Prvi vs AdWords

Mislim da imaš prenisko mišljenje o ljudima koji žive u Hrvatskoj ili ih možda poistovjećuješ sa sobom, a ne bi trebao.
A po pisanju vidim i da nisi hrvat, pa ne vidim čemu takva ogorčenost prema hrvatskom narodu.

Za pretraživanja na google.hr ne piše ni “spoznored links” kako si ti rekao, niti “sponsored links” kako sam ja rekao, već “oglasi”.

http://upload.slike.com/slike/2ehy4.jpg

[quote=“SteelMaiden”]Mislim da imaš prenisko mišljenje o ljudima koji žive u Hrvatskoj ili ih možda poistovjećuješ sa sobom, a ne bi trebao.
A po pisanju vidim i da nisi hrvat, pa ne vidim čemu takva ogorčenost prema hrvatskom narodu.[/quote]

da me mozes vidjeti primjetio bi da sam crn ko arapin.
znas li sto je “argumentum ad hominem”.to je nacin funkciniranja pojedinca poznat jos od rimljana a koji docarava situaciju o covjeku koji kad ne zna sto bi rekao na neciji argument onda ga nazove nekim pogrdnim imenom.
u novije vrijeme su izrazi tipa crnja,žuti,muslić,dok su na ovim prostorima maksimalno “komercijalizirani” izrazi tipa srbin,ustaša,neprijatelj,četnik,jugonostalgicar,peder,nevjernik…itd itd…ima tih izraza u izobilju.
to su izrazi koje se uglavnom korsite pred “masom” i koji prekidaju svaki daljnji oblik komunikacije o i s “argumentima”.
jer bilo kakvi kvalitetni i kvantiteni “argumenti” tada postaju potpuno irelevanti i nevazni…
bitna i jedina vazna naime postaje pripadnost ; narodu,drzavi,vjeri,rulji,…

[quote=""]Za pretraživanja na google.hr ne piše ni “spoznored links” kako si ti rekao, niti “sponsored links” kako sam ja rekao, već “oglasi”.

http://upload.slike.com/slike/2ehy4.jpg
[/quote]

kao da je uopce bitno sto tocno pise.
potpuni nevazno kako za za “pricu” tako i za "problem."
samo, treba znati odvojiti “bitno” od “nebitnog.”

Ovdje PPC accounts for just 6% of total search clicks [infographic] | Econsultancy je ipak riječ o ozbiljnim i uglednim ispitivačima (GroupM UK and Nielsen) i dovoljno velikom uzorku (1.4 billion searches conducted by 28 million UK citizens) tako da se ne bi trebalo zanemariti.

Moguće je da je netko drugi došao do drugačijih rezultata. Zato i pitam :slight_smile:

[quote=“vir2al”]
kao da je uopce bitno sto tocno pise.
potpuni nevazno kako za za “pricu” tako i za “problem.”[/quote]

Bitno je bilo da ti objasnim da jezična barijera nije problem u razlikovanju plaćenog i besplatnog oglasa, jer si ti tvrdio suprotno.

Slažem se, zato prekidam raspravu s tobom jer za moje interese ona je potpuno nebitna.

Tek sada sam vidio gdje se tema razvila:)

Da se vratim na temu odnos PPC vs organic ( je stara infografika i subjektivna al neka )

Uostalom nije Google bedast. Čini mi se da polako sve usmjeruje prema ppc-u kako bi uostalom i zaradio više, što je u konačnici i normalno.

