Protest za smanjenje trosarina i vracanje cijena goriva ispod 9 kuna

Glupo je to uopste tako porediti… Logicno da ce nasuti vise kad im je prosjecna plata daleko veca (mada cak i sumnjam u prosjecnu platu koju ovi prikazuju za BiH- medijalna je sigurno oko 200km manja). Devedest petica je ovdje oko 2,3km, u Njemackoj je 3km…

Ja poludim kad se kao argument poskupljenja cigareta uzimaju u obzir cijene u drugim EU državama. Baš me vrijeđa kad netko pokušava na taj način raditi kretena od mene. Treba pogledati koliki postotak plaće ode na kutiju cigareta u recimo Njemačkoj, a koliki postotak plaće u Hrvatskoj, pa neka onda usklađuju cijene.

Još više poludim kad se nabija porez na cigarete jer su štetne, a nije im štetno uvoziti smeće od hrane izvana.

A u posljednje vrijeme me posebno nerviraju reklame za casina. To je dozvoljeno na svim televizijama, internetu itd., ali na kiosku cigarete moraju biti skrivene iza pregrada, ograda, zastora itd :smiley: Sad će počet teror reklamama za pivo, a alkohol je napravio više štete društvu nego heroin, kokain i nikotin zajedno. Naravno da popijem pivo, pa i zavrtim rulet ponekad (iako sada puno manje nego prije), ali užasno me nervira licemjerje koje dopušta kocku i alkohol, a brani neke druge puno manje opasne stvari.

2 Likeova

Evo, Srbi su to shvatili ozbiljno, :blush: sumnjam da će tako biti u Hrvatskoj za koji dan. :roll_eyes:


:o:

A evo kako se situacija razvija u BiH

ma to, samo kažnjavajte… sunce vam vaše…

jebote i takva država kad rade što žele a ljudi nemaju prava glasa…

ma treba blokiat cijelu hrvatsku, srbiju, bosnu u isto vrijeme i to 24 sata pa nek hapse redom, ako imaju toliko lisica i zatvora slobodno… pišite kazne milijardima auta… pa jebote, dignite cijene na 21 kn litru pa će bicikli biti aktualniji…

ma jadno, ništa drugo nego jadno… bitno da ovi “visoki” imaju svoje limuzine koje su platili 2 milijuna kuna i dok im mi točimo sve ok !..

marš

Pa kak nemaju prava glasa?

Svakih nekoliko godina su izbori i glup narod bbira jedno te iste i sad ti kazes da nemaju prava glasa…

To sto narod zaboravi na sve za vrijeme izbora je fenomen kojeg nikad necemo shvatiti.

2 Likeova

Ja bih uveo da- koliko poreza placas, toliko tvoj glas vrijedi. Teze bi populistima bilo doci do vlasti. U isto virjeme, glasovi ovih sto peru pare pa ne placaju porez ne bi mnogo vrijedili.

Upravo tako!

Tek to bi bilo još gore :smiley:

Hahahaha, malo si krivo to srocio, onda bi dosle korporacije na vlast i radile bi sto bi htjele…
To sto ti platis neku mizernu kunu poreza na svoju placu je nista prema onom sto korporacije placaju, zato im se i pogoduje ispod stola na razno razne nacine…

I onog trenutka kad prestanu pumpati budzet ne bi bili na vlasti tako da bi im bilo u cilju da placaju porez.

Ovako trenutno imas potpuno isti sistem, koji nije napravljen s tim ciljem- ali uglavnom, najbogatiji kontrolisu vlast, dok u isto vrijeme rade dilove gdje na kraju ne placaju proeze, peru pare, salju na offshore, pa guraju nazad ovamo.

kod mene u bijeljini i u još par gradova bih jučer i danas blokirali … jučer centar, danas jedan prilaz gradu … ne daju policiji da piše tablice hahaha

1 Like

evo kakvih problema ima lijepa prelijepa hrvatska

ja nmg vjerovat da smo toliko jadni da smo poceli psima suditi… o majko mila…

i sta cemo pricat o gorivu… od ovog prosvjeda nece biti nista niti ce itko u hrvatskoj oomaknuti cijene prema dole… jer smo nesposobni narod… kod susjeda gdje rade prave prosvjede ce imat gorivo 1 eur a mi i dalje 2… ma…

Nije uredu blokirati saobraćajnice, niti će kad biti. To se ide direktno, što kod nas nikada neće biti. Blokira se zgrada vlade, blokiraju se ulazi u benzinske, blokiraju se privatni objekti. Ne blokiraju se saobraćajnice od kojih nekome život ovisi. Ne mogu to ljudi shvatiti nikako. Putevi moraju biti slobodni, pogotovo za prolaz vozila saniteta, vozila policije i vatrogasne službe.

Ko će odgovarati ako nekome kuća izgori? Ako nekome hitno treba prevoz do UKCa, dok se saobraćaj odblokira treba sat, dva najmanje, ode život. Ko će odgovarati ako policijsko vozilo ne može doći na intervenciju gdje je narušen javni red i mir?

Nisam protiv protesta, i meni je plaćati skuplje gorivo kao i svima, ali ne može se to na taj način rješavati. Lično da meni hitno treba prolaz, da je u pitanju život ili nešto, ja bi prošao gdje bi mogao i oštetio sva vozila i rizikovao živote tih što su blokirali saobraćaj.

Bio sam u toj situaciji kad su borci blokirali petlju u Tuzli, gdje mi je trebalo pola sata da prođem kroz masu i objasnim da je hitan slučaj i da žurim na UKC. Ko me pita što sam oštetio vozilo tom prilikom i što sam mogao imati fizički obračun sa protestantima? Niko druže, niko. Ni kriv ni dužan možeš naj*bati.

Znači astronomske kazne za blokiranje saobraćajnih puteva i ako ne plati u toj godini oduzimanje imovine.

4 Likeova

Tako je, slazem se, a zasto nebi napravili ovo:

Puno bolji efekt bi bio…

1 Like

Ma ne bi bilo nikakvog efekta druže, čak šta više neki bi se smilovali na ovo i rekli pustite jadnog čovjeka. Takav je kod nas mentalitet i nema tu pomoći. Teško je ispraviti krivu Drinu u državi u kojoj svako igra na svoju stranu. Možeš ti njih sve pobacati u smeće, doći će drugi, isti. Moraju tu biti ljudi koji će utjerati strah u kosti ovakvima i kojima novac neće biti prioritet da bi nešto radili. Bacanjem u smeće bi samo nasmijali masu i ništa više, izašao bi on iz kontenjera i nastavio kao da ništa nije bilo. Takvi su to ljudi, bez obraza.

Scenarij je isti, svaki dan
a iz ove kože više ne možeš van
potrošni radnik, za punjenje kase
pozdrav herojima radničke klase

Tko nije borac bit će gladan
djeco svijet je surov i hladan
sistem te brzo baca u lance
idi u školu i slušaj starce

Rođeni dužni i nema vam druge
gdje vladaju novci, bit ćete sluge

hajde što kaže nek smo makar po nečemu u vrhu evrope hahaha

kod nas sve cijene evropske, samo plate bosanske

država mora uzeti sebi akcize, to je u svakoj državi normalno, za gorivo, alkohol i cigare

a vi se zapitajte koliko NAFTAŠI zarađuju i zašto samo nešković u bijeljini ima preko 40 pumpi

da ne govorim hifa, hifa i nešković u bih najjači naftaši, sređuju im tendere sa državom a plus što uzimaju na visokim cijenama goriva, pa se zapitajte kako su oni to “uspjeli” … e pa tako što su nam cijene goriva veće nego u evropi

Zaraduju oni kitu, na gorivu sigurno ne. Vjerojatno preko pumpe peru novce ili nesto slicno. Pumpe po litri goriva zarade nekih 10ak centi.

Sad se svi sjetili prosvjedovati jer je gorivo poskupilo 1 kunu, kad je poskupjelo sa 4 na 8 u 10 godina, nikome nije smetalo. I da ga vrate na 8 kuna, mjesecno cu ustedjeti 300tinjak kn (a radim 2000+ km/mj) sto je zanemarivo u odnosu na sve drugo. Zasto nitko ne prosvjeduje za manje poreze, vise mirovine, ukidanje poticaja vucibatinama, reviziju branitelja, ukidanje vatikanskih ugovora, smanjenje ljudi na drzavnoj sisi itd itd?!

3 Likeova

Eto bas tako. Tocno to sam i ja mislio, zato sam pitao sto se krije iza tih prosvjeda, jel ima neka reforma, nesto bitno se dogadja ili su pak neki izbori ili nesto?

A interesantno je kako su svi skocili na ovaj prosvjed a toliko vecih trulezi ima u RH. Kao da ih je neko simfonijskom palicom vodio… Neznam zasto taj netko ne povede prosvjed protiv gore od strane @NeedHelp napisanih bitnih stvari?

1 Like