Promjena godine učlanjenja na wmforumu

Ja mislim da sam ja clan od 2011 … no nisam 100% siguran. Ali to ne znaci nista … trebalo bi svakako uvesti nesto tipa reputacije … ili neki novi BADGE … u sklopu ovog postojeceg … da se moze vidjeti da je netko TRUSTED.

Uvijek svježe šale. :blush:

Ja mislim da sam član od kada su još bogovi hodali po zemlji. :smiley:

AL nikako da nagovorim guzdu da mi vrati godinu rege u davnu …uuff… pff godinu početaka ovog foruma. :stuck_out_tongue: Kad nabavim DeLorean DMC-12 svima ću vratiti godinu.

Primam narudžbe na pp, 10 kn po otvaranju accounta u željenoj godini :stuck_out_tongue: :smile:

Stari datumi registracija korisnika su ostali sačuvani u staroj MySQL bazi od vBulletina. Ako poznajete PHP programera iskusnog s bazama podataka, neka mi se slobodno javi pa dogovorimo da se to vrati nazad.

Znam da bi @ivanm to mogao obaviti, no nisam siguran kakav je s vremenom?

U temi je napisano više drugih prijedloga, pa da ne čitaš sve postove pročitaj barem ova dva. Mislim da datum registracije i nije najnužniji.

[quote=“bugi, post:17, topic:15361, full:true”]Prije je bilo puno više opcija oko profila, broj postova, reputacije, potpis, status člana. Valjalo bi ubaciti nešto od toga ako je moguće, ovako nema razlike između novih članova i starih. Netko promjeni nick i više ne znaš tko je tko, barem bi po broju postova vidio da je stari član. Ako ništa prije smo po linkovima u potpisu znali tko je tko, ipak je ovo forum za webmasjtore, linkovi bi trebali biti dozvoljeni.

Bilo bi dobro da @steelmaiden ubaci nešto od toga, ako se radi samo o pluginima.[/quote]

1 Like

E steel, ajd javis mi se danas pa da to sredim, pripremi samo pristup bazama :slight_smile:

Ak nejde nikako drugacije onda se moze napraviti software koji bi citao bazu, procitao datum uclanjenja i onda updejtao u novoj bazi. Mislim da je to prilicno ejdnostavno za sprogramirat, ako nikako drugacije neide.

I da je vazno, vazno je. lako bi ljudi imali uvid u to tko je ovdje dugo a tko je tek dosao. Znam da to ne znaci puno, ali i to je pokazatelj vjerodostojnosti i reputacije.

P.S. ja sam ovdje od 2005 ili tak nekako mi se cini.

Ima li kakvih novosti?

Najavljen je poveći apdejt skripte, pa ga čekamo prije nego se pozabavimo editiranjem mysql baze.
Vratit ćemo stare datume registracija čim prije.

Skripta je maloprije apgrejdana na najnoviju verziju. Trebao sam apgrejdati i postgresql, jer starija verzija nije podržavala json, pa je nastao kratak downtime.

Idući korak je migracija na Docker, koju ću ako sve prođe po planu završiti tijekom današnjeg dana. Možda bude još nešto downtime-a jer je plan i cijeli OS reinstalirati, odnosno s CentOS-a preći na Ubuntu koji je preporučen za Discourse pa je lakše pronaći tutoriale za buduće apgrejdove i slično.

Nakon toga @ivanm može napokon započeti s migracijom starih godine učlanjenja :wink:

P.S. Mijenjat ćemo i smajliće, jer ovi su bez veze.

3 Likeova

Migracija na Docker i Ubuntu je završena, no pojavili su se problemi s Google i Facebook loginom, pa pokušavam to riješiti.

Samo neka se radi :slight_smile:

Možemo predlagat mi neke il već imaš nešto isplanirano?

Bilo je i nekih problema s mailom… sad je rijeseno, pa si oni koji se ne mogu logirati s guglom i fejsom mogu resetirati password.

Vjerojatno cu staviti one sa starog foruma (vBulletin).

2 Likeova

Google i FB loginovi bi sada trebali raditi, ima tko da mu jos ne radi?

Meni napokon radi sve kako treba, mislio sam da je do mene :flushed: :yum: :no_mouth: :angry: :wink: :yum:

Ima i smajlica :wink:

Ima kakvih novosti oko datuma registracije?

Drago mi je da to cujem :smiley:

Btw. sljedeci cetvrtak je godina dana od kako nam nema Caneta na forumu, sta li je s njim? :thinking: