Proračun cijene Adsense klika na (novoj) domeni

Dragi Forumaši, :slight_smile:
Za ovo ste vjerojatno već čuli no ja sam se danas i osobno uvjerio.
Na Godaddy sam gledao jednu slobodnu domenu sa keywordima sa dosta pretraživanja, i pošto je nisam odmah kupio, danas nije više slobodna. :frowning: Možda je to i slučajno, ionako je pitanje drugačije, naime:

Postoji još jedna interesantna domena, također atraktivna, ima oko 27 100 mjesečnih pretraga, to je u redu i nije niti to što me buni, nego je to - mala cijena klika po Google Adwords Keyword Planneru: HRK0.93. :frowning:

Ipak se nadam, koliko kužim, da je ovo cijena za objavu oglasa u ovoj kategoriji (keywordu), a ne cijena Adsense klika koji bi zaradio vlasnik ove domene.
To dakle nije cijena Adsense klika na domeni?

Molim nekog stručnjaka da mi ovo potvrdi, pa kupujem domenu.
Očekujem neke kompetentne kolege, da ih ne imenujem sada… :blush:

Hvala svima, :sunny: srdačno

Od onoga sto vidis u planneru, ti zaradis oko 60 posto, to je ono sto ja znam,neka me isprave ako grijesim.

1 Like

Navedena cijena klika se odnosi za pretraživačku mrežu, a ne oglašivačku mrežu.

1 Like

Hvala vam momci obojici. :slight_smile:
Mislim da je ovako kako kaže Beep;
vrsta oglasa na siteu, a pogotovo konkretna cijena za svaki oglas bi se trebala obračunavati drugačije i po drugim parametrima i sigurno nije vezana samo za taj jedan keyword (domena). :wink:

Mislim da sam ja negdje vidio online alat u koji uneses cijenu klika iz plannera i broj pretraga,a on ti onda racuna zaradu. Samo je upitno koliko je to tocno

He he, uzeo sam treću domenu. :slight_smile:
iako ima duplo manje pretraga (ipak dovoljno),
ali ne zbog ovog razloga, nego mi je ona prošla fraza bila engleski sumnjiva. :slight_smile:
Ova ima tri riječi, i to je prava stvar.
He he, zar ne Mrgoode, tri prave riječi u domeni mogu mnogo.
Naravno, nije to dovoljno, tek sad počinje posao. :blush:

Cuj,ja sam i dalje pobornik EMD .

Pa naravno, podržavam.
I ovo jeste EM domena. :slight_smile: