QR code

Ako je netko radio ponesto sa QR codom i kuzi logiku smsa pls feedback.
dakle, QR code generator izmedju ostaloga ima i opciju SMS do standardnih 160 znakova.
jasno mi je sa nekim reklamnim tekstom da se generira CODE koji onda korisnik sa App skenira i dobiva vec sto dobiva napisano.
jasno mi je i sa url-om da App u telefonu automatski prebacuje na unaprijed predefinirani i napisani url .

ali mi stvarno nije jasno s smsom.
i uopce tko kome tu salje sms : oglasivac korisniku ili korisnik oglasivacu?

logicno je da bi oglasivac slao korisniku koji je scanirao “code” (recimo s auta) predefiniranu sms poruku.
ali , s kojeg telefona se salje taj sms - jer nemoze auto poslati sms a i Code i “master” broj telefona koji se upisao nisu u nikakvoj “konekciji” da bi iz coda u tom trenutku sceniranja otisao “nalog” telefonu da poslje SMS …
isto tko je logicno da App nakon scaniranja mogla na isti nacin kao sto automatski odlazi na url adresu prebaciti na kreiranje outgoing poruke .
ali cemu se onda unasa nekakav SMS tekst prije kreiranja coda i kakva je iopce svrha toga teksta
Vise glava je pametnije od jedne pa od vas ocekujem neko rjesenje zagonetke :slight_smile: jer moja nije dovoljono pametna…-
a imeni se naravno neda sad instalirati App u nokiju pa isprobavati.
usput ako nekome to zivot znaci :slight_smile: Apps za neke telefone su ovdje
(manualni download)

Korisnik oglašivaču.
Onaj tko je odskenirao kod onome tko je napravio kod.

Kada skeniraš QR kod s upisanim URL-om, to je isto kao da si ručno utipkao
http://www.kratkiurlprikladanzatipkanjenamobitelu.mobi

Kada skeniraš QR kod s predefiniranim SMS-om, to je isto kao da si ručno utipkao SMS poruku i broj primatelja.
I onda tu poruku možeš poslati na taj broj.

Broj u QR kodu je broj primatelja.
Isto kao što recimo QR kod sa e-mail porukom ima e-mail adresu primatelja.
Vidi na

kakvih sve tipova QR koda ima.

Otkud jedna obična naljepnica na autu može znati tko ju je skenirao i na koji telefonski broj trebaju slati poruku?
A i zašto poruku slati SMS-om?
Onome tko skenira kod odmah se prikazuje tekst poruke s koda, bez potrebe za slanjem SMS-om.

Nisi vidio nagradne igre tipa “Pošalji SMS s ključnom riječi MARS na broj 60000 i osvoji ljetovanje na Marsu”?
Umjesto da to otipkaš, možeš skenirati ovaj kod:
http://qrcode.kaywa.com/img.php?s=8&d=SMSTO%3A60000%3AMARS

[quote=“vir2al”]Apps za neke telefone su ovdje
(manualni download)[/quote]
Ja sam si aplikaciju za čitanje QR koda skinuo ovdje:
http://qrcode.com.hr/preuzmi_software/

OK. Nagradne igre su mi prve pale na pamet, ali naravno, to nije jedina mogućnost.
QR kod na autu može imati i predefinirane poruke tipa “Zelim da me spamate svojim reklamnim porukama na mobitel s kojeg saljem ovaj SMS.”

[quote=“gambo”]QR kod na autu može imati i predefinirane poruke tipa “Zelim da me spamate svojim reklamnim porukama na mobitel s kojeg saljem ovaj SMS.”[/quote]Ili, “DA, želim poslati ovu SMS-poruku po cijeni od 9,99 kn na broj koji ste naveli u QR-kodu.”

Mogućnosti su uistinu bezbrojne u tzv. proširenoj realnosti (augmented reality).

[quote=""]Otkud jedna obična naljepnica na autu može znati tko ju je skenirao i na koji telefonski broj trebaju slati poruku?
A i zašto poruku slati SMS-om?
Onome tko skenira kod odmah se prikazuje tekst poruke s koda, bez potrebe za slanjem SMS-om.[/quote]

ma sve ok navedeno mi i je i bilo jasno tj skoro sve jer me zbenilo ovo s smsom.
jer po logici nema smisla slati nesto sto netko vec cita. nisu mi pale nagradne igre na pamet i slanje na server…
dakle, uzmem tekst poruke, izradim QR png ,vektoriziram sliku ,uvecam je i isprintam naljepnicu i zakeljim na ceradu od kamiona.
i to je ok kad je gore poruka "prodajemo najbolji cement u Hrvatskoj i okolici.“posjetite nas na url.com”.

Ja sam si aplikaciju za čitanje QR koda skinuo ovdje:

poslusat cu te :slight_smile:

i jos pitanja :kako te aplikacije citaju nase palatale.jesu li “pravokutnici” kao ko kineskih stranica ili ih ispravno procitaju.
i kako je [url=http://dev.kreative-labs.com/devblog/2009/12/27/nikecom-qr-code/]nike
uspio ubaciti svoj “logo” u QR

Ovaj kod:
http://qrcode.kaywa.com/img.php?s=8&d=ČĆŽŠĐ čćžšđ
moj mobitel ispravno čita kao

[quote=""]ČĆŽŠĐ
čćžšđ[/quote]

QR code koristi korekciju grešaka tako da se može pročitati i ako je jedan dio pogrešan. Nike se poigrao s kodom, izmjenio par kvadratića, a zahvaljujući korekciji grešaka, kod je i dalje čitljiv.

[quote=“gambo”]Ovaj kod:
http://qrcode.kaywa.com/img.php?s=8&d=ČĆŽŠĐ čćžšđ
moj mobitel ispravno čita kao

QR code koristi korekciju grešaka tako da se može pročitati i ako je jedan dio pogrešan. Nike se poigrao s kodom, izmjenio par kvadratića, a zahvaljujući korekciji grešaka, kod je i dalje čitljiv.[/quote]

Moj ne može pročitati naše palatale u tom kodu. Nokia C7.

I ženina Nokia 2700 Classic sa domaćim java midletom QR čitač ispravno pročita sve kvačice.
Možda je stvar u tome podržava li aplikacija hr slova?

[quote=“gambo”]I ženina Nokia 2700 Classic sa domaćim java midletom QR čitač ispravno pročita sve kvačice.
Možda je stvar u tome podržava li aplikacija hr slova?[/quote]

da , to me zanimalo najvise.
trebam napraviti 2 metra siroku naljepnicu i ako zeznem" kod " moglo bi biti “minusa” u poslu.
pa sam zakljucio da QR code nemoze raditi na nikojoj drugoj nego na OCR tehnologiji.

A iskustvo mi kaze da mi se kod OCR-a dogadjalo da neke simbole izvan znakova afphabeta OCR skenira ispravno ali ih ispravo ne konvertira
i mislim da problem ne nastaje kod generiranja 2D koda vec da je “problem” iskljucivo u reader-app koja prilikom iscitavanja generira “gresku”.
vjerojatno ove app koje se prodaju po 2-3 $ korigiraju gresku ali one "free " mozda i ne.
tako da ce se se investitor ipak morat zadovoljiti s kodom bez č,č a i poruka ce biti konfigurirana bez “ž” i “š”.

ja sam ovo isprobao sam svojim brojem (za svaki slučaj da ne šalje automatski) i nekim tekstom i rezultat je ispisana poruka spremna za slanje i broj na koji se šalje.

a čemu to služi?
pa umjesto onih prevarantskih naljepnica “nudim posao plaća 6000 €, iskustvo nepotrebno, pošalji poruku na taj broj sa ovim tekstom”.
učitaš kod, poašalješ poruku, a autor naljepnice dobije novčiće na svom računu.

[quote=“vir2al”]da , to me zanimalo najvise.
trebam napraviti 2 metra siroku naljepnicu i ako zeznem" kod " moglo bi biti “minusa” u poslu.
[/quote]

šta će ti tako velika naljepnica? nemoguće će biti mobitelom to učitat.

Valjda želi staviti kod na kamion.
Zašto bi bio problem to učitati mobitelom?

Čini se da je ipak bolje ne koristiti kvačice.

[quote=“gambo”]Valjda želi staviti kod na kamion.
Zašto bi bio problem to učitati mobitelom?

Čini se da je ipak bolje ne koristiti kvačice.[/quote]

tako sam i rijesio.i napravljen je code , vektoriziran i po jednoj stranici rasiren do 1, 6 m . i kada se isprinta na printersku A4 velicinu uopce nema “šuma” koji bi prouzrokovao gresku kod “iscitavanja” i bez obzira sto poruka ima poprilicno rijeci.
Zahvaljujem na supportu

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja