacijom. Koristim ga već na 2 site-a, a jako ga je lagano instalirati na bilo koji site. Vlasnik mi samo treba reći koju dimenziju želi i gdje mu je css file i ja mu isporučim gotovi kod. Prognoza je vrlo precizna, a podaci su za više manje sve gradove u svijetu, u Hrvatskoj hvata i manje gradove tipa Bjelovar, Garešnica…

Kako radi možete vidjeti na Naranca.com

Što mislite jel bi to bilo interesantno vlasnicima web stranica?

Ja smatram da bi se moglo. Sajtovi vezani uz putovanja ili neku djelatnost na otvorenom (npr. sportske aktivnosti) uvijek trebaju vremensku prognozu.

Jednom davno sam kontaktirao vlasnika meteo-info.hr portala ali cijena je bila previsoka za one u čije sam ime zvao.

Meni to ne treba, ali ako ne tražiš previše, sigurno će biti zainteresiranih.

Izgleda lijepo!

i mene je sad to zainteresiralo … neznam ovisi koliko trazis

I ja sam jednom davno kontaktirao meteo-info i bilo mi je preskupo.

Ovo moja usluga sigurno neće biti skupa, tipa 500 do 1 000 kuna mjesečno (ili je to ipak skupo ?). A za članove ovog foruma naravno i uz popust :slight_smile:

[quote=“gregor0306”]I ja sam jednom davno kontaktirao meteo-info i bilo mi je preskupo.

Ovo moja usluga sigurno neće biti skupa, tipa 500 do 1 000 kuna mjesečno (ili je to ipak skupo ?). A za članove ovog foruma naravno i uz popust :)[/quote]

Da skupo???
Jadrankin harač je kamilica prema cijeni tvojeg widgeta. :zub:

Mogao bi malo sniziti cijenu!

[quote=“trnac”]Da skupo???
Jadrankin harač je kamilica prema cijeni tvojeg widgeta. :zub:[/quote]

Ali Jadranka samo uzima, a ništa ne daje.

Ma cijena je po dogovoru, nisam ja Jadranka :slight_smile:

Onaj kome to nije bitno ali mu je fora neće ti dati više od (nekoliko) stotina kuna godišnje.
Trebao bi ići na kikiriki cijenu i masovnost.

[quote=“trnac”]Onaj kome to nije bitno ali mu je fora neće ti dati više od (nekoliko) stotina kuna godišnje.
Trebao bi ići na kikiriki cijenu i masovnost.[/quote]

U pravu si, ni ja nebi dao više od parsto kuna godišnje. Ali uzmimo recimo siteove, prvih pedeset po Gemiusu, njima su očito važne statistike… ako im pokažem da uz prognozu mogu samo stavljanjem ovog servisa povecati broj posjeta, dobiti da korisnici ostaju dulje na site-u, mislim da bi bilo zainteresiranih i uz veću cijenu.
Prerano je govoriti obzirom da sam još u fazi testiranja proizvoda ali zasad mi se čini da postoje pozitivne promjene (dulje ostajanje na site-u, više returning visitsa i sl.)

Računaj na to da su top sajtovi već implementirali prognozu, naravno ukoliko su smatrali da im to odgovara koncepciji.
Ja sam na index.hr-u i oni to imaju već dosta dugo.

Čuj, ako ti treba još koji site za testiranje javi na PM.

500-1000 kuna mjesečno mogli bi ti platiti samo najveći portali. A takvi već imaju ljude koji im mogu isprogramirati nešto slično, ako im treba. Možeš probati, možeš se i cjenkati, ali ne očekuj previše.

A opet, ja ne bih išao niti na “kikiriki cijenu i masovnost”. Onima koji bi stavili na svoj web bilo što, samo da je besplatno, bilo bi previše i 10 kuna godišnje.

[quote=“gregor0306”]I ja sam jednom davno kontaktirao meteo-info i bilo mi je preskupo.

Ovo moja usluga sigurno neće biti skupa, tipa 500 do 1 000 kuna mjesečno (ili je to ipak skupo ?). A za članove ovog foruma naravno i uz popust :)[/quote]

Ispljunuh sok koji mi je bio ustima lol :slight_smile:
Pogledaj malo kako stranci naplaćiuju svoje komponente sličnih karakteristika i uvidjeti ćeš kako to ide.
ps: Za cms Joomlu imaš besplatni vrllo sličnih karakteristika

[quote=“mikibm”]Ispljunuh sok koji mi je bio ustima lol :slight_smile:
Pogledaj malo kako stranci naplaćiuju svoje komponente sličnih karakteristika i uvidjeti ćeš kako to ide.
ps: Za cms Joomlu imaš besplatni vrllo sličnih karakteristika[/quote]

Činjenica je da prognoze vremena koštaju i do 10 000 kuna mjesečno (nadam se da sad ne piješ sok jer bi ga opet morao ispljunuti :)). To je cijena/ponuda koju sam dobio dok sam radio za jedan jako veliki i komercijalni portal, za manji bi vjerojatno bila manja.
Ovo što ja nudim nije toliko detaljna prognoza kao meteo-info ili meteo.hr, ali ima geolokaciju, i imam podatke za preko 30 mjesta u Hrvatskoj (više od ostalih ponuđača) tako da mislim da se radi o solidnom proizvodu.
Naravno da se malom site-u ne isplati dati 500 kn mjesečno za ovo, zato će to za mali site biti puno jeftinije, skoro besplatno. Ali ja se nadam dobiti i veće site-ove a možda nešto prodati i na svjetskom tržištu, zašto ne, treba biti optimist :njam:

Ja bi na tvojem mjestu napravio trial verziju ili se za demo potpisao velikim logom. Neće ti ni največi portali dati 1000kn mjesečno dok ne vide kako to radi.
U petak kaže da će biti sunce, pazi se ako ne bude :smiley:

A čćšžđ u nazivu mjesta?

@neki frajer- radim na tome…

@webjumfer- nemoj još vaditi luftmadrac iz ormara :slight_smile:

petak kaze moguca kisa :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja