Promjena posla, neda mi se programirat

zasto ne affiliate i content marketing…pogledaj i turing

turing ili neka druga freelance stranica, ne znam kako bih imala vremena radit sad na nekom sa strane projektu. to ili das otkaz pa se tu dokazujes, jedno i drugo uz obiteljski zivot ne ide…
najradije bih neko hardware programiranje cisto da se malo maknem od ovoga…no najvjerojatnije da cu ostat ovdje heh :woman_shrugging:

Trebalo je raditi migraciju step by step. Na .net 1.1, mislim da je bio neki converter, i onda dalje.

Iako se i ovako moze, nije nuzno da razvoj stane.

Bas me zanima, koje su to.

Dugorocno se dobiva, laka migracija na novo i lakse odrzavanje.

konvertiranje ne ide, ako se koristi component one on dosta tih kontrola ne podrzava…jedna je activeX.
Uglavnom na CO forumu ima toga kaj se ne moze napravit ili ce tek napravit ili nece uopce i tak…
najispravnije je sjest i prepisat…a ono, ne znam kak da razvoj ne stane, kazem nema nas dosta jer ti paralelno moras radit trenutne zahtjeve.
i opet sto se dobiva, lakse odrzavanje? kad ovo klapa cist oke. nitko se nece s tim zezat a sto krajnji korisnik dobiva…?malo ljepse vizualno…
manje app stavljamo na web, ali jebga to dobivaju ovi mladji ja posto sam dugo tu, sam ostala na ovom starom…

ti moras cijelu logiku promijenit, sa proceuralnog na objekto…konvertiranjem dobis takav đumbus da ono

I N T E R N E T M A R K E T I N G … cpa marketing … affiliate marketing

Sve je to meni jasno.
Nova tehnologija, novi nacin implementacije tih stvari.

Popisu se sve funkcionalnosti i krene se.
Usput kako se dodaju nove funkcionalnosti na starome tako se dodaju u todo listu.

Upoznat sam sa situacijom, problem ce biti za 5-10 god., dok to vise ne bude radilo.
Onda ce prebacivanje kostati x4.
Govorim iz iskustva.

Sa novom tehnologijom se dobiva to da si uvijek korak sa tehnologijom.

Dodje nova verzija, prebacis se na novu.
Sad se ide na backwards kompatibilnost.

Api moze u bilo cemu .net core, go lang, nodejs, client angular.

Niste ni prvi, a ni posljedni koji će trebati odraditi migraciju kad tad, iz iskustva.

Zapošljava moj prijatelj sezonske radnike na kruzeru, za iste pare koje ti zarađuješ. :smiley:

Ako ti se mijenja posao, zamijeni. Nema tu puno filozofiranja. Sad jediš u uredu, na toplom, imaš solidna primanja, ne radiš fizički posao, nisi mokra, premrzla, isprpljena fizički i imaš novca da psihički umor resetuješ odlaskom u wellnes, putovanje neko…

Ljudi nisu svjesni koliko im je zapravo dobro, tek dok ne siđu sa konja na magarca.

4 Likeova

Problem je što se “dobro” ostvaruje promjenom stanja, a ne imanjem stanja. Promjena na bolje daje osjećaj dobro, promjena na gore daje osjećaj loše. Stagnacija (bilo gdje da se nalazimo) nije tako loša, ali ne pričinjava ni osjećaj dobra.
Svemir nas jednostavno tjera da napredujemo … ko što i trava mora rasti…

1 Like

Po tvojem se covjek treba zadovoljit jer eto tamo netko radi puno tezi posao za iste novce.
Moja primanja mozda jesu solidna po HR standardima, ali u svijetu IT-a nekako milim da su mala, tj ispod prosjeka.
Od kad sam se zaposlila pricaju da cemo migrirat sustav i evo prodje 10 godina…heh.
Mislim , mozda nekad stvarno i hoće…mozda :woman_shrugging:
Bilo je uvijek, ako ce migrirat tu cu puno naucit, pa sad ce, sad ce, sad ce…i da dosta ljudi je otislo i svaka im čast

Pa kažem ti, nisi u bezizlaznoj situaciji. Imaš mnogo poslova koje možeš raditi, ako te već isključivo posao čini sretnom pored svih beneficija koje nosi sa sobom. Konobarisanje je zanimljivo i uvijek se traži, pogotovo sada nakon pandemije :slight_smile:

Prije vise od 10 god., kad su neki kolege dobivali posao sa placom od 8000-9000 kn sa 2-3 god. iskustva, meni se to cinilo tada visoko nebo.

Kad sam imao nesto preko 9000, bilo mi je malo za kolicinu posla.

Trazis dalje, cijena migracije raste eksponemcijalno u odnosu na vrijeme.

Sto se vise odgadja, vise ce kostati.
A za x godina ce biti prisilna, jer se app mozda vise ne bude mogao pokrenuti na win 10, a hw vise nece podrzavati xp i win 7 i win 8, a niti se vise valjda ne moze kupiti licenca.

pa jedva cekam da im se to dogodi, ali onako ne placam ja…nit moji sefovi, vec the boss koji je u trecoj prici…tako da.
a cuj uvijek imas virtualke za xp…nekako ne vjerujem da ce se to dogoditi no zivi bili pa vidjeli

Nece to zauvijek biti podrzano.
U virtualbox radi i win 98, ali bez dodataka, a to znaci probleme.

Zapošljava i firma u kojoj radim programere za 3 puta veću plaću, i to za junior pozicije. Rad je od doma i u vremenskoj zoni u kojoj se nalaziš. Šta to znači, da ovaj šta posreduje za kruzere će ostati bez posla ako ti ljudi saznaju za te poslove?

Na uzorku od 100 ljudi koji idu na kruzere, više od 90 njih može raditi bilo kakve fizičke poslove gdje se ne traži preveliko znanje bilo čega, a poslove kao što radi OP, od tih 100 ljudi ne može raditi niti 1.

Plaća od 9000 kn nije dostatna za normalan život u Hrvatskoj u 2021 godini.

Ja znam da to nekima izgleda puno, i ja sam radio za dosta manje, ali kad osnuješ svoju obitelj, tih 9K je za platit račune, kredit i hranu.

S tom plaćom nema putovanja, odlazaka na ljetovanje i zimovanje, itd. Znači, samo osnovno. Žalosno je šta velika većina nema niti upola manje od navedenih 9K i misle da je 9K dobra plaća. Ali to je sramota svih nas koji smo dozvolili da nas kozojebi prcaju zadnjih 30 i više godina.

Svima koji misle da je programiranje lak posao, nek se slobodno okušaju. Šta bi reka Matan: “Sidiš i radiš”. Svaki dan čujem bar 2 puta kako fali programera. Ne treba vam članska iskaznica, a ni veza za dobit posao. Bar su u ovoj branši plaće kompetitivne i nema geografskih ograničenja. Pa jedan nadobudni junior ima 6K+ plaću u HR firmi.

Ja osobno znam ljude šta zarađuju preko $100K godišnje i gledaju ubost bolji posao. Šta reći za njih, nek idu na kruzer?

2 Likeova

joj e ako u tvojoj firmi zaradjuju juniori 3 put vise idem odmah bit junior briga me sto ce mi upola mladji bit sef…he i ja moram platit racune jebga

Firma je američka :grin:

Al da, za upasti treba imati određeni set znanja koji na ovom forumu imaju možda 2-3 člana.

Može detaljnije?..

Kvalitetan junior nakon 1.5-2 god. dobije 8000-10000 k netto.

Laravel, React, Tailwind, GraphQL. Dosta se koristi vanilla JS na legacy projektima i WP ( ne instaliraju se teme i pluginovi ) Ima još, ali ovo je osnovno.