Pronać posao kao web dizajner?

[quote=“orca”]U principu najteze je nac posao novopecenima, jos jako puno ucenja im treba da skupe znanje koje je im je potrebno, kasnije reference neke… a sami “tecaj” web dizajna daleko od toga da im je dovoljan da se i bave tim poslom, barem profesionalno.

Sve je to divno i krasno sto netko zna napravit sajt u dreamweaveru i sl. (da se odmah razumijemo, smatram dream odlicnim programom, jedina mana mu je cifra jel koje je skoro pa 3 prosjecene hr. place) za vlastite potrebe di moze 2 mjeseca radit sta oce - ali evo jedne situacije - dodje klijent - oce milijun stvari o kojima ti nemas blage veze o cem prica, ti osobno nemas ni mjesec dana iskustva u tome sto on hoce - najebo si.

Da ne zaboravimo da u medjuvremenu treba se od necega i zivjeti jel dok se marljivo uci. Sad ako uz to uzmemo i stanje u drzavi kakvo je, mislim da je danas zapoceti sa web dizajnom od 0, teski luksuz. Cast iznimkama naravno, no generalno ova zemlja je trulez teski za poceti sa bilo cime, barem ako ciljas na samostalan rad iliti nekakav freelancing.

Bila bi jasno drugacija stvar da se ukinu tecajevi koji oduzimaju samo vrijeme i novac (a ne daju ljudima nista konkretno osim obicnog ziga u knjizicu koji je obican komad tinte na papiru i niskoristi), a naprave drugacije koji ce ljude cak i izbacivat van sa nekakvim znanjem koje su upili.

90% polaznika polaznog web dizajn tecaja u hr. kada mu das da napravi nesto bez dream-a - blokada. Istih tih 90% nece se nikada nakon tog zavrsenog tecajeva baviti tim poslom jer misle da to jednostavno nije za njih (a zapravo su dobili drek od tecaja). To je cinjenica, zalosna. A tecajevi sami po sebi legalni kriminal. Kupnja robe kojoj je istekao rok trajanja.[/quote]

fala bogu tecaj mi nece trebat :slight_smile:

fala ti

[quote=“CreatifCode”]Evo ti detalj, otvori twitter profil ukucaj u serach #css/xhtml work i kad vidiš da ga netko traži javi se i reci mu da si ga voljan odraditi pro bono(bez naknade), a za uzvrat tražiš npr. backlink na tvoj site i mogučnost da staviš site u reference. Ja znam i dan danas tako nešto odraditi, zadnje tako učinjeno je
http://www.thescarletz.com/css/xhtml
rezanje, wordpress integracija. Cure će sad ispalit na UK list i pogodi ko će odraditi novi redizajn stranica i implementaciju i kasnije održavanje :). Odradi tri, četiri takva posla i imaš bazu za početak poslovanja.

Odi na freelancer.com i potraži poslove, ako imaš kvalitetu cijena nti je manji problem jer svi traže kvalitetu, manje gledaju cijenu. Probaj tražiti što više poslova koje oglašavaju amerikanci, australci, njemci, englezi, drugih se kani.
Imaš čak i ovo:
http://www.freelancer.com/marketplace/

pa ako imaš stalne navale inspiracije probaj i s tim. Zarađuješ 40% posto od svake prodaje, a ako prodaješ ekskluzivno samo za preko njih to bude i 60% od prodaje, za primejr themeforrest ti daje 50% za ekskluzivu, a 25% ako nije samo na prodaju kod njih.
Probaj pa vidi da li ti ide.

Jedan jako dobronamjeran savjet. Kani se Hrvatske i poslovanja s hrvatima jer nećeš dobro završiti, samo sam dvije stranice odradio za hrvatske tvrke i dan danas se kajem radi toga. Nakon tog posla sam sa 28 počeo sijediti.

Eto nadam se da sam pomogao.[/quote]
pomoga si. i sam sam vec odlucia odjebat poslove preko neta u hrvatskoj.(sto se tice freelancea)

a za stalan posao ako bude nes ok u vidiku u hrvatskoj zasto ne

[quote=“markomarko”]fala bogu tecaj mi nece trebat :slight_smile:

fala ti[/quote]

Ako zbilja te zanima web dizajn i kuzis engleski jezik, deri po lyindi, nettutsima, kroativu, 1stwebdesigneru, ovakvim forumima i slicnim stranicama. Na njima ces uz malo kave i krvavih ociju nauciti u tijedan dana vise nego ces u mjesec dana na tecaju. Da ne spominjam da ces nauciti one stvari koje ce ti zapravo i trebati sto je u principu i najbitnije.

Danas ljudi mogu preko net-a doslovno studirati i neurokirurgiju ako to doista zele, za nikakve pare, samo se treba znat snac i neslusat debile koje klafraju o moralu i sl… (fala bogu da ako nemam novca da cu udarat po torrentima da naucim nesto sto normalnim putem nemam mogucnosti, prvenstveno financijske).

Te pare koje bi sprasio na taj tecaj radije sprasi na recimo nabrijavanje masine i sl. Ostalo bude ti jos za cevape i neces se osjecat poderano na kraju (sto je u principu i najbitnije od svega), a google iskoristi u svoj njegovoj ljepoti (pjesnicki receno).

Tecaj nikako u obzir,nema sanse da se ide na to.

Znam doovljno a i znam surfat netom za vazne informacije :smiley: