Radi li tko Disavow na Googleu? SPAM BACKLINKOVI

Ekipa, jeli radio itko disavow linkove? Sad sam na Ahrefsu pregledao sve referring domains na moj sajt, i preko 90% je neki spam, sve sam ih upisao o notepad, i priredio da predam na Google disavow.

S obzirom da ih je toliko puno, čak me strah da ne bi i negativno utjecalo na moj sajt… Većina domena je spam, ima ih možda 20-30 koji su normalni pravi backlinkovi…

Šta mislite? Da pošaljem to?

Za one koji ne znaju, disavow služi da bi google-u rekli da ne gleda te domene kao backlinkove prema vašem sajtu, jer vjerujete da su spam.

Ja lično bi to uradio ako su baš spam backlinkovi,kako ti kažeš više 90% .Bolje imati i 3 jaka backlnka nego 100 spam.
Predložiobih ti da pratiš analitiku da vidiš odakle ti dolaze i posete možda imaš i poseta spam botova.

1 Like

svi sajtovi imaju te spam beklinkove. čak i oni sa income school na svim njihovim sajtovima imaju te beklinkove, sa nekih pakistanskih domena sa blogspor blogova, kupon sajtova, skraping sajtova… ja ih ne brišem. imadoh na ovom sajtu što prodah preko 1000 refering domena (po ahrefsu) a nijedan link nisam napravio

1 Like

Taman posla da obrsiem to pa da ostanem bez skoro svih linkova :grinning:

Zezam. Ali ne radim disavow, ignorisem to.
Jedino u slucaju da imas napad od konkurencije ciljano, pa da i razmislis o tom. Ovaj uobicajeni spam ima svako

2 Likeova

evo našao sam na netu pa možda ovo može da ti pomogne da se odlučiš šta raditi,. tekst moždfa jeste velik ali dosta je informativan

2 Likeova

Uradio jednom disavow zbog negativnog SEO od konkurencije, i nakon par mjeseci sajt potonuo skroz. Nikad vise nisam koristio disavow. Svaki link nesto znaci pa i spam linkovi, mozda sam bas nesto zeznuo kad sam uradio disavow. Ali mislim da danas Google dobro zna kad neki sajt pokusava da rangira sa spam linkovima ili ako je napadnut spam linkovima. Mozda da uradis disavow ako ti je novi sajt i neko te napada spamom, ali ako je vec established sajt i brend ja ne bih radio disavow u slucaju napada. Ali opet sve zavisi jer danas imas toliko razlicitih primjera da ne znas ni sam sta je najbolje raditi.

3 Likeova

da, jedan SEO expert s kojim sam surađivao (jer sam imao sajt u sličnoj situaciji) mi je preporučio da ne diram ništa…

njegova logika sljedeća:

ako radiš disavow (tako veliki) odmah google-ovi signali reagiraju pa ti sajt potone i na nekim KW kojima je do sada dobro rangirao…Točno ovo što si napisao mi je preporučio, ako je established sajt onda ne diraj…ako nije, onda popravljaj

1 Like

Hvala punoo svimaa!! Necu onda nista dirati. Nego mi je pao domain authority sa 7 na 6 pa mi sumnjivo bilo i htio sam sve disavowat… ostavit cu pa valjda ce rast pomalo

Mene je netko spammao s .cn i .xyz domenama, bilo ih je na desetke tisuća, pa sam ih disavow. Možda sam tako spriječio neki budući penal ali promjene u trafficu nisam primijetio. Ja bi osobno disavow sve za što smatram da je smeće ali to je dosta time consuming ako imaš više sajtova tako da to napravim samo tamo gdje je baš spam attack u pitanju.

Jedno 70 posto su neke domene tipa

I ima onih kao
Bestwebsites.pw
Topsiteseo.pw

I indijskihbpuno, znaci sve spam cisti

Od tih linkova sigurno neces imati koristi ali neces ni penal dobiti ako ih nije bas puno. Ja bi ih disavow al ne napamet nego treba prvo napraviti analizu. Na koji nacin su linkovi postavljeni, imaju li te domene DR, organic traffic, itd… Ove .pw mozes slobodno disavow, a isto tako sve .cn i .xyz domene bez organic traffica.

Evo koliko sam ih ja disavow na jednom sajtu koji je bio spamman:

image

2 Likeova

Sve sam pregledavao preko Ahrefsa, i većini je DR manji od 2, traffic njih 99% nema, neki imaju nešto sitno… Tako da sam zapravo sve već pregledao… Ima jedno 250 linkova za Disavow

Neke imaju veći DR, ali je traffic 0, što znači da je isforsiran…

Ja to ne bi radio na tvom mjestu. Google je dovoljno pametan danas da zna da su to spam linkovi i neće ti zbog toga dati nikakve penale niti će te degradirati u rezultatima.

1 Like

Vezano uz linkove, non-stop mi dolazi pingback iako sam isključio komentare na blogu… Trebam li kliknuti Approve ili? Ja sam ih dosad sve brisao haha