Random images

Pozdrav,
trebam pomoć !

Našao sam funkciju koja baca random slike :

Te slike su smještene u root folderu i dobro ih okreće, ali meni bi trebao hyperlink na tu malu sliku kad se pojavi random i da otvorim istu takvu veliku, a kak da to napravim kad mi je slikica u folderu :frowning: evo primjer :

http://slike.hr/slike/randomslike_8e9fa.jpg.html

Isto tako me zanima dali se može ovaj n promjeniti u beskonačno jer kak ću ubacivati nove slike onda bi po ovome trebao n mjenjati na svakoj stranici <?php echo rand(1,[b]n[/b]);?>

Hvala unaprijed :klanjamse

[quote=“webjumfer”]Pozdrav,
trebam pomoć !

Našao sam funkciju koja baca random slike :

[/quote]

ne nisi nasao funkciju koja baca random slike! nasao si funkciju rand() koja u tvom slucaju ne radi jer n je nesto jako nedefinirano.

funkcija rand() radi tako da vraca random broj između zadatih parametara npr. rand(000,999) vratiti ce nesto ovako 258. Mislim da ces tesko to koristiti sa slikama, osim ako im ne zelis davati imena tipa 123.jpg, a pitanje je da li uopce postoji slika 123.jpg jer ako ne postoji, sta triba vrtiti rand u petlji dok ne nađeš sliku koja postoji?.. tako da to i nije bas najzgodnije rjesenje.

Ja bi napravija ovako nesto…

folder images u kojem se nalaze velike slike i unutar foldera images folder thumbs
u kojem bi bile male slike sa istim imenima kao u folderu images

evo php kod za dohvacanje slika i malo javascripta za prikazivanje velikih, nesto kao na tvom primjeru na slici

valjda je to to :smiley:

Ne bi bilo loše da si na funkciju show_random nakačio i parametar $folder, onda bi tako bioi u mogućnosti na različitim mjestima pozivati slike iz različitih foldera, što je korisno ako je site imalo oraniziran.

Uf tek sad vidim da ste odgovorili na moju temu jer sam vidio da dan-dva nema odgovora pa sam zaboravio više gledati…
U međuvremenu sam se zezao sa onom prvom funkcijom i jesam i nisam zadovoljan.
Tnx, antelaca na odgovoru, ovaj vikend ću to isprobati pa javim dal sam uspio i kako radi :slight_smile:

Evo malo poboljšana verzija sa par provjera i parametrom dir sta je spomenija CreatifCode

Puno ti hvala antelaca, radi sjajno ! :zhuja:
Jedino što bi još htio kad npr. kliknem na malu sliku da mi se stranica refreshira tj. da mi se opet izmješaju male slikice…jel to moguče ?

uključi malo mozak i maštu…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja