Promjene prilikom Google pretrazivanja

Spanjolski je google, prilikom pretrazivanja poceo “razvlaciti” sitelinkove
pa sada kada trazimo neku domenu ili keywordse pretraga izgleda jaaako fino(vidjeti attach)
Neznam zbog cega…vecinu domena “izlistava” tako…ali ne i webmajstore.net :neznam:

google.hr i webmajstore prikazuje na taj način

I ja sam isto primjetio na google.hr jucer. Dosta neugodno ako niste prvi jer sada prvo mjesto zauzima gotovo citavu stranicu ako ima izlistane podstranice. :-/

ma nije neugodno…to su samo pojmovi iz domene…ako guglas “zagreb”…nema sitelinkova…ako guglas zagreb.hr…onda da…a sumnjam da se netko trudi dobro pozicionirati na guglu za “zagreb.hr

Meni prikazuje

http://www.slike.com/?v=LtC2v.jpg

koristim firefox

A što je to uopće i kako se to generira?
Ja kad upišem naziv svog sajta (depersonalizirana pretraga) dobijem TO.
A Webmasters Tools kažu "Google nije generirao nikakve veze web lokacije za Vašu web lokaciju."
Znači, to nisu sitelinks. Nego što je?

BTW imate li ova SEO izvješća u Analyticsu ili je to još uvijek samo za nas “odabrane”?
(s desne strane Traffic Sources -> Search Engine Optimization )

Hm, ja sam bio uvjeren da se radi o sitelinks. Saznat ćemo već…

Malo sam proguglao i vidim da svi to zovu “sitelinks”.
Ali svejedno za dva sajta mi Google prikazuje te “sitelinks” , a u Toolsima kaže da ih nemam :zbunj:

[quote=“gambo”]BTW imate li ova SEO izvješća u Analyticsu ili je to još uvijek samo za nas “odabrane”?
(s desne strane Traffic Sources -> Search Engine Optimization )[/quote]

uuu…dobro izgleda…ja to nemam :frowning:
Pod “izabrani” mislis na one koji testiraju google +?
Kako si dosao do toga?
Poslao si im upit i odgovorili ti…ili?

[quote=“gambo”]Malo sam proguglao i vidim da svi to zovu “sitelinks”.
Ali svejedno za dva sajta mi Google prikazuje te “sitelinks” , a u Toolsima kaže da ih nemam :zbunj:[/quote]

Dali si ikada prije imao sitlinkove prikazane na toolsima?
Meni su prikazani jos uvijek kao i prije ovih novih sitelinkova…i vidim da su mi dodali jos 4 sitelinka za podstranicu /forum…vjerovatno rade na tim novim sitelink izmjenama

da…nemoze se reci da se radi o klasicnim sitelinkovima jer vidim da mi za razlicite keywordse postavlja u “sitelink” razlicite url-ove.
Prije su u sitelinkovima obicno uvijek bile najposjecenije stranice…a sada tu nalazim (kada upisem keyword…ne domenu) i jedan skroz nebitan url…

Toolsi štekaju sa sitelinksima, imam sitelinkse za neke pojmove za koje ih ne pokazuje u toolsima, tamo mi pokazuje za samo dva pojma.

BTW. Search bez .net izbacuje ove nove sitelinke:

[quote=“posluzitelj”]Kako si dosao do toga?
Poslao si im upit i odgovorili ti…ili?[/quote]
Prijavio sam se za testiranje novih stvari pa sam prije dva mjeseca ušao u taj pilot program.

Na ova dva sajta o kojima pišem, nisam nikada imao sitelinks.
Na drugim sajtovima sam ih imao, tako da mi nisu nepoznanica.

Uostalom koga briga. Bitno je da sada brendovi po visini 700-800 piksela prve stranice

hm hm meni je jučer prikazivao tu razvučenu verziju (među ostalima i webmajstore za kw “webmajstori”), danas opet staru tj. onu normalnu verziju…

[quote=""]Prijavio sam se za testiranje novih stvari pa sam prije dva mjeseca ušao u taj pilot program.
[/quote]

Kako radi SEO dodatak na analitics-ima?
Nesto “revolucionarno” ili?

Ništa spektakularno.
Više-manje isto kao u Webmaster tools, samo (bar se meni tako čini) jasnije, preglednije i s više mogućnosti.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja