Provjera AdSense koda

Pozdrav webmajstori,

Dobio sam jednu ideju, pa me zanima što mislite. Kako rješavate problem provjere PUB-ID broja na svojim sajtovima? Kad kupite od nekoga stranicu, pa trebate zamjeniti AdSense kod na svim stranicama, kako provjerite da li je svugdje vaš kod, a ne tuđi?

Da li postoji neki alat koji radi tako neku provjeru, odnosno da li se može tako nešto unutar AdSense administracije, samo ja nisam uspio pronaći?

Kupi wordpress stranicu i nećeš imati takvih problema.

Nisi rekao kakvu web stranicu tj. u čemu je izrađena. Ako je CMS pa valjda samo na jednom mjestu imaš (ili nekoliko) AdSense code. Ne znam za WP ali u Joomla se taj kod stavlja u module ili možda plugins. (Ja recimo imam AdSense smješten po modulima)

Ako je klasični HTML tada sa Notepad++ možeš vidjeti da li na nekoj stranici nalazi drugi PUB-ID.

Neovisno koji je cmd takve stvari se lako rješavaju u linuxu sa one line komandom.

Jel moze neki URL ili privatna poruka kako bi točno to uradio?

Još samo da si napisao koja je to naredba i kako se to radi,
tako da OP to odradi ako koristi Linux.

[EDIT]: Evo dakle bio sam u pravu, javio se OP :slight_smile:

Provjeri ovaj dodatak.

recimo da je novi pub id 123456

grep -rnw ‘/var/www/pathtoprojects/’ -e ‘data-ad-client="ca-pub-’ | grep -v “ca-pub-123456”

time ćeš dobiti sve fajlove koji sadrže pub id koji nije tvoj

Samo za svaki slucaj da kazem da AdSense sam upozori ako primjeti da je jedan kod kriv na jednoj od stranica unutar accounta. Ispod je slika kako to izgleda.