Rangiranje tagova umesto postova?

Pozdrav svima, naime napravio sam sajt prije 10tak dana i ubacio par clanka na sajt, ali gledam u webmaster tools i gledam da mi se samo tagovi rangiraju… naprimer:" mojadomea.com/tag/imeclanka “… zar nebi trebalo da bude… " mojadomena.com/imeclanka” jer treba nesto da podesim jos ili?

Ako ti je sajt podignut u wordpressu, provjeri permalinks…

drug moras pogledati u seo postavkama zasto se samo tagovi indeksiraju … to su tagovi, nisu linkovi do clanaka … negdje je oznaceno da indeksira tagove i nista osim njih :smiley:

Tagovi su ti vrijedniji od stvarnog sadrzaja, tako na to google gleda. Vjerojatno copy paste site ili site s tiny contentom.

E sad dali zelis ti da ne indeksira tagove ili nezelis jer je lako moguce da ako ne indeksira tagove da nece nista indexirati.

@MuamerWP da sajt je u wordpresu
@dadaas svi clanci su orginalni nista nije kopirano od drugih ili bilo sta slicno… Sad ja bih da mi se normalno rangiraju postovi umesto tagova jer mislim da ce se mozda bolje postovi rangirati… ne znam sta da radim i dje da vidim da to podesim… imam plugin za seo “All In One SEO Pack”

@korisnik9758789 ne znam gde to da pogledam hm?

Dodao si naziv clanka u tagove? Najbolje ti je da deindeksiras tagove.
P.S.Za samo deset dana si uspeo ove pozicije da ostvaris? Pa to je ekstra!

Kako da deindeksiram tagove sad? Verovatno sam dodao naziv calnaka u tagove da ih maknem sad? Pa da desetak dana je sajt star…

Ako se ne varam, imas u All in One SEO - Settings opciju da stavis noindex na tagove, a mozes i da izmenis tag, umesto naziva clanka stavi varijaciju kljucnih reci, trebace par dana da Google osvezi rezultate. Indeksiranje tagova u sustini nije losa stvar, ali ne valja da se duplira previse.

Hvala, uklonio sam tagove, videcemo za par dana sta ce biti… hvala jos jednom :slight_smile:

I dalje mi se dosta tagova rangira umesto postova, kako bih ih mogao ukloniti skorz jel to resenje? Ili je normalno da se tagovi rangiraju ?

Da li nego zna da umesto ovo “tag” stavim samo skraceno jedno slovo naprimer “t”

jesi li zatrazio da ti google opet indeksira, da opet ucita sitemap?

@korisnik9758789 da, posalo sam jos prije kada sam promjenio novi sitemap