Rasprava o mobitelima - razno

Ja sam još prije Božića naručio DOOGEE VALENCIADG800 na www.banggood.com . Kad je prošlo više od mjesec dana i mobitel nikako da stigne, na kraju su vratili novce na karticu. Ima li još takvih iskustva, to mi je prva stvar koju sam naručio , a da mi nije stigla…

Naručio si iz Kine ili iz UK?
Meni je iz UK stigao za dva tjedna a dosad sam naručivala sa banggooda jedno 10-tak puta i apsolutno nikakvih problema nisam imala.

Anyway,moji dojmovi o Doogee Valenciai nakon korištenja istog u praksi: mobitel je mrak! Još nisam naišla na nešto što bi ga usporilo ili da bi zaštekao ili tome slično. Sve je brzo i sve što sam koristila (i igre hehe) radi odlično.

Ovdje je bilo riječ o bateriji i doista Valencia ima problem sa istom ali je problem u loše odrađenom softveru pa kad se to sredi u stend baju bez problema drži gotovo cijeli tjedan. Inače,bez sređivanja,bilo je za strašno vidjeti da mob pocucla i do 10% za sat vremena a da ga niste takli.

1 Like

Da li je neko imao problema sa sensitivityjem, odnosno touchem? Gledam po youtubeu kako nakon mjesec dana touch postane skoro neupotrebljiv.

@spale nikada nisam imao takvih problema, a imam dosta narudžba odrađenih s njima…
@milito neznam na kojim to mobitelima, ali ja do sada nisam imao problema… Možda neke manje poznate marke.

Evo nakon vec mjesec i mozda vise koristenja cubot x6 i cubot sa 4 jezgre, neznam tocno model.

Zadovoljan i ja i stari. Za njega je taj mobitel od 900 kuna big overkill. Ali eto ima kameru koja mu treba a ovo sotalos e snalazi.

A cubot x6 radi ko urica, samo da kazem da sam onu debelu zastitnu plastiku maknuo, nije bas lvio touch. No sad lovi kak treba i radi ko urica. Strasno je brz, skakanje sa mobile entwork na wifi i gps je jako brzo. Cijeli dan sam na netu i skrtam non stop. baterija radi 1 dan kada skrtas po cjeli dan po internetu. Ako nemas internet IMO baterija bi radila tjedan dana.

Naručio iz UK, nudili su i opciju da ponovo pošalju, ali sam odustao jer mi je bilo dosta čekanja i kupio sam telefon kod nas.

Jucer mi je stigao MIJUE T100 koji me kostao sve skupa 1415 kn. Uredjaj je zvijer i po antutu benchmarku je negdje u rangu Samsunga Galaxy S5, ali je znacajno jeftiniji. Fenomenalan ekran sa 720p, 2 GB radne memorije, osmojezgreni procesor na 1.7 Ghz. 12 GB za spremanje podataka, zadnja kamera 15 Mpx prednja 5 Mpx. Fantazija !

Ja duže vrijeme razmišljam da naručim neki, ali ovoga se bojim:

Mislim da ovo nije došlo samo od sebe, a i ukoliko je, dešava se i na 1 od 10000 poznatih marki…
Na nekim smartphoneima screen je OGS - spojen ekran i touch, te je moguće da je pri padu oštećen touch. Ukoliko pri takvom mobitelu pukne ekran, touch odmah prestaje sa radom…
Inače, neznam ovako ni koja je marka mobitela.
Imam iskustva s poznatijim markama, te za njih tvrdim da ne bi trebalo biti problema. Jednom mi je puknuo ekran i prestao raditi touch, ali to je mojom krivnjom zbog pada mobitela na pločice.
Ukoliko želiš, možeš napisati budžet koji imaš, ja ću ti nastojati dati savjet vezano uz kupnju, budući da sam dosta upoznat s ovakvim smartphoneima…

Ma znam ja sebi naći fin, ali vjerovao ili ne i dalje sam ljubitelj onih starih. Imam para, mogao bih kupiti koji poželim, ali ne vidim potrebu, i mrzim kada promašim tipku, dok ovi stari znaš napamet, ne moraš ni gledati :smiley: . Isto tako mi smeta baterija, ovi stari mogu 3 dana bez problema, i to nakon 5 godina, na početku su znali i po sedmicu dana. Da ne spominjem pad, jebte ja ovaj svoj Samsung D900i mogu da zveknem od zid ništa mu :smiley: . Ali, marketing radi svoje, a i privlači me navigacija, to mi je nekada prijeko potrebno pošto putujem dosta.

Zadnjih mjesec-dva dana (ne sjećam se točno) vlasnik sam UMI C1 (mislim da sam to već spominjao) i sada, nakon dvomjesečnog korištenja mogu reći da sam prezadovoljan. Koštao me nešto iznad 900 kn, a za te sam novce dobio jako dobar telefon. Četverojezgreni procesor, 1GB RAM, 16 GB ROM, 5,5-inčni zaslon. Kvaliteta izrade čista petica.

P.S. UMI ima novi flagship, UMI Zero. I čini se da je pravi zero: pljuju ga gdje god naletim na članak o njemu, navodno loša kvaliteta izrade. Ako netko zna više, ili ga čak ima, može li riječ-dvije?

Ljudi, odlučio sam naručiti sebi jednog kineza :smiley: . Interesuje me kakav im je GPS, pošto sam malo googleao, za neke kažu da su jako loši, a jedan od razloga zašto želim mobitel jeste navigacija.

Također, želim sa jakom baterijom, tako da se mislim između Cubot S200 i THL 4000. Cubot mi se sviđa ali pišu da mu je GPS katastrofa :frowning: , a THL ružan brate :smiley: .

Ja cu za par dana naruciti s200, isto sam cuo da je manje vise sve ok i da je odlican za te pare, jaca baterija sto je + ali isto tako sam cuo to isto sto se tice GPS-a - da je vrlo loss

Da, to mi definitivno smeta, pročitao sam da nema ni kompas senzor -_-. Vjerovatno idem sa THL 4000, jer za kameru kažu da kvalitet nije nešto kod nijednog kineskog.

A ja sam baš za ZTE čula da imaju model sa najboljom kamerom na svijetu na mobilnim uređajima. Nedavno sam gledala dokumentarac (budem potražila link) u kojem je baš bilo riječi o ZTE-u pa kad su počeli nabacivati cifre čovjek ostane paf. Npr rečeno je da ZTE ima 1000 inžinjera koji rade u R&D-u.
Nevezano s tim vidjela sam da dosta “kineza” ima sony kamere pa mi nije jasno odkud ideja da isti imaju loše kamere. Naravno,na ovim prostorima je neki običaj da se govori o nižem cjenovnom razredu kad se priča o “kinezima” no oni nude daleko veći spektar uređaja. Dovoljno je pogledati recimo diva Xiaomi koji gotovo da i nema jeftinjaka.

Ja imam mijue t100 i nisu mi htjele radit google maps,ali na nacin da nije bilo zvuka a gps radi ok. Instalirao sam Sygic i sve super :). Kamera mi je 15 mpx i fenomenalna je

Samsung galaxy alpha :sunny: Bit ce i recenzija za mjesec dana…

Ovisno o mobitelu, treba provjeriti na kojem GPS radi dobro. Recimo Elephone P6I zbog metalnog kučišta nema dobar GPS, gotovo da i ne radi. Ukoliko nekome treba mobitel i planira naručiti s Banggooda, mogu poslati kupon za 10$ popusta. Pritom morate biti neregistrirani na Banggood, jer se preko kupona morate registrirat. Ukoliko već imate account, onda vam ne mogu poslati kupon…

Da li je ko kupio Elephone P10C? Super izgled, 5,8mm debljina, ima sve što mi treba, dobru navigaciju, 1gb rama, ma super mob. cijena dobra, ali čitam da 1950mAh nije dovoljno?

Da li je ko koristio THL 5000T ili LEAGOO Lead 7? Interesuje me GPS :smiley: .