Promijena skina

Pozdrav

Kako pomocu JS-a se moze odraditi da korisnik moze da bira koji ce skin koristiti recimo imam 2 skina lupam light i dark.Neka je dark default kako da naparavim kada korisnik klikne light (znaci imam 2 gumba gdje se mijenjaju skinovi) da mu se promijeni skin i da mu zapamti to tj. kada reload stranicu da mu ne vrati na default skin.
Nadam se da ste shvatili sta zelim :smiley:

Najjednostavnije ti je koristiti jQuery za to.

Trebat će ti i ovo:

Zatim napraviš dva gumba, i na klik na prvog daš ‘body’ elementu klasu dark, te prema tome stiliziraš putem css-a. Pomoću jQuery cookie-a spremiš odabir te ga kasnije provjeravaš na server strani.

@Apazinjan hvala :slight_smile:

U JQ znam uraditi neke najjednostavnije stvari :slight_smile:
A da li bi se to sa style-om moglo drugacije uraditi ja sam to ovako zamislio.Da imam 2 eksterna css fajla (Jedan dark drugi light) i kada korisnik klikne na gumb light da se promijeni samo jedna linija koda u head a to je ona

I da se sve to spremi u cookies ?

Treba ti dva css, npr:

dark.css
[HTML]
h1{
color:black;
}
[/HTML]

i light.css
[HTML]
h1{
color:gray;
}
[/HTML]

i onda nesto ovako:
[HTML]

JavaScript - change CSS Change skin

Title

[/HTML]

Naravno ondak jos to u cookie spremiti…

@ognjen hvala mislim da je to to :smiley: a za cookies cu vidjeti :smiley:

Iskreno, ne vidim razloga zasto spremati u cookie… spemi u session ili jos bolje u bazu(tablicu) za korisnika, imaj varijablu za trajno spremanje teme …

Na odabiru teme jednostavno s ajaxom posalji podatak u php skriptu koja ce ti isti obraditi i spremiti u session i bazu, tako je trajno spremljen i samo ti utjeces na njega… nema razloga za koristenje cookiea, kad ionako korisnik moze sam utjecati na isti, naravno moze se predvidjeti jedine moguce vrijednosti, ali opet, cemu kompliciranje + korisnik moze ocistiti history i cookiese i kad se vrati na site nece imati skin koji je odabrao…

@zerocools trenutno mi ne odgovara da to radim sa PHP-om :slight_smile:

Moze mala pomoc :slight_smile:

Imam trenutno ovo:
[php]

Klasični skin Plavi Skin [/php]

Znaci imam 2 skina jedan je klasicni(default) a drugi je plavi i kada korisnik klikne ne gumb plavi ucita samo iz tog css fajla one stvari koje nemaju u default css fajlu.Tacnije ucitavaju mi se oba css-a,a treba samo jedan onaj koji je izabran ?

Ne razumijem zasto toliki kod za ovoliko sitnu stvar?!

[HTML]

[/HTML]

JS (potreban jQuery)
[HTML]if($.cookie(“css”)) {
$(“link”).attr(“href”,$.cookie(“css”));
}
$(document).ready(function() {
$("#nav li a").click(function() {
$(“link”).attr(“href”,$(this).attr(‘rel’));
$.cookie(“css”,$(this).attr(‘rel’), {expires: 365, path: ‘/’});
return false;
});
});
[/HTML]

To bi trebalo raditi :slight_smile:

Dodaj Button u link ako hoces

Ne radi ! :slight_smile:

jesi siguran da si inkludovao jquery i jquery.cookie?

https://mega.co.nz/#!9FpFVTwC!YjWGlBbbeTHEjMQ_lJN7F3ZTzAsYBz1jnxgYVb-VUho

Eto ti working example :wink:

Bra’o nisam inc jquery.cookie probam sutra pa javim :slight_smile:

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact