Radni staž preko Interneta

Pozdrav svima!

Ja sam iz Bosne i radim za jednu firmu iz Engleske. Za sada je sve neformalno pošto se znam s direktorom već odavno, pa mi on pošalje nešto posla, ja uradim i vratim nazad, bez ikakvih računa i sl.
Zanima me sada hoću li imati ikakvih problem oko toga u budućnosti, znači ima li tko iskustva s time?

I zanima me da li je moguće da mi se u radnu knjižicu piše radni staž što radim za tu firmu. Šta bi mi sve bilo potrebno da to ostvarim?

Lijep pozdrav!
-V

Za radni staž ti treba radni odnos i sve što ide uz to (prijava + plaćanje doprinosa i poreza državi).
Na crnjaka teško da budeš dobio penziju od Engleza. :slight_smile:

Ma nije meni do penzije. Pošto sam student informatike a radim bilo bi lijepo imati dokaz o radnom iskustvu u životopisu kada završim faks.

Stavi u reference i bok. Pa nek budući poslodavci provjere ako ih briga, tebe ne mora biti, ti si svoje obavio stavljajući u reference.

Pišeš da si radio kao freelancer i traži od šefa preporuku.

To su čari posla na crno.
Nema tragova osim nešto pinke u džepu.

Edit: Vidim da ti savjetuju da navedeš da si freelancer. Ako to podrazumijeva rad na crno, onda OK.

OK, hvala ljudi na odgovorima!
Sada sam pričao sa šefom i kaže da neće biti problema oko preporuka. :slight_smile:

Pozz!

[quote=“trnac”]To su čari posla na crno.
Nema tragova osim nešto pinke u džepu.

Edit: Vidim da ti savjetuju da navedeš da si freelancer. Ako to podrazumijeva rad na crno, onda OK.[/quote]

Ne mora radit na crno. Nisam siguran za BiH, ali iz Hrvatske ako radi developerski posao na serveru u nekoj drugoj drzavi (u ovom slucaju Velikoj Britaniji) za narucitelja iz te države, nema poreza na to.