Prosječna plaća u IT sektoru - 8700kn?!

Evo, baš malo listam DZS i naletim na ovo:

PROSJEČNE MJESEČNE ISPLAĆENE NETO PLAĆE ZAPOSLENIH za siječanj 2013./AVERAGE MONTHLY PAID OFF NET EARNINGS OF PERSONS IN PAID EMPLOYMENT For January 2013

J62 - Računalno programiranje, savjetovanje i djelatnosti povezane s njima - prosječna netto plaća 8748kn. E sada, mene zanima koliko je ta cifra realna? Većina ITevaca s kojima sam imao priliku razgovarati tvrde da ne zarađuju toliko a par poslodavaca kojima sam spomenuo tu cifru je odmah poprimio izgled kao da im je smrt prešla preko lica…

Čini mi se da to uključuje svaku stručnu spremu / kompetenciju, kao i svaku poziciju unutar poduzeća, ako se ne varam. Dakle, kada razgovaraš s ljudima obrati pažnju na te značajke pozicije, obrazovanja (stručna sprema i kompetencije - certifikati i sl.), ali svakako i mjesta poslovanja, vrste poduzeća (one-man-band, manja, srednja, veća firma), itd. Lako je moguće da je raspon i dosta širok, od, bubnut ću, 6000 do 12000, pa i više.

Isto tako bih rekao da je u ovoj djelatnosti udio “plaća na ruke” znatno manji nego u drugim djelatnostima, što može biti bitno kod usporedbe s plaćama u drugim djelatnostima.

Iskreno sam očekivao puno veći interes na ovoj temi…

Tsereg, mislim da je ipak riječ o dosta velikom rasponu no opet, zar ista stvar ne vrijedi i za sve ostale struke? Tko kaže da u npr, financijama nije veliki raspon, ili u promidžbi?

[quote=“tsereg”]
Isto tako bih rekao da je u ovoj djelatnosti udio “plaća na ruke” znatno manji nego u drugim djelatnostima, što može biti bitno kod usporedbe s plaćama u drugim djelatnostima.[/quote]

Mislim da je ovo glavni razlog :stuck_out_tongue:

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact