Program za .PSD datoteke osim Photoshopa?

Aj date preporuku za neki program a ada nije Photoshop.

Skinio sam vBulletin 4 logo originalni, a pri otvaranju u CS4ci mi javlja da ne prepoznaje font pa da zamjenim njihov text sa vlastitim nemi drugim programom?

Iskreno neznam koji još program može otvoriti .psd format, no ono što možeš napraviti je pronaći font koji psd koristi tako da utipkaš ime fonta u google.

Mnogo puta sam to radio i naravno neće te potom pitati da zamjeniš font.
Font instaliraj u C:/Windows/Fonts

Fireworks, bilo koja verzija, otvara psd fileove

Evo, javljam da sam našao font, instalirao ga i sve normalno napravio u Photoshopu.

inaće, gimp je otvarao psd fajlove, kako stoji s kojim verzijama photoshopa (psd=> photoshop document) ne znam, ali ih je otvarao.

Eto vidiš da nije neki problem instalirati font i obaviti posao u Photoshopu.
Da si koristio neki drugi program, vjerojatno bi te opet tražio font.

[quote=“matneki”]Aj date preporuku za neki program a ada nije Photoshop.

Skinio sam vBulletin 4 logo originalni, a pri otvaranju u CS4ci mi javlja da ne prepoznaje font pa da zamjenim njihov text sa vlastitim nemi drugim programom?[/quote]
Koliko ja znam, kada otvoris PS i ako nemas neki od elemenata on te pita da apdejtujes, ti samo klik na update i on sve sam obavi…:wink:

Tako je i kod mene isto :slight_smile:

Fireworks, samo i nije najsretnije riješenje za editirat .PSD fileove…

GIMP, besplatan je i imas dosta tutoriala po netu. Mnogo se koristi tako da rjesenje svake radnje mozes bez problema pronaci na netu.

Slažem se s pragmom, koristim ga već duže vrijeme i jako sam zadovoljan s njim, a i veličina samog programa je mizerna.

Xara Xreme Pro 5 na dalje otvara PSD. Odličan, brz vektorski program. Dobro bi mi došla najnovija verzija Xara Designer Pro 7.