[quote=“ZekanPekan”]Tek sada sam vidio gdje se tema razvila:)

Da se vratim na temu odnos PPC vs organic ( je stara infografika i subjektivna al neka )

Uostalom nije Google bedast. Čini mi se da polako sve usmjeruje prema ppc-u kako bi uostalom i zaradio više, što je u konačnici i normalno.[/quote]
Ne želim se pravit pametan, ali link koji si dao dolazi od kompanije koja živi od “kampanja” i PPCa :doki:

Koda katoličkog svečenika pitaš jel biblija jedina i istinita božja knjiga, treba se malo raspitat “po kvartu” :kriz:

Ja nisam kompetentan u tom područu ali prema malom iskustvu kojeg imam mogu reć da više ljudi, rekao bi 60ak posto ne klika na AdWords oglase, za ovo imam i izvještaj sa alalyticsa kao dokaz. Moguće i vrlo vjerojatno je da je to usko povezano sa nišom, tako pretpostavljam da mlađa, internet generacija, u pravilu ne doživljava AdWords dok stariji i/ili internetski nepismeniji nasjedaju na “click here for large ćuna!” kampanje.
:hmmmmmm:

[quote=“Uber_Gosu”]Ne želim se pravit pametan, ali link koji si dao dolazi od kompanije koja živi od “kampanja” i PPCa :doki:

Koda katoličkog svečenika pitaš jel biblija jedina i istinita božja knjiga, treba se malo raspitat “po kvartu” :kriz:

Ja nisam kompetentan u tom područu ali prema malom iskustvu kojeg imam mogu reć da više ljudi, rekao bi 60ak posto ne klika na AdWords oglase, za ovo imam i izvještaj sa alalyticsa kao dokaz. Moguće i vrlo vjerojatno je da je to usko povezano sa nišom, tako pretpostavljam da mlađa, internet generacija, u pravilu ne doživljava AdWords dok stariji i/ili internetski nepismeniji nasjedaju na “click here for large ćuna!” kampanje.
:hmmmmmm:[/quote]

Hm, pa zato sam i napisao da je subjektivan link:)

Ali kažem onaj raspored klikova sam napisao prema nekom svom dosadašnjem iskustvu i gledanju rezultata. Osobito nakon zadnjih promjena s dodavanjem Google lokalaca.

Da Zekan, na tako nesto sam mislio. Takodjer treba razlucit o kojem trzistu govorimo, kod nas ima manje reklama i manje se toga prodaje za sada i manje je klikova u globalu ali sve sto je u USA sada, bit ce i kod nas kroz par godina.

Gospodo, ovakvu količinu međusobnog vrijeđanja doista nije lijepo za vidjeti. Valjalo bi da ipak prozborimo konstruktivno.

Evo što mene interesira pa ako netko moće objasniti. Piše da 6% ljudi klika na plaćene oglase, a ostali na organske. Pitanje je reprezentativnosti uzorka.

Pitanje je slijedeće: Da li je to istraživanje provedeno samo na onim keywordima u onim državama gdje postoje plaćeni oglasi? Naime, ima dosta keyworda kod kojih za određeno državno/jezično područje nema nikakvih plaćenih oglasa. Ako se i takvi queryji uzimaju u obzir, onda istraživanje nije reprezentativno. Ako se istraživanje vršilo samo na onim upitima koji imaju pregršt plaćenih oglasa, onda to ipak je reprezentativno.

Da li netko ima informaciju po ovom pitanju?

Ante to sam ja isto rekao sto se tice uzorka, mozda da procitas nesto prije, nema smisla rasprava gdje svatko baca svoje misljenje bez da prvo cuje tudje.

Ne kužim ovu izjavu? Ja sam postavio pitanje na koje do sada nije odgovoreno. Pitanje vezano oz reprezentativnostje samo postavljeno, ali još nismo došli do egzaktnih podataka o istraživanju s obzirom na taj kriterij.

“Uvjeren sam da se tu radi samo o raznim upitima, ne nuzno da su svi imali i oglas” to ti isto govoris, ja ti kazem da je 100% tako ali ne znamo kako je tocno a u biti nije da mi je nesto bitno toliko. U biti oprosti za prosli izjavu, izgleda kao da se zelim zakacit tj samo mogu to i postici, pa eto, zaboravi.