Protest za smanjenje trosarina i vracanje cijena goriva ispod 9 kuna

Problem HR je u utaji poreza ne u cijeni goriva.
Pravi prosvjed bi bio bojkotiranje svih onih koji ne placaju porez na iznajmljivanje, sve one koji izdaju razne predracune ili ih uopce ne izdaju i slicno.
Politicari nisu sunce, ali politicari su odraz drustva! Kako se ljudi ponasaju tako ce i oni na vecu potenciju. To je tesko promijeniti kod ljudi, ali doci ce vrijeme kada ce se to shvatiti i onda ce svima biti bolje, ali trenutno su ljudi “lopovi” pa takvu vlast i dobivamo. No jasno je da je to utopija jos dugi niz godina!

Nisam se našao prozvanim s ovim :smiley: , ali želim prokomentirat da niti to nebi bilo ok. Po toj logici bi onda i debeli trebali plaćati skuplje zdravstveno, pa sportaši jer imaju veći rizik od ozljeda, pa oni sa kroničnim bolestima jer su stalno po doktorima itd

Utaja poreza uopće nije neki ozbiljniji hrvatski problem, to je samo kazneno djelo. Većina onih koji utaje porez taj novac svejedno plasiraju u hrvatsko gospodarstvo, i to u realni sektor, tako da ne može bolje. Meni to za gospodarstvo djeluje puno bolje nego da daš državi pa da ona taj novac pošalje u Izrael za avione ili u Njemačku za nove autiće za guzičare.

A što se prosvjeda tiče, da, bilo bi puno bolje negdje drugdje usmjerit energiju umjestu u blokadu prometa. Ipak mislim da je utopija očekivati da će se nešto konkretno promijeniti

1 Like

Drzava i bez toga kupuje u Izraelu i Njemackoj, to su pitanja na koje nasa vlada ima minimalne utjecaje.

Taj novac se plasira u gospodarstvo, ali na nacin da se ti koji to rade stjecu vise i rade po istom modelu na vecoj razini i ne placaju jos vise poreza, a ne na stvarni gospodaraki rast. A da bi se nadoknadilo Izraelce se dize cijena goriva i ostali nameti koje osjete prosjecni ljudi. To je kratkorocno mazanje ociju sa rastom BDP-a od 2%, suficitom drzave prvi put nakon x mjeseci smanjenjem javnog duga i ostalih floskula koje su dobra dnevno politicka tema.

Problem utaje PDV-a je mnogostruk. Male place, nelojalna konkurencija, privlacenje investicija i jos puno stvari koje se mozda ne vide na prvu.

Kad radis zivotno osiguranje, sportasi placaju skuplje, profi sportasi jos skuplje :slight_smile:

Ali ovdje je bila riječ o doprinosima za zdravstveno :wink:

Ja pušim duže nego što možda većina članova foruma ima godina, ali ne sjećam se kad sam zadnji put bio kod doktora. Neki drugi, koji su nepušači, trče doktorima i kad kihnu. Ne želim izazivat sudbinu i naravno da mi je jasno da me zdravstveni problemi možda tek čekaju, nego samo hoću reći da mi je dosta diskriminacije pušača :wink: Kad se uvedu porezi na slatkiše, na smeće od hrane koja se uvozi itd onda će mi možda biti prihvatljiv i porez na cigarete koji je oduvijek povišen radi štete koju cigarete čine budgetu zdravstva.

Država svoje troškove namiriti mora…ne nahrani li se kroz gorivo, biti će prisiljena negdje drugdje povećati porez. Tako da je ovo sizifova borba.

Ono što treba unaprijediti je znanje i sisteme države. Jedino tako se država može ekonomičnije hraniti, (trebati manje poreza…)

Nije država “netko tamo”. Država se sastoji od svih svojih organa, koju na nekoj razini čini svaki pojedinac…i sistem unutar kojega taj pojedinac radi. Zato treba krenuti od sebe i pomesti prvo pred svojim vratima, a to će se onda automatski preslikati i na više slojeve.

Najveći uzaludni utrošci energije dolaze iz neznanja.
A borba kao borba je ok, ali treba se boriti za bolje sisteme, predlagati novo, inovirati…podupirati onoga tko nešto pokušava poboljšati…itd. Dok borba protiv posljedica koje donosi trenutni sistem je sizifova borba…isto ko lječenje posljedica bolesti bez razmišljanja koji je uzrok bolesti i kako bi se on mogao otkloniti.

2 Likeova

Evo u Cakovcu bio protest. Vidio sam ga, bio sam u vozilu i parkirao sam pa sam se prosetao na mjesto koje su blokirali.

Malo sam gledao koji ljudi su nahebali, sve obicni ljudi ko ti i ja, nitko poznati, nitko kriv, nitko iz vlade, nijedan biznismen, bila je i policija koja je sve to izgleda i vodila. Jer bez njih nije moglo nista, dok je policajac rekao da je 10 minuta proslo krenuli su dalje…

neznam jel to bio protest ili neki performans, jer nije mi djelovalo kao protest.

1 Like

a neko je sa ovih stranica “zanimljivosti” pustio foru da su se njemci tako pobunili i dobili jeftinije gorivo (o cemu je i raskrinkavanje.ba pisalo) i eto uhvatilo se kod nas da moze tako :smiley:

<3

Je, sve skupa 4 (četiri) vozila računajući i jedan motor. :smile:


Nije zgodno, sad je nogomet. :blush: :o:

Tako i kod nas, 3 automobila blokirala kruzni, policija zaustavila promet, ljudi u zastoju, masa obicni ljudi, nikakvi tajkuni, elita, vlasnici velikih firmi, prijevoznici, odnosno ljudi koji bi imali najvece beneficije da se smanji cijena goriva, tak da meni nije jasno tko tu koga … I kako je moguce da obicnom covjeku ne smeta smo mu drzava uzme na placi od netto 6000 kuna, 3000 kuna, pa ide se ovdje po cesti glupirat za jedan tank na kojem prespara 100 kuna.Zar nam nije pametnije nek dignu cijene goriva da nas kosta 100 kuna vise a sa place nek nam ne uzmu nikakav harac, pa nam ostane od netto 6000kn, cijelih 6000 kn s kojima bez problema natankamo taj skupi benzin…

Ljudi sa strane gledali i pitali se sto je pobogo ovo. Ja stvarno neznam da ako ce radi ovakvih prosvjeda spustiti cijene onda mislim da bi trebalo napraviti isti ovakav prosvjed za ostale stvari, jer ako ovo prodje kod vlade ja neznam, nigdje veze…

2 Likeova

ovi iz Indexa kao da rade za Srbiju, ne za Hrvatsku… sram ih može biti…

sramota hrvatske!

Nije im prvi put da seru, jebeš takve novinare:stuck_out_tongue:

Evo još idiotarija iz EU:

Iskreno, nisam čitao članak pa možda i nije idiotarija kakvom se čini iz naslova, ali pun k mi je birokrata iz EU i svih onih koji se pokoravaju njima i njihovim pravilima.
Odavno ne glasam, ali ako se pojavi referendum za izlazak iz EU biti ću prvi na glasačkom mjestu.

1 Like