Protest za smanjenje trosarina i vracanje cijena goriva ispod 9 kuna

Kad si u talu sa jednim od najvecih parazita drzave - SDA strankom, onda je sve moguce :slight_smile:

kažu ljudi da su HIFA dobili na tenderu za oružane snage, pitam se kako haha

zar stvarno to misliÅ”?

vidite kako može :smiley:

Eto najbolje blokirat benzinske koje su krive sto drzava uzima 110% na cijenu koju oni odluce (das im 1000km, oni moraju proslijedit 550 drzavi).
Ovako i jeste najbolje jer je najjefikasnije, s tim sto se vatrogasci i hitna trebaju pustit ( a i pustali su se koliko sam cuo)

Gore sam ti napisao koliko benzinska zaradi po litri goriva pa procjeni jel se isplati ili ne. Po meni je svaka investicija kojoj je roi veci od 10 godina, ne isplativa.

Isplati se velikim korporacijama, prijevoznicvima, ljudi koji su nonj stop na putu, takvih je 20% u HR, ako uopce je. Pa eto valjda ce obican gradjanin njima smanjiti benzinā€¦

Ja osobno ne potrosim ni pola tanka na mjesec dana, a on ima 50 litara, Znaci 25L ispadne da platim 250 kuna ili ako bi i platio 300 ne dira me sto znaci da cjena benzina moze biti i 12KN.

Nije mi jasno sto obican gradjanin se uopce uzbudjuje na ovakve prosvjede, da je prosvjed napravljen zbog ikojeg pametnijeg razloga prvih bi mu se pridruzio, ali da ja idem se borit za korporacije da manje placaju benzin, sigurno da neā€¦

Pa nisuproblem benzinske i oni koji prodaju gorivo nego drzava koja je toliko napumpala cijene! Cijene prije nego sto drzava umjesa prste su veoma nisko i pristupacneā€¦ A onda drzava dodje, i na tu cijenu koja ide prodavcu doda 110% svojih ā€œtrosarina/akcizaā€ i imas jako visoku cijenu.

Nemam viÅ”e komentara na ovo sveā€¦

mi smo jedna velika jad, ma tko Å”ta govorioā€¦ i točka.

Jad i bijedaā€¦ nismo sposobni ni za izbore, a kamoli prosvjedeā€¦

Kad pokojne zovu na glasanje, e to je HRVAÅ KAā€¦ i naÅ”i političari.

Nikad se nisam bacao na politiku niti to komentirao, niti sam ikad glasao niti neću, ali ovo trenutno sad toliko izneviralo da ne mogu opisatiā€¦

neću previÅ”e ni pisati, jer vjerujem da ovo prati tko ne treba ā€¦

1 Like

Dobio na viber grupuā€¦

U Kragujevcu je smiÅ”ljen nov način protesta na koji policija ne može da kazni - ostavite automobile kući ili na propisanom parkingu, napravite grupicu od 20-30-50-60 ljudi i samo prelazite peÅ”ački prelaz i vrtite se u krugu. Juče isprobano, policija može samo nemo da posmatra u čuduā€¦

1 Like

Pa ko bi se vrtio na ovom suncu :joy:

3 Likeova

Ma rekao sam to bio odmah, 10ak auta po pumpi i blokirat pumpe, tj točit litru po litru ili samo staviti piŔtolj u rezervar i tako sat - dva i gotovo. Nek ga pauk digne ako moze

I sta si time postigao?

Problem nisu pumpe i njihove cijene nego ono sto drzava namece.
A na kraju, ti mozes protestvovat na drzavnom zemljistu, na privatnom ne- i ima pravo da te izbaci ako ne zeli da te posluzi.

Tako je, nesmiju se ugrozavat ljudi, a ni stetititi vlasniku crpke, ap nije on kriv. Znamo svi koji su krivi, SAD, kad opet budu izbori opet nitko nece nista znati, onda nece nitko nista prosvjedovat, kunut ce se svi na partizane i ustase, plave i crvene i krv svoju davat za njihā€¦

Nsu krive SAD, nego domace vlade koji uzimaju ovoliko akcize/trosarine. Benzin 95-ca sa cijenom od oko 80 centi se cini sa svim ferā€¦

Od svih benzinske pumpe zarade najmanje. Recimo 5-10 feninga po litriā€¦ Radio sam u rafineriji, da vidite samo kakve su to gužve bile kada rafinerija jednom sedmično spusti cijenu za 1-2 feninga, kolona cisterni dođe :smiley:

Naravno da nije u redu, al de ti to objasni ljudima, blokirali put i igraju se loptom, smejurijaā€¦

Ma jok, ne valja ovo. Å ta briga nekog na vlasti Å”to je tamo neka grupa ljudi blokirala cestu na sat vremenaā€¦ Mislim realno, boli ih ona stvarā€¦

Ne, krivi su ljudi koji se daju hebat

1 Like

TKO je iz RIjeke, sutra ispred Konzuma na Škurinjama u 16:45h okupljanje ! Blokiramo kružni tok !

Vi ste svi trolleri! Jbt u tom trenutku će nekom život ovisiti , a vi se zajeb*** i glumite budaleā€¦
Odite pa prosvjedujte tamo na Markov trg i PantovŔčak a ovako ćete ovim jadnicima samo zagorčati život.
Å ta mislite da će ikog biti briga Å”to su oni zakasnili na posao zbog prosvjeda? Neće! Ili Å”to netko neće stići u bolnicu.
Da vozim dijete u bolnicu ili neŔto i da mene to napravite svi bi letjeli s tim kružnim tokom!!

Budaleā€¦

1 Like

Pa vi koji imate novaca viÅ”ka je ovo veliki problem, ovi prosvjediā€¦ to je jasno . Ali mi koji se ne razbacujemo novcima bezveze želimo promjeniti neÅ”to, pokuÅ”atiā€¦

Blokirajte zgradu vlade i tako to, ovako samo posten svijet zajebavate

Ajde ne filozofiraj. Koliko budes ustedio da cijena padne i za 2 kune? Nek je cijena goriva 10 kn i tank 40l, puni tank je 400 kn. Mjesecno potrosis 3 tanka ~ 1200 kn. I sad, nek pojeftini na 8, tank je 320 kn ~ 3 tanka 960 kn ~ 240 kn/mj ustede ~ 32ā‚¬. E sad, snizenje sigurno ne bude 2 kn po litri nego mozda 1 kn, tj. 16ā‚¬ ustede mjesecno. Ako ti to u zivotu predstavlja znacajnu ustedu, super. Ovo je krenulo od autoprijevoznika jer nema veze sa ustedom normalnih ljudi koji rade do 2000km/mj.

Zbog cega nitko ne prosvjeduje za manje poreze, manja davanja na placa, vise mirovine, reviziju braniteljskih mirovina, ukidanje poticaja za svaki ku*ac palac? Da se bruto 1 i 2 smanje na pola, placa bi mogla samo zbog toga biti visa bar 20%. Nek se npr. smanje porezi bar na hranu, narkomani, alkoholicari i pusaci nek placaju skuplje zdrastvenoā€¦ itd itd. Ima milijun stvari zbog kojih se moze prosvjedovati, a vi nasli najbeznacajniju.

1 Like