Projekt: Dominacija Drustvenim Mrezama

Evo opet ja o drustvenim mrezama.

Zanima me dali bi nekoga zanimalo da ima live accounte na ajmo tako reci svim drustvenim mrezama?
Da bi se njegovi accounti refreshali i radili stvari ajmo tako reci automatski.

Primjer:
recimo da dodate link, ispunite obrazac stisnete submit i vas content ide na sve drustvene mreze (slicno ping.fm, onlywire servisima i ostalo(koji iance bivaju banani jer ostavljaju fingerprintd)). No ne samo to, spamanje svojih linkova, nego da se vasi racuni ponasaju kao prave osobe, lajkaju tudji content, komuniciraju s drugim ljudima, sheraju njihove sadrzaje, dodaju prijatelje i tako to.

Primjer 2: WEB 2.0 dominacija
Kao sto znamo senuke i serobot i neki jos drugi programi s kojima mozete stvoriti blogove automatski i dodati content na njih automatski. No ti blogovi ce ubrzo biti obrisani, pogotovo ako su anpravljeni smao da se spama.

No u web 2.0 dominaciji bi trebalo isto imati otvorenu komunikaciju, isto tako bi bilo dobro da postate tudje contente i da ti drugi ljudi postaju vas, tako nema fingerprints i nema deletanje bloga. TO bi funkcioniralo tako da vi dadete meni vas content ja dodam na svoj blog a vi dodade moj na vas blog… i tako bi imali mrezu blogova koji bi zajednicki rasli dalje.

Ova oba primjera bi bila poluautomatska, odnosno trebalo bi samo ispuniti obrazac (5 minuta i vas sadrzaj bi bio dodan automatski na bezbroj stranica)

Eto to je zasad samo ideja. Pa ako netko ima kakve svoje ideje ili razmisljanja kako bi to moglo funkcionirati, sto je dobro sto nije, poizitvne, negativne strane i tako dalje.

P.S. mozda je ovo previse za mnoge s naseg podrucja, ali vjerujem da ima nekog kome bi ovo moglo biti zanimljivo pa mozemo zajedno u projekt.

I tell you, da provodis toliko vremena izgradujuci pravi posao koliko provodis o razmisljanju o nacinima kako varati / spamati ljude, tvrtke, trazilice, drustvene mreze i ostalo, bio bi milijunaš.

Ja ovdje ne govorim o spamanju, varanju nikoga. U socijalnim mrezama mislim na mreze koje zele traze linkove, tipa digg, stumbleupon i tako dalje. Zasto bi ja trebao otici tamo tipkati username, password, ispunjavati obrazac kada to mogu automatski.

Isto vrijedi za web 2.0 stranice. Ako ja zelim na primjer imati blog s igricama, recimo 100 blogova, svaki od njih u svojoj kategoriji (pucacine, akcije, rpg, puzzle itd itd.) zasto bi ja trebao trositi vrijeme i logirat se manualno na svaki od njih i dodat sadrzaj.

Nitko ovdje ne govori o nicemu ilegalnom, iako se to lako moze napraviti. negovorim o spamanju jer spam je nepozeljan kako i meni tako i svima.

Ima x primjera programa koji nude iste usluge a imaju mnogo nedostataka. ping.fm naprimjer, jesu oni ielgalna organizacija, spameri? Kako je google im mogao dat page rank 7/10 i alexu 1500 ako su spameri i varaju ljude na svakom voglu kako ti kazes.

Dakle citiram iz tvoje poruke:

“No ne samo to, spamanje svojih linkova, nego da se vasi racuni ponasaju kao prave osobe, lajkaju tudji content, komuniciraju s drugim ljudima, sheraju njihove sadrzaje, dodaju prijatelje i tako to.”

I rest my case.

Da, mozda je nejasna recenica.

Mislio sam reci: Da nece spamati svoje linkove kao sto to rade svi drugi programi (ping.fm, onliwire) jer njih nije briga nista drugo nego samo da dodaju link koji ste zatrazili da dodate. A ovdje bi se lajkali tudji content (ako je to nekome ilegalno neznam cemu onda tolika potraznja za lajkanjima, diggovima, i google plusovima)…

Ako je ova tema nesto sto ne spada ovdje ili ako je nekome ovo neeticko onda je slobodno zatvore i maknu. No onda treba pozatvarat sve ostale teme koje su isto tako neeticke ili jos mozda gore. Svako malo se prodaju stranice made for adsense koje ne samo da varaju cijeli niz ljudi, tvrtki, kompanija nego se na njima direktno krade novac. Isto bi se dalo rec za kupoprodaju linkova, link exchange, i da sad ne nabrajam …

Case closed.

Ogromna je razlika izmedu neceg sto nije legalno i neceg sto nije eticno. Ja samo zelim ovdje promovirati neki “white-hat” nacin poslovanja i usmjeriti ljude k tome da rade nesto kvalitetno i stvaraju pravu vrijednost a ne da gledaju kako zaobici pravila, prevariti sustav itd.

Ok. Podrzavam te. No po meni je najbolje da ljudi rade kvalitetno i stvaraju pravu vrijednost i da zaobicu prepreke koje su im na putu da se taj njihov kvalitetan rad i prava vrijednost istaknu u moru nekvalitetnoga, a istaknutog.