Put do zarade (nesto drugacije)

Prvi puta da radim ovako nesto i ideju sam dobio kad je @steelmaiden napisao da je zabavnije tako pratit napredak. Pa ajde da pocnem kako sam dosao na ideju.
Prije tjedan dana sam malo citao o kriptovalutama itd i sjetim se coinhive-a. Za one koji ne znaju to je javascript koji u pozadini “pravi” monero coine koristeci CPU posjetitelja web stranice. Smislio sam sistem gdje bi posjetitelji gledali youtube videe, twitch streamove itd u zamjenu za bodove koje bi mogli mjenjati za steam igrice (na foru onih GPT sajtova gdje rade surveys itd). Posto je ovo ajmo reci unique stranice nema bas nekih wordpress plugina s kojima bi to mogao sve spojiti pa sam odlucio rucno napraviti u phpu cijeli sistem. Registracija, login, dnevni bonus, bodovi za gledanje yt videa (ubacio sam neke random vezano za igrice, kasnije cu vjerojatno i neke svoje ubacit), bodovi za gledanje twitch streamova (isto neki random stream, mozda skontam da se skompam s nekim tko streama), offerwall, refferal sistem itd itd. Stranica je 90% gotova i planiram je reklamirati na redditu, fb grupama i gaming forumima (ne spamat vec pomalo). Pomislio sam da bi nekima od vas moglo biti zanimljivo posto nije standardna stranica. Ponekad kad se sjetim cu napisat update sta se desava. Posto sam se vec previse raspisao dosta je za sada :smile: ako tko hoce vidit stranicu link je https://rewardflix.com
Ako imate pitanja, savjete ili nesto drugo slobodno pisite

PS: evo screenshot profila posto jos nisam dodao mogucnosti da se potvrdi email i ulogira na racun

Thumbs up :+1: Super izgleda, okey koncept i ima potencijal prvenstveno da bude otkupljena ili kopirana od nekoga kao Steam.

Samo me zanima kako planiraš pokrenut ekonomiju te valute i njenu vrijednost?

O kojoj valuti mislis? Monero koji ja dobijam majnanjem sa njihovim procesorima je vec postojeci coin. Bodove/coine sa moje stranice oni mjenjaju za steam igrice koje ja kupim npr na g2a.com . Mozda nisam dobro objasnio koncept

Aha nisam taj dio bio skužio al sad je jasno. Super koncept!

1 Like

Fina ideja,slicno sam razmisljao pre par nedelja,ali ostalo je samo na ideji za sada.
Nego,kada si racunao potencijalnu zaradu i potrebnu minutazu dnevnu-nedeljnu koju CPU snagu si uzeo kao prosek?Ili nisi ni racunao :smile:?
Sada vidim Monero skocio,bio je $85 pre par nedelja…

Uzimao sam da je prosjek nekih 30-40 h/s.
Nije to neka prevelika zarada ali plan mi je da izvor zarade pored toga bude i offerwall i eventualno adsense, iako nisam siguran kako oni trenutno reagiraju kad se reklame postave na ovakav tip web stranice. Malo sam trazio ali nisam nasao tocan odgovor.

1 Like

Bravo, ovo je jedan od rijetkih siteva na koje sam naletio na ovom forumu da izgleda bas onak moderno dobro.

Ni ja ne kuzim taj koncept kak to tocno funkcionira i dali ima smisla. Ali znam da ljudi gledaju te twitcheve i youtube videe ko blesavi i sad ako im jos netko palti nesto da to gledaju pa gledatc e po cjele dane.

2 Likeova

Malo sam testirao na sajtu ovo sto je predlozio @Veritos i nije tako lose moglo bi se tu zaraditi oko 20$ dnevno ali… svi antivirusi javljaju da ima virus iako znam da nije ali mnogi su se javili mailom i pitali sto se desava, mozda i google moze oznaciti moj sajt nesigurnim.

kao sto je @momak rekao problem je anti virusi koji coinhive ocitavaju kao virus kako bi se sprijecilo da se koriste CPU korisnika bez njihovog znanja. Problem je sto ce to utjecati na moju stranicu iako sam ja napisao da koristim njihov CPU, jedna od opcija bi bila authedmine.com koji je ista stvar kao coinhive samo sto korisnici svaki puta moraju dopustiti da se koristi procesor i sesija traje 24 sata max. Vidit cu da zamjenim s time i da odredjenim dijelovima stranice ne mogu pristupiti ako miner nije ukljucen.(kontaktirao sam coinhive da ih pitam za API s kojim bi to provjeravao)

@momak posto imas popup reklame na stranici ti bi mogao napraviti nesto slicno gdje bi korisnici pristali na to koristenje i za uzvrat im se ugase popup reklame, zarada bi ti sigurno bila veca nego s popupom.

ko to ima popup reklame na sajtu? imam par pitanja :smiley:

1 Like

Odlična ideja za stranicu! Dobro razmišljaš. Čitao sam neko istraživanje da je posjetiteljima bolje dati snagu procesora nego gledati iritantne reklama.
Treba samo dobro osmisliti marketing strategiju i ima sigurno hrpa klinaca zainteresiranih za igrice.

3 Likeova

Meni je pala na pamet ovakva vrsta monetizacije domaćih adult stranica koje se teško dobro monetizuju sa banerima i popunderima, a lako je dovući brdo ljudi. Da li bi se moglo povezati npr jwplayer da može da pušta klip tek kad neko pristane da se koristi njegov cpu?

Moguce, cekam da mi se jave ovi sa coinhivea da vidim tocno jel dozvoljavaju API da provjerava to.

Svaka cast care, za ovo se skida kapa! Samo naprijed i drzi se!! :+1:

1 Like

Sa popup dnevno zaradim oko 30$ nekad ide i do 50$

Ne isplati se rizikovat da me google ukloni iz pretrage i da preglednici oznace da na sajtu ima virus.

Kod mene su 85% zene i tesko je njima objasniti da to nije virus.

Ovo je dobra zamisao da sajt nema reklame ali ovi “demokrate” ne daju

Nisi me razumio dobro, ima druga skripta koju anti virusi ne prikazuju tako ali je mana sto korisnici moraju kliknuti na dozvoli da bi radilo. Zbog toga ne flagaju kao virus.

Sto se tice mojih posetilaca nece ni 2% njih to prihvatiti jer se ne razumeju i sutra da im crkne pc reci ce da je zbog toga
Tek dodje veci racun za struju odmah ce misliti da je zbog toga, bilo sto da se desi reci ce da je to to

Razumijem te u potpunosti :rofl:
Jebiga, tako ti je to…

jel imaš primjer nekog sajta koji koristi authedmine.com čisto da vidim kako izgleda to obavještenje koje iskoči da se uključi šta već treba da se uključi

Otvori authedmine.com i klikni na [start mining], iskocit ce ti obavijest.