Rasprava o mobitelima - razno

Evo ja imam cubot x6 i dosad nisam imao jaci mobitel u ruci, vrijeme otvaranja aplikacija i obrade svega je brze nego na nekim starijim kompjuterima.

A ovaj koji vi gledate je jos jaci i malcice skuplji, ali zato je jaci.

Mislim da je ovim fancy brendovima presudilo, jer tko ej lud da daje 5k za nesto sto moze dobiti za 1k.

1 Like

Aj molim te reci mi da li si probao neke od zahtevnijih igrica? Kakav je kvalitet kamere sam cuo da napisu 10-13Mpx i na kraju bude u najboljem slucaju 5Mpx. Da li koci u radi i kako funkcionisu aplikacije? Kakav je kvalitet kucista kod kineza?

Samo taj cubot nema gorilla glass :frowning: može se oštetit staklo lako

Dobis za cubot neku plastiku koju stavis gore, prilicno debelo. Kamera je bolja od one od 8px koju sam koristio na LG-u. Mislim da ova masina moze sve igrice gurat i mozete instalriat mnogo aplikacija, ja sam instalriao vec povise njih i nista ne sere mobitel, znas kak oni neki jadni samsung smartphoni pocnu stekat kad im instaliras 2 3 aplikacije pa trazi da oslobodis memoriju, ovaj ne trazi nista.

Slike izgledaju dobo, ali nisam bas koristio kameru jer ima puno opcija, to sto sam slikao izgleda jako dobro, bolje nego kod nekih fotoaparata.

A prednja kamera moze biti malo mutna ako stavite tu plastiku koju morate zaljepit na ekran rpeko nje, pa s skalpelom bi trebalo taj ugao malo odrezat.

Baterija je isto strasno jaka, mobilni internet je isto super, ja sam kod tcoma.

Pa Cubot izgleda dobro, ali kinez je kinez to haha. Nije za vjerovat, a iako je sve kinesko i japansko sve je to isto hahahaha :smiley:

Da sve je to isto, svi ti samsungi, philipsi, soniji, sve se to radi u aziji negdje bogu iza nogu. Vrlo vjerojatno su tako i nastali ovi jeftini kineski mobiteli, jer tamo imaju materjala i znanje pa su sklepali svoje mobitele.

I dalje nemam odgovora za AliExpress.

Imaju ove poznate marke kao Samsung, tamo piše da je original, ali dosta jeftini su.
Eh sad neznam koliko je ta trgovina sigurna i jesu li to uopće original mobiteli kao što piše
http://www.aliexpress.com/item/Original-Samsung-galaxy-S4-mini-I9195-I9190-Mobile-Phone-4-3-inch-8G-internal-8MP-Camera/32259424435.html

S replicama se nemoj igrat. Evo ja da samo ajvim da cubot 6 ide dobro, cijeli dan prckam po njemu i potrosim bateriju. Software mi se cini jako dobar.

Samo mala degresija je sto sam onu debelu plastiku s ekrana morao maknut jer nije bas hvatalo kak treba touchscreen. Sad sam bez zastite za staklo, ali imam onu tokicu pa nije problem.

Drugi cubot S nesto isto ide dobro, mozda se cak cini i boljim po izgledu od cubot 6, ali ima samo 4 jezgre.

Hoću s banggood kupiti neku sitnicu - ništa posebno, 5-6 dolara. Nisam se još prijavio, pa ako neko ondje dobije kakav bonus za dovođenje novog usera, mogu sačekati s prijavom. Ima li tko, i hoće li imati koristi od tih few bucks?

Stigao mi je UMI C1. :smiley:

Čačkam po njemu protekla dva dana, radi k’o curica, sve 5. Osim ekrana, koji je 5,5. :smiley:

I mogu reći da je pomalo prevelik s tim ekranom, nemam pojma kako ću ga nositi po džepovima.

Jel itko ovdje ima kakva iskustva sa Xiaomijem? @d1namic, ti si doktor od ovih kineza koliko sam skužio, što misliš o ovome… http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5_5-inch-4G-LTE-Snapdragon-400-Quad-core-Smartphone-p-939776.html

Kupio moj kolega prije par dana i kaže da je odličan fontele.

Pozdrav, Xiaomi je jedna od najboljih marki na svijetu, samo što nije aktivna na našem tržištu. Xiaomi Redmi Note 5.5 je jedan od najboljih mobitela u svom cijenovnom rangu, te nećete pogriješiti s kupnjom.

1 Like

Ja sam zaboravio reći da sam otkazao 2. dan onu svoju narudžbu hahaha…
Pa ipak kupio Samsung Galaxy S4 Mini :smiley:

Netko malo gore iznad rece: “ipak su to Kinezi” . A sta mislite gdje se radi Samsung, Iphone, HTC i ostali top modeli mobitela ? Sve se to radi u Kini ljudi moji. Evo ja sam bas danas narucio ovo: http://www.banggood.com/Mijue-T100-5_5-inch-MT6592-2G-RAM-1_7GHz-Octa-core-Smartphone-p-964006.html
Octa core na 1.7 GHz, Antutu Benchmark 31427 . Zvijer od telefona ! Kad platim PDV. telefon ce me izac cca 1300 i neku kunu.

Da, ili ce kinezi dici cijene ili ce ovi spustiti jer moras biti ili tajkun ili budala da kupis neki brand name a slabiji za 3x vise para.

Kažu da će Galaxy S6 biti staklen, hahaha
Pa to ako padne na pod možeš ga zaboraviti :smiley:
Što vi kažete na to ? :stuck_out_tongue:

Ovisi kakvo staklo. Znam da heineken pivo ima cvrstu bocu i nemizes je samo tako slupati.

Sumnjam da ce biti cijeli od stakla, a i ako bude, onda sigurno pri padu na pod neće puknuti…

Ja nisam kupovao ali su jedni od prvih, ako ne prvi na ovaj fazon, tako da ne sumnjam u njihovu reputaciju, čak su vremenom kupili i dx.com domenu što sumnjam da je bilo jeftino.

Ja sam uzimao na tinydeal.com, najjeftiniji su od ostalih navedenih na ovom forumu. Trebalo je mjesec dana da dođe.