Promjene u Facebook news feed algoritmu

Ja bih sada dao pre 500 evra twiteru nego 5e facebooku!
Pa ti vidi ko ce propasti pre

isto su govorili i za myspace, pa ti vidi gdje je sad…

Sto se tice promjene algoritma na svim pageovima reach je pao od 30-70%, sjebali su mi jedan veiliki page s tim, talking about je pao i za 50%… Sve je pocelo 10.12…

Isto i meni tako. Nadam se da ce vratiti jer ovo nema poentu

Izgleda da ipak neće vratiti. Možda malo, ali kako god, i sa ovim se mogu postći dobri rezultati uz malo dodatnog truda.
bilo kako bilo, grupa od 100K fanova ipak vrijedi, samo što su nam srozali upotrebljivost na minimum.

Ne vjerujem da ce se ista vracat na staro. Jednostavno fb zeli sto vise novaca izvuci putem reklama…

Pred dva tjedna sam u jednoj temi napisao da stiže novi algoritam i da ce bit Čistka… pa su me neki ismijavali.

Sve što se događa je u jednu ruku očekivano. Svima pad, da bi s vremenom isplivao kvalitetan sadržaj. Fb je proveo veliko istraživanje i došli su do zaključka da ljudi vole FB pageve koji ih vode na kvalitetan sadržaj (novine, magazini itd…)

Mene ne muči toliko što su srezali reach linkova koji vode na van, očekivao sam to. Nego to što je reach od idiotarija poput glupavih slika (web junka po meni) ostao isti. Na pageu od 50 tisuća ljudi, reach za link mi bude 1000, ako ga ljudi ne polajkaju i sheraju (a to uglavnom rade na portalu) dok za slike bude kao i prije 25-40 tisuća (jer se lajka na pageu). Stvar je da mi je link prije bio na reachu od 10 posto ako ga nitko nije lajkao, i to uredno svaki.

Taj dio ne razumijem, jer izgleda kao da Fb promovira smeće, a kvalitetu baca u zapečak. U redu je priča o zaradi i promo postovima. Ja sam bio zadovoljan sa reachom od 10 posto i često sam dodatno promovirao kad mi je trebao veći reach. Ali ako ovako ostane, kao što je steel rekao, obit će im se o glavu.

Iako, ja vjerujem da će kvalitetan sadržaj imati šansu isplivati. I zapitajte kako su vam nastali veliki pagevi. Ako imate veliki page koji nije nastao tako da su ga ljudi lajkali zbog portala čiji je službeni page, zašto mislite da bi vam fb dao da šaljete ljude na njega.

Ma kakav fb, stalo im je samo da ljudi ne bježe sa fb, kada objaviš nešto na fb to vidi 5 puta više vremena nego neku sliku, a kada objaviš link prema vanjskoj stranici 20 puta manje ljudi. Mislim da če dosta ljudi sada prestat koristiti te njihove fan page i to ce im biti po meni minus

Pozdrav

Molim te možeš li mene dodati na FB da mi objasniš kako se radi promjena imena facebook stranice.

Imam 10 stranica koje imaju preko 100k sa nekim glupim imenima “Svi mi koji volimo nebo” itd.

Moj profil

https://www.facebook.com/bomba.ba.9847?ref=tn_tnmn

Hvala unaprijed.

Ljudi odoste vi sa moje teme u veliki oftopic…

Nego, jeli ko sinkc primjetio promjene, obet je sve bilo isto kao prije, ali samo do jutros, dali neko zna o cemu seradi ?

da, juce i prekljuce malo bolje… danas opet down :smile:

Danas opet nista, golemo,
Dali je ovo znak da se mozemo nadati da ce se stvari vratiti na staro

Jeste li primjetili kakve promjene?

A po ovom priloženom vraćaju nas na prve taktike dijeljenja samih linkova što se pokazalo loše, na fb stranici iste tematike kao web prirodno napunjenih 10k reach oko 20 ljudi na dijeljenje linka. Pa nezz po meni opcija loša skrooz…

Iako za fb pages bi bilo prirodno da se dijele linkovi s relevantnim sadržajem i da imaju jako doseg…

Drago mi je da je ova tema zapoceta bas ovdje, i ja sam neki dan postavio temu da li facebook ads koristiti ili adwords niko se nazalost nije javio, zasto ? Nemam pojma. Razlog je jednostavan, postavio sam tu temu jer se i meni desavaju ove stvari sto i vama svima, siguran sam da uvjek postoji alternativa za sve pa i za ovaj slucaj. Razlog je jednostavan sto fb ovo radi, on je jak, mocan i moze sve. Neminovno je drop down-anje fb-a, zato sto pokusava internet ugraditi u internet unutar domena facebook.com, svjesno je uvukao ljude, stranice,kompanije, jer svi oni znaju da se tamo skupljaju pa tako da je Del Boy (u ovom slucaju facebook) otisao podvalit kakvu fake robu, ja licno nemam iskustva sa reklamiranjem preko adwords-a zato sam pitao za neke druge alternative, ovo sto mi pisemo da li okacit link ili ne, sve je to u domenu namastavanja, a sve vodjeno zeljom da ostvarimo sto vecu posjetu, da budemo zastupljeni tamo. Mi to svi zelimo, a ne pitamo se ima li mjesta da svi “mi” pored svih tih brandova i stranica mali je milion uspijemo, ovdje dolazi do pohlepnosti fb-a i force nametanje nekakvih algoritama, jednostavno je, nema nacina internet unutar interneta kreirati, onda nastaje bidanje, kao na licitaciji ko vise plati ide ko ne plati (da mu je sadrzaj za magistarskog) nece ici.