Pronać posao kao web dizajner?

Idem u skolu za web dizajnera, iza mene je par stranica ,a u 3 sam godini srednje škole.

Sad me zanima gdje se lako i sigurno moze naci posao kao web dizajner?

Znam napravit stranica iz nicega i onakvu kakvu klijent trazi.

U kojem gradu živiš?

SPLIT.

jel postoji neka stranica na kojoj klijenti traze web dizajnere ili tako nesto? cuo sam za takve vrste sajtova

[quote=“markomarko”]SPLIT.

jel postoji neka stranica na kojoj klijenti traze web dizajnere ili tako nesto? cuo sam za takve vrste sajtova[/quote]


,
http://www.freelancer.com/

BTW. Vi imate srednju školu za web dizajnera? Kaskvi su predmeti? Što vas uce?

Html,Php,Css,Photoshop Dreamveawer :smiley:

sve potrebno da se zna stranica napravit,a i uz to ja sam vec radio prije stranice tako da nece bit problema

btw fala na linkovima,jesi ti ikako nasao ista preko tih sajtova?

ono zadnje moje napisano, pitanje. To pitam jer na ovim sajtovima ima po 500 stranica di su web dizajneri izlozeno i dalje. Sta je snjima? Nisu nikako uspili nac posao?

To su stranice za freelancere, oni “ne zele” naci stalni posao nego rade od projekta do projekta direkt za klijenta i uzmu lovu :slight_smile:

Kada kreneš u te vode, vidit ces da se moraš natjecat sa Indijcem koji je spreman cijeli dan radit za šaku kovanica.

Mislim da je Marko ciljao na posao u splitskoj firmi za početak, a i meni se čini da bi to bilo bolje.

Mislim da je najbolje sad dok kao srednjoškolac imaš vremena napraviti par testnih stvari, potruditi se da dobro izgledaju i staviti ih u neki portfolio (popis radova) na webu.

Sljedeći korak bio bi samostalno kontaktiranje splitskih firmi koje imaju veze s web dizajnom i javljanje na natječaje kad ih ima.

Natječaja ima na mojposao.net, posao.hr, rep.hr, i raznim drugim siteovima, a nije loš ni forum na mi3dot.org s obzirom da tamo ima dosta dizajnera

Freelancer bi volio biti,ali bas nac posao kao freelancer kao sto vidim nije lako.

Napravio sam dosta stranica, dobrih jednostavnih i ugodnih oku.

Znaci posao.hr i hrvatske stranice za poslove su mi izbor jedini?

Takodjer, volio bi radit za strance stranice al ocito je nemoguce nac takav posao :smiley:

Kod nekih ponudjenih poslova za freelancere navodi se radno mijesto: Zagreb ili neki drugi grad.

Znaci nema work @ home?

Pa ništa nije nemoguće, ali kao početniku najlakše ti je naći nešto na takav način.

Dobro je još:

  • razglasiti svim prijateljima koji imaju veze sa strukom da tražiš posao
  • biti aktivan u online zajednici (osim na forumima, dizajnere je moguće pronaći i na twitteru i drugdje)

AKo se trudiš (ne samo u dizajnu nego i u stvaranju poznanstava) u nekom trenutku će netko sigurno to prepoznat i naći ćeš posao. Split doduše nije idealno mjesto, ali je ipak dovoljno velik da i tamo ima poslova za dizajnere.

Radje bi bio freelancer za pocetak, ima ko iskustva s time? Neka stranica preko koje su nasli stvarni posao? i lako?

Linkao sam ti stranice gore gdje se nalazi vecina freelance web dizajn poslova.

[quote=“w00t”]To su stranice za freelancere, oni “ne zele” naci stalni posao nego rade od projekta do projekta direkt za klijenta i uzmu lovu :slight_smile:

Kada kreneš u te vode, vidit ces da se moraš natjecat sa Indijcem koji je spreman cijeli dan radit za šaku kovanica.[/quote]

U biti ima velike šanse za dobiti posao ako ima kvalitetan portfolio, jer danas se sve manje i manje izabiru indijci i njihovi susjedi za odraditi posao radi nepouzdanosti i niske kvalitete odrađenog posla. Tako da ni cijena neće biti veći problem ako je kvaliteta na nivou. Barem mi je tako rečeno u par navrata u kojima sam razgovarao s ljudima iz US, Njemačke, Švedske i inih zapadnih zemalja.

Nećeš vjerovati čak i indijci više ne odabiru indijce za odrađivanje posla.

Preporuka autoru threada, nakon postavljanja ponude na “project board-u” preporučam poslati jedan PM samom autoru projekta u kojem ćeš mu predstaviti sebe i svoj portfolio, obrazložiti svoju cijenu i zašto odabrati tebe. Ovo sve u kratkim crtama. Možeš mu zipati i neki primjer tvoga posla, nije loše u tom fileu uključiti i svoje kontakt podatke s obzirom da preko takvih servisa ne smiješ javno slati podatke za kontakt, ja zbog ovoga dobio kaznu na freelancer-u.

fala na savjetima

ali ja bi volio cut kako ste vi nasli svoj prvi freelance posao.

tocne detalje :slight_smile:

freelance posao sam našao barem u HR tako što sam prvih par uradaka uradio besple prijateljima (čak i obiteljskim) koji su mi kao eto dali za piće (znači nikad nije bilo besple besple) i onda su me oni preporučivali kasnije…i tako ja danas mjesečno barem jedan sajt odradim uz stalni posao :slight_smile:

U principu najteze je nac posao novopecenima, jos jako puno ucenja im treba da skupe znanje koje je im je potrebno, kasnije reference neke… a sami “tecaj” web dizajna daleko od toga da im je dovoljan da se i bave tim poslom, barem profesionalno.

Sve je to divno i krasno sto netko zna napravit sajt u dreamweaveru i sl. (da se odmah razumijemo, smatram dream odlicnim programom, jedina mana mu je cifra jel koje je skoro pa 3 prosjecene hr. place) za vlastite potrebe di moze 2 mjeseca radit sta oce - ali evo jedne situacije - dodje klijent - oce milijun stvari o kojima ti nemas blage veze o cem prica, ti osobno nemas ni mjesec dana iskustva u tome sto on hoce - najebo si.

Da ne zaboravimo da u medjuvremenu treba se od necega i zivjeti jel dok se marljivo uci. Sad ako uz to uzmemo i stanje u drzavi kakvo je, mislim da je danas zapoceti sa web dizajnom od 0, teski luksuz. Cast iznimkama naravno, no generalno ova zemlja je trulez teski za poceti sa bilo cime, barem ako ciljas na samostalan rad iliti nekakav freelancing.

Bila bi jasno drugacija stvar da se ukinu tecajevi koji oduzimaju samo vrijeme i novac (a ne daju ljudima nista konkretno osim obicnog ziga u knjizicu koji je obican komad tinte na papiru i niskoristi), a naprave drugacije koji ce ljude cak i izbacivat van sa nekakvim znanjem koje su upili.

90% polaznika polaznog web dizajn tecaja u hr. kada mu das da napravi nesto bez dream-a - blokada. Istih tih 90% nece se nikada nakon tog zavrsenog tecajeva baviti tim poslom jer misle da to jednostavno nije za njih (a zapravo su dobili drek od tecaja). To je cinjenica, zalosna. A tecajevi sami po sebi legalni kriminal. Kupnja robe kojoj je istekao rok trajanja.

pozdrav marko!
mislim da tema nema smisla dok ne vidimo sto si dosad napravio.
znati napraviti web i znati napraviti web koji mozes prodati-dvije totalno razlicite stvari:)

nacina za start je puno.neke stvari su konstanta…kvaliteta rada,odnos prema klijentima,komunikacijske sposobnosti, promocija.
rado cu ti dati kakav savjet,ali me prvo uvjeri da se isplati.(hint:komunikacijske sposobnosti&promocija:))

[quote=“markomarko”]fala na savjetima
ali ja bi volio cut kako ste vi nasli svoj prvi freelance posao.
tocne detalje :)[/quote]

Evo ti detalj, otvori twitter profil ukucaj u serach #css/xhtml work i kad vidiš da ga netko traži javi se i reci mu da si ga voljan odraditi pro bono(bez naknade), a za uzvrat tražiš npr. backlink na tvoj site i mogučnost da staviš site u reference. Ja znam i dan danas tako nešto odraditi, zadnje tako učinjeno je
http://www.thescarletz.com/css/xhtml
rezanje, wordpress integracija. Cure će sad ispalit na UK list i pogodi ko će odraditi novi redizajn stranica i implementaciju i kasnije održavanje :). Odradi tri, četiri takva posla i imaš bazu za početak poslovanja.

Odi na freelancer.com i potraži poslove, ako imaš kvalitetu cijena nti je manji problem jer svi traže kvalitetu, manje gledaju cijenu. Probaj tražiti što više poslova koje oglašavaju amerikanci, australci, njemci, englezi, drugih se kani.
Imaš čak i ovo:
http://www.freelancer.com/marketplace/

pa ako imaš stalne navale inspiracije probaj i s tim. Zarađuješ 40% posto od svake prodaje, a ako prodaješ ekskluzivno samo za preko njih to bude i 60% od prodaje, za primejr themeforrest ti daje 50% za ekskluzivu, a 25% ako nije samo na prodaju kod njih.
Probaj pa vidi da li ti ide.

Jedan jako dobronamjeran savjet. Kani se Hrvatske i poslovanja s hrvatima jer nećeš dobro završiti, samo sam dvije stranice odradio za hrvatske tvrke i dan danas se kajem radi toga. Nakon tog posla sam sa 28 počeo sijediti.

Eto nadam se da sam pomogao.

[quote=“CreatifCode”]Evo ti detalj, otvori twitter profil ukucaj u serach #css/xhtml work i kad vidiš da ga netko traži javi se i reci mu da si ga voljan odraditi pro bono(bez naknade), a za uzvrat tražiš npr. backlink na tvoj site i mogučnost da staviš site u reference. Ja znam i dan danas tako nešto odraditi, zadnje tako učinjeno je
http://www.thescarletz.com/css/xhtml
rezanje, wordpress integracija. Cure će sad ispalit na UK list i pogodi ko će odraditi novi redizajn stranica i implementaciju i kasnije održavanje :). Odradi tri, četiri takva posla i imaš bazu za početak poslovanja.

Odi na freelancer.com i potraži poslove, ako imaš kvalitetu cijena nti je manji problem jer svi traže kvalitetu, manje gledaju cijenu. Probaj tražiti što više poslova koje oglašavaju amerikanci, australci, njemci, englezi, drugih se kani.
Imaš čak i ovo:
http://www.freelancer.com/marketplace/

pa ako imaš stalne navale inspiracije probaj i s tim. Zarađuješ 40% posto od svake prodaje, a ako prodaješ ekskluzivno samo za preko njih to bude i 60% od prodaje, za primejr themeforrest ti daje 50% za ekskluzivu, a 25% ako nije samo na prodaju kod njih.
Probaj pa vidi da li ti ide.

Jedan jako dobronamjeran savjet. Kani se Hrvatske i poslovanja s hrvatima jer nećeš dobro završiti, samo sam dvije stranice odradio za hrvatske tvrke i dan danas se kajem radi toga. Nakon tog posla sam sa 28 počeo sijediti.

Eto nadam se da sam pomogao.[/quote]

Evo upravo sam naletio na još dva odlična site-a gdje bi mogao probati, i ja ću :slight_smile: , evo ti linkovi:

http://www.startuply.com/

http://www.partnerup.com/

a za ovaj sam zaboravio posve:

http://programmermeetdesigner.com/