Projekat oglasi.ba

Ovi momci što su radili skriptu izgleda rade i dalje na ovom linku sada https://www.oglas.ba/

Šta je na kraju sa projektom ? Vidim oglasi.ba oglas.ba ništa nije aktivno.

Opk.ba vidim neki novi projekat, da li je to vaša ideja ? Vas sam se odmah sjetio :wink:

Tema je stara, ali zanimljiva.
@Armin89 je 2017. rekao nešto što sam tek sada shvatio (fućkaš desktop).

U međuvremenu su se dogodile neke stvari. Njuskalo.hr je ozbiljno nagrižen u premium sektoru oglasa - nekretnine. Pojavio se indomio koji nudi besplatne oglase za obične oglašivače. Index oglasi nisu bili ozbiljna konkurencija.

BTW, imam tri oglasnika (zemljišta, stanovi i kuće, poslovni prostori). S PP sam počeo dosta rano (davne 2008.) i za cijelu regiju pa ima nešto sitno posjeta, ali druga dva su na aparatima.

1 Like

@Zdenga nije naša ideja.
Projekat je ugašen, imao je 1000-3000 posjeta dnevno (različitih sesija), ali nismo se uopšte trudili da ga promovišemo, kako sam ga napravio, takav je i ostao, i onda smo se bacali na nove projekte oko osiguranja…

Tako da propali pokušaj pored pika, skoro svakom kome smo se obratili, su bili u fazonu, joj meni je mrsko unositi 1000, 2000 ili čak 15000 proizvoda, ako to može automatski onda ok… Nisam imao želju da nekome promovišem prodaju tako da je projekat samo stojao… (iako su ljudi upravu, nebih ni ja prenio toliko proizvoda)

Upravo to OPK.ba i nudi, skrejpaju sadržaj sa olx-a za šta im se sprema tužba (iz prve ruke informacija)…

1 Like

čega su se bošnje dosjetile hahaha

prvi put ovo vidim, samo da imaju još i dobar budžet da pokrenu reklamiranje, da ljudi i čuju i vide… 99% “olx radnji” će da preseli u roku keks.
:crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers: :crossed_fingers:

1 Like

Olx je previse bezobrazan sve zivo naplacuju, nedavno objavim nekretninu i krenem auto stavit da bih samo objavio hoce naplati. A oglas ti vidi 200 ljudi, smece tesko.

1 Like

A i može im se, sve oglasnike slične njemu su kupili ili doveli do ničega da se ugase…

Ja kako vidim po olxu da trebaju povećat cijene, jer nema kategorije da nisu izdvojeni izgleda skoro pa svi proizvodi u istoj :smiley:

1 Like

Neće. Slab im je marketing, pozivaju olx radnje mobilnim telefonom i obećavaju mnogo toga ali nemaju traffic. Govore o nekih 2 miliona posjeta mjesečno ali ne vidi nigdje reklamu.

Digli su cijenu za automobile ako ne obnovis ili izdvojiš oglas kroz 7 dana izlazi iz pretrage.

Iskreno previše je to. Brane se tim kako na njuškalu oglašavanje nekretnina košta 150 KM a oglas auta 30KM.

Naš narod nije naučio plaćati takve stvari tako da ko ima za marketing da uloži i dobar tim za takav projekat pojeo bi olx iskreno.

Ni trgovinama se ne isplati pogotovo ko ima veliki broj artikala to je na mjesečnom nivou 300-400KM …

2 Likeova

Pa da budemo i realni, što se tiče nekretnina već je aktivno 2-3 projekta za nekretnine u BiH.
Za auta, neće se žalit sve dok ide prodaja…

A ja sam još uvijek zagrijan, svakako imam čitav oglas koji stoji i skuplja prašinu na disku… Može se pregledat/reprogramirat, prebacit na PHP 8 da brže funkcioniše, mada sam u brzinu ulagao truda dosta kada sam ga pravio. Samo treba jak marketing onda…

2 Likeova

Traži investitora :smiley: Obajvi temu tu na forumu možda ima neko zainteresovan :smiley:

1 Like

Evo da prisjetim kako je izgledalo to sve:













Nisi trebao da gasis, kad si već uložio vremena i truda. Domen odlican.
Mogao si da ostaviš, a i da staviš Google reklame, jer bi s tom posetom možda mogao da imaš od 5-10 evra dnevno, što nije zanemarivo, ako sam sajt ne traži nikakvo vreme i ulaganja.
Vrenom bi možda dobio volju da nadogradis nešto novo, ili da ga neko kupi za neku primamljivu cifru.
Sam sajt bi vremenom jačao, što bi ti značilo kod promocije novih projekata, neko bi.se javio za po koji baner.

Ovo sam jednom naletio odlicno mi izgledalo kad odjednom nema :smiley:
Inace imam domene: pik.rs (bivsi pik u srbiji ) srne.rs (evo dizem iz arhiva) oglasi.cc i nedavno sam uzeo akcijeikatalozi.hr (samo sto je istekao) ako ima neko da dize sajtove sa archives. org ii prebacuje u wp neka mi se javi.

2 Likeova

Ovo je bila priča i kad je Njuškalo u HR krenuo s naplatom u određenim kategorijama. Kao kod nas ne mogu ljudi to plaćati, propast će. Index ih je pokušao srušiti besplatnim oglasnikom, agresivnom kampanjom, ali im nije mogao ništa. Njuškalo i dalje uspješno prodaje oglase.

1 Like

Ne moze nitko ozbiljno uloziti koliko moze Njuskalo. Hebena je to firma, a prostor su uredili brutalno u stilu psece kucice :grin:

Napisao sam već prije, sada ću ponoviti. U segmentu nekretnina se pojavio ozbiljan igrač. indomio. Vrijeme će pokazati koliko je njuškalo jak.

Njuškalo je stvorio brend. Ono što je prije bio “plavi oglasnik”, sada je “njuškalo”.

2 Likeova