Promjena Nameservera na domeni - avast blokira

Imam registrovanu domenu kod godaddy-a kao i hosting sa kojim je povezana domena.

Prije par dana sam zakupio onaj promotivni hosting kod fatcow.com prebacio fajlove, podesio sve za prelazak na novi hosting i samo ostaje da promjenim nameservere…

Međutim kada promijenim ns za fatcow avast blokira sajt nekada blokira zbog slika, nekada bezrazloga…

Ukoliko vratim ns od godaddy hosta imam jako čudnu situaciju…nema nikakvih upozorenja ali sve radi kao da sam na fatcow hostu a ne ponovno na godaddy, zapisuje se u bazu na fatcow, slike se storiraju na fatcow ali ns su od godaddy…

zna li neko sta se desava, ja sam zbunjen …

Domena je e-novine.info

Nisam rijesio ali sam kontaktirao podršku i zadivljen sam brzinom odgovora. Ako neko ima problema slicnih evo odg, rekli su da znaju za problem i da njihovi inžinjeri rade na otklanjanju problema.

pa nemos odmah vidjeti, problem je dns postavki, racunalo te salje na jedno mjesto(drugi ip) neko vrijeme(pa cak i do 48h) premda ti jesi promijenio nameserver…

Postoji rijesenja da obrises dns postavke na racunalu(flush dns) i brisanja svega iz browsera… ali mozes i odmah vidjeti preko proxy servera stvarne promjene…

[quote=“zerocoolos”]pa nemos odmah vidjeti, problem je dns postavki, racunalo te salje na jedno mjesto(drugi ip) neko vrijeme(pa cak i do 48h) premda ti jesi promijenio nameserver…

Postoji rijesenja da obrises dns postavke na racunalu(flush dns) i brisanja svega iz browsera… ali mozes i odmah vidjeti preko proxy servera stvarne promjene…[/quote]

Aha, upravu si. Ali brzo mi promijeni dns postavke sa godaddy na fatcow ali obrat ide sporije.

Update: FatCow riješio problem.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja