Programiranje Tournament Platforme

Dragi moji iskusni programeri imam jedno pitanje za vas pa nadam se da će netko mi dati bar približan odgovor na moja pitanja.

Zanima me kako bi se mogla “izvesti” tj isprogramirati ovakva platforma za turnire?

Koliko novaca je potrebno da mi to napravi firma jel ima netko na forumu tko bi to odradio i za koje novce? (S računom firme)+ dodatni troškovi održavanja svega toga
Platforma bi bila slična ali i s dodatnim poboljšanjima

Znači zanima me kompletna cifra $$$$ cijelog projekta.

Hvala unaprijed.

Jel moguće da nema nikog od programera tko bi odgovorio na ovo pitanje i dao svoju ponudu?

Na brzinu sam pregledao stranice i mogu ti reci da tu ima jako puno posla i to ne bas jednostavnog.
Imaju povezano API-e za kreiranje lobbya u igricama, da povuku stats itd itd
Registracija, kreiranje turnira i prikljucivanje je najosnovniji php i mysql koji se googlanjem doslovno moze sloziti, sve dalje je vec dosta teze. Mozes naci mozda nekog indijca koji bi za par stotina dolara to odradio ili unajmiti neku firmu koja bi to za par tisuca(citaj par tisuca do 100 tisuca+) odradila. Tesko da ce ti itko moci reci npr to vrijedi 5000$ i to je to.

Ne,ne indijca neželim nikako :slight_smile:
hmm $$$$-$$$$$$ je poprilično velika razlika.
Jasno mi je da se od oka teško može ocijeniti i vjerujem da tu ima posla za cijeli jedan team pogotovo želim da bude kako sam zamislio jer imaju dosta propusta ove platforme koje sam naveo, korisnik sam ali trebalo bi uvesti reda u to pa sam se ja zainteresirao

Probaj na neku od freelancing stranica postavit oglas i vidi kakve ponude dobijes, naravno drzi se podalje od svega sto je ispod 1k$

1 Like

Pokušat ću tako… neznam po mom mišljenju je premalo sve ispod nekih 5K$

Ovdje čak nije problem “novac”, dva osnovna problema su:

A) Programerski: Igra ima dobar API, te ti imaš (idealno pismeno) pravo da smiješ koristiti taj API tako da profitiraš od njega. Pomoću tog API-a smiješ napraviti game lobby, ekstraktirati podatke nakon igra (za podatkovnu analizu, podjelu nagrada i slično) itd.

Znači kvalitetan API + ti smiješ koristiti taj kvalitetan API za profit

B) Poslovni: Tvoja platforma je drugačija/bolja od ostalih, i igrači su je spremni prihvatiti i koristiti. Ako tvoju platformu koristi 10 ljudi, igrači nemaju s kime igrati. Kako ćeš privući prve igrače?

A što se ovoga vizualnog dijela tiče, kao što je kolega rekao, tu je dovoljan jednostavan angular/php/mysql