Prvi pokušaj

Zdravo,
prije nekih mjesec dana počeo sam da se zanimam za HTML i CSS, gledao tutoriale, čitao tutoriale, čitao knjige itd.
Prije četiri dana uđem na blogger i vidim da ima mogućnost da ja pišem svoj HTML kod, te odlučim probati, otvorim neki HTML editor i udri, piši šta znaš, čega sam se sjećao, pomjeri malo desno, pomjeri lijevo, znate kako to već ide.
4 dana se pomalo mučio i napokon završio, nije to onako kako sam ja zamišljao, ja sam planirao napraviti mnogo ljepši meni, sa onim dugmićima, htio sam uobličiti ovu sliku, uokviriti boxove itd. Ali u skladu sa mojim znanjem ovo je to što sam uspio.
Međutim kada sam završio i otvorio blog u Mozili(do tada sma provjeravao u Chromu), ništa nije izgledalo isto, sve je pomjereno za nekoliko pixela, borderi nisu ok, pa ne znam šta sam zeznuo :smiley:
Uglavnom od vas tražim samo da pogledate blog, da se ne smijete :D, jer znate kako je to tek na početku, kada ste ograničeni i znanjem i programima i svim, i da date neki prijedlog, kako riješiti ovaj problem
, da li se na osnovu ovoga može zaključiti da sam savladao bar najsonovnije stvari HTML-a i CSS-a i šta da dalje radim, Photoshop? Javascript?

Unaprijed hvala :slight_smile:

Domaca muzika

Pa jbt. cijela ti je stranica razvaljena, al ono totalno.

Razvaljotka u totalu.Na sve strane se sve živo preklapa.

Joj ne prepadajte me, stranica je i onako konfuzna, ovako kod mene izgleda, i ovako sam je i pravio, ali u kojem god drugom browseru otvorim izgleda drukcije, jel moze mi neko reci kako to funkcionise i kako da isti kod dva browsera citaju totalno drukcije, pa valjda je 10 pixela i u Chromu i Mozili 10 pixela :slight_smile:

Unaprijed hvala

View image: Untitled

Ne znam kako ti je uspjelo, ali kod mene to izgleda ovako. :eek:
U Chromeu.

http://www.stavi-sliku.info/images/fmve.png

FF, IE, Opera - ista stvar.
U 01:48 nije me volja proučavati kod i tražiti greške. :zzzz:

Rekao bih da 4 dana ipak nisu dovoljna za savladati HTML i CSS.
Prije pitanja što dalje, treba ipak malo više poraditi na tome.

[quote=“gambo”]Ne znam kako ti je uspjelo, ali kod mene to izgleda ovako. :eek:
U Chromeu.

http://www.stavi-sliku.info/images/fmve.png

FF, IE, Opera - ista stvar.
U 01:48 nije me volja proučavati kod i tražiti greške. :zzzz:

Rekao bih da 4 dana ipak nisu dovoljna za savladati HTML i CSS.
Prije pitanja što dalje, treba ipak malo više poraditi na tome.[/quote]

njemu je uspjelo jer ima velik monitor, tj veliku rezoluciju, ja isto vidim kao i on na 24" monitoru…

tip za autora, da centriras div na ekranu radi s marginama - mislim na horizontalno centiranja, znaci lijeva i desna moraju biti na auto, a gornju i donju vec po izboru + moras odrediti neku sirinu… nemoj radit sve divove na display: block; jer vidim da si tako dobio centriranje…

prvo molim te promjeni background jer ubija oči

Aaaaa da, vidiš na to sam zaboravio skroz, znači moram nabaviti i jedan manji monitor da mogu da provjeravam kako to izgleda :smiley:
Ma ne morate ispravljati kod, uradit ću ja to, na greškama se uči, u svakom slučaju puno hvala :slight_smile:

bok,

ovdje možeš provjeravati na različitim rezama Screenfly by QuirkTools — Test Your Website at Different Screen Resolutions
upiši url i nakon toga biraš na dnu uređaj i rezu. i vidiš kak izgleda :slight_smile:

Ne treba ti nikakav novi monitor, samo smanji prozor internet preglednika da pogledaš kako to izgleda na manjim rezolucijama.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja