Protest za smanjenje trosarina i vracanje cijena goriva ispod 9 kuna

#ugasimotor

Dijelite dalje !

Nisam u toku, ne pratim politiku niti gledam lokalnu propagandnu televiziju.

Ali me zanima zasto sad snizit cjene, bacio sam oko na cijene goriva u Europi i vidim da Slovenci imaju skuplji benzin.

Eto ajd malo pojasnite od kud ideja i zasto sad da protestiramo, a svih ovih godina nitko ni rijec nije rekao za cijenu goriva koja je vise manje ista.

2 Likeova

Zato sto mora neko organizovati proteste… U Srbiji je cena goriva medju najvecima u regionu… I do sad niko nije protestvovao. Ovakav isti protest bice u Srbiji 8.6.2018 u 17h :slight_smile:

Svi takvi protest su totalna ludost,sada u Srbiji strajkuju Malinari,zatvore put i ometaju iovako
usran zivot pojedincu ,a vladu bole ona stvar, svi protesti su trebali biti 9o tih,
kada se iz uredjene drzave preslo u Divlji istok,bar da je divlji zapd tamo su se ipak znala neka pravila dakle sada u DEMOKRATSKOJ drzavi protesti mogu biti samo na GLASANJU kada
raja bira onog ko ce je voditi u BOLJI LEPSI ZIVOT sa svedskim i svajcarskim standardom …
a to ce biti EVO ODMAH da ne kazem MALO SUTRA…

1 Like

Evo tu se vidi, ja sam mislio da imamo debelo najskuplji benzin. I tko je sad lud spustat cjene benzina kada turisti dolaze pa mozemo ubrat vrhnje. Neka spuste benzin na zimu, a na ljeto nek ga dignu, tako bi ja gospodario…

A pitao sam zasto sad ovaj prosvjed, jesu li neki izbori, jel se donosi neka porezna reforma u ovom trenutku, znate mi hrvati volimo igrokaz, pa cemo se sada svi uzbuniti za 10 lipa skuplji benzin, a sa druge strane nam ga opet utovare, debelog i sirokog…

1 Like

Bosna i Makedonija ubedljivo najjeftinije gorivo imaju… Problem je sto visoka cena goriva utice i na cenu osnovnih proizvoda koje kupujemo svaki dan.

1 Like

Zašto sad? Zato jer su trošarine previsoke. Zato jer je gorivo, obzirom na prosječnu plaću (realnu), preskupo, i zato jer bi bilo vrijeme da napokon netko digne glas. Cijene goriva bi se mogle spustiti ispod cijene goriva u BiH, pa bi država zaradila i više nego s ovim previsokim trošarinama jer bi susjedi dolazili točit kod nas (srbi, bošnjaci, slovenci, talijani, mađari). Tako bih ja gospodario.

1 Like

Ne možeš gledati samo cijene goriva, moraš gledati prosječne plate i cijene goriva. Žalostan je omjer cijene goriva i prosječne plate u BiH kada ga uporediš sa Njemačkom. Cijena goriva je beznačajno skuplja u Njemačkoj a plate drastično veće.

1 Like

Neće bit’ ništa od toga. :frowning: Da “Hrvatska staje”, taman posla. :smile:

Ja ne vozim ništa, ali i da vozim… :o:

Te trosarine su toliko visoke vec puno godina, pa me cisto zanima tko se sad sjetio i zbog cega?
Kladim se da je ovo samo igrokaz jer trosarine i benzin su najmanji problem u RH.

Tko bi to dolazio tocit? Pa sta se ljudi bune ako se moze benzin drugdje natociti, vidite da je u BIH cijena goriva mala, pa sto ne odete tamo natociti i gotova prica?

Snizavanje cijene goriva pred turisticku sezonu je najveca glupost koju sam cuo, da dodje par susjeda natociti gorivo kojima je granica visoka, a miljarde turista da toci gorivo po smijesnim cijenama.

Po meni gorivo bi u turistickoj sezoni trebalo biti najskuplje u Europi, a kad sezona zavrsi neka ga spuste. Evo ja gledam sebicno jer godisnje ne napravim niti 5000KM, meni je tak svejedno gdje tocim i koliko kosta gorivo.

Jedini smisao smanjenja goriva ima za prijevoznike, a znamo svi da im i smanje cijenu goriva da se cjene proizvoda nebi mjenjale, tak da je to strasno interesantno u nasoj drzavi.

Ako tko prati politiku i TV volio bih znati sto se trenutno desava, jel idu neki porezi?

Pa baš to nema nigde veze.
Ja pričam za region, prosečna plata u Srbiji je manja od prosečne plate u BiH, a cena goriva je drastično jeftinija u BiH nego u Srbiji. :slight_smile:

Fućka se njima za cene goriva, jer ionako je plan da se predje na autonomna električna vozila, oni se za to pripremaju, a sad dok se još godinama fura fosilno gorivo, nije ih briga što će cena biti visoka, taman da se izmuzu ljudi još malo dok se puši priča o fosilnim gorivima.

Oni koji prate politiku i TV, i ne samo oni, :slight_smile: znaju da je danas DAN D i to za nekih sat vremena, ali to ipak nije smanjenje trošarina, jasno: :blush:


Preporučujem HRT4. :blush: :o:

P.S. Index je najduhovitiji, kao i uvijek:


Mislim da će i tu biti live stream. :blush:

1 Like

Trošarine su zadnji puta skočile 2015-e godine. Dakle, prije 3 godine (nepune). Tko bi dolazio točiti? Tko sad dolazi točiti u BiH?
Cijene goriva utiču na sve ostale cijene proizvoda u maloprodaji, od kruha i mlijeka pa nadalje.
Da o kućnom budžetu i ne govorimo.

To je problem Srbije a ne netačnost onog što sam ja naveo. Gorivo nije toliko skupo koliko država dozvoljava privatnicima da dižu cijene, oporezuje i dodaje na gorivo troškove izrade autoputeva i sl.

U BiH se također planiraju isti protesti u nedjelju (10.6). Prošle godine, cijena u ovo vrijeme je bila oko 1.7KM a sada je 2.3KM tj. 8.3KN.

Zašto sada? Zato jer bolje ikad nego nikad. Ali normalno da će prosvjed neslavno propasti. Druga stvar, ima još hrpa drugih stvari radi kojih bismo morali prosvjedovat, ali je problem što većina niti ne zna koje su to stvari.

Da, danas je Mamić kažnjen sa progonom u BiH. Spominje se čak i neka nepravomoćna zatvorska kazna, od čega naravno neće biti ništa.

2 Likeova

Pobjegao je u BiH. Danas mu je izrečena nepravomoćna presuda na 6 i pol godina zatvora. Do pravomoćnosti je trebao ležati u istražnom, ali eto, jučer mu se ukazala Gospa, pa je odlučio skoknuti do Međugorja.

Zanimljivo, brat mu je dobio 4 godine i 11 mjeseci, mjesec manje da ne mora u istražni zatvor.

To je i meni odmah zapelo za oko. Onaj ljiga Vrbanović se isto izvukao. Do pravomoćnosti će i on postati Bosanac pa će si sam preinačiti zatvorsku kaznu u kaznu progona u BiH i tamo preseliti što mu je ipak prihvatljivije.

Mislio sam prijaviti promet bitcoinom kroz koju godinu ako opet, tj. kad naraste na 20+k, ali nema sanse. Radije cu uzet npr. estonsko drzavljanstvo i ko stranac kupiti ovdje neku nekretninu. Rade budale od obicnog puka dok velike kradu gdje stignu.