Prvi na Google

Imam Web Sajt star, nešto malo više od pola godine rađen u Joomla. I uložio sam dosta truda u njega. Uradio sam i SEO optimizaciju i za neke meni bitne ključne riječi, za ovih pola godine popeo sam e u sam vrh Google, a i ostalih pretraživača.

Ali, več duže vrijeme stojim na drugom mjestu za ključno riječ koja mi je bitna i koja mi je prioritet. A, što je najgore, na prvom mjestu prije mene je sajt koji “ne liči ni na šta”. Mada sajt egzistira od 2005. Provjeravao sam domenu tog sajta tako što sam kucao u Google site:
http://www.njegova
domena.com. Google mi je pokazao da ima samo 36 indexiranih stranica. A ja imam na mojoj domeni indeksiranih 1.140 stranica. Mislim da imam i solidnu posječenost. E, sada pitanje je samo isplivalo.

Kako da budem prvi i da prestignem ovaj sajt?

P.S.
Znam, da i kvalitet objave, ono što sajt nudi, može biti bolje kod njega ili kod mene. Ali, kada bih Vam dao oba linka, uvjerili bi se da nije to razlog što se on blje kotira na google-u.

Vrijeme.

jel mi netko zna reci jel mogu iz google webmaster toolsa zabranit googleu da indexira moj web ? :S

Nikad nisam probao iz google webmaster toolsa…
Stavi zabrane u robot.txt i .htaccess

zabranu pravis preko robots.txt fajla kao sto je rekao @sony, a mozes ga testirati u webmastertools

Napiši u stranice koju ne želiš da ti čita google sljedeči dio koda:

<META name="ROBOTS" content="NOINDEX" />

A ako želiš više stranica zabraniti google robotima brže češ uraditi tako što češ napraviti tekstualni fajl robots.txt , a u njega upiši sljedeči kod:

User-agent: *
Disallow: /OVDJE PIŠI STRANICU KOJU ŽELIŠ ZABRANITI/
Sitemap: http://www.TVOJA DOMENA.com/sitemap.xml

robots.txt stavi u root sajta
A možeš upisati i ostaviti poruku google robotima da pronađu tvoj sitemap, kako sam ti i napisao u kodu gore iznad.

I hvala na ovom odgovoru na moje pitanje. Znači ipak je samo starost sajta u pitanju.

Nije nužno.
Bez pravih informacija (domene i KW) može se samo nagađati.
Kao kad dođeš kod doktora reći da sestru boli glava i moliš doktora da sestri prepiše neki lijek.
Možda će biti dovoljno da sestra odspava sat-dva, možda treba popiti aspirin, a možda hitno mora ići na MR glave.

[quote=“dachoxxl”] I uložio sam dosta truda u njega. Uradio sam i SEO optimizaciju i za neke meni bitne ključne riječi, za ovih pola godine popeo sam e u sam vrh Google, a i ostalih pretraživača.
[/quote]

Napomena: Sve napisano je pod pretpostavkom da je tvoja domena istočnosarajevo

Trud je uložen to je uočljivo… Ti misliš da si odradio SEO, kad ovo budeš čitao nakon sljedećih šest mjeseci…

Jedna lasta na čini proljeće…

Nesmjem ti odati tajnu, možda konkuriraš mom sajtu ?

Google ne misli tako…

Ja bih na tvom mjestu malo pogledao ovaj video (4:33).

Ostalo je tesko komentirati bez obadva URL-a.

Ma znam za ovo u robotima, al situacija je takva da nemam pristup serveru, samo webmaster toolsima…

A evo moj sajtić:

[CENTER]
http://www.istocnosarajevo.net
[/CENTER]

Imao bih još ponešto da Vam kažem, u vezi ovoga. Ali onda bi tema prerasla u bespotrebnu demagogiju. Mislim da mi dobro ide, bar do sada.

Vama Hvala na odgovorima.

A, da li neko od Vas zna odgovor na OVO PITANJE?

Pa ti imas PR0.

Ne moraš skrivečki stavljati svoj link. Pod “Kontrolna ploča” imaš opciji “Izmjeni potpis”. Tamo postavi da ti link bude u potpisu svakog tvojeg posta.

Tako nećeš morati dizati teme stare 2 i više godina. :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